View Single Post
Stary 22-01-2005, 09:02   #10
Paulo
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-03-2004
Skąd: mazowieckie
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.8 TDCi 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 136
Domyślnie

Zastanawia mnie jeszcze kontrolka sygnalizacji otwartych drzwi. Dodatkowo mam zamiar zintegrować sygnalizację niedomkniętych drzwi z niedomknięciem maski i klapy bagażnika. Po rozebraniu zegarów stwierdziłem, że instalacja w środku ma wspólną masę dla kilku elementów. Jest to rozwiązanie powszechnie stosowane w układach elektronicznych. Ale do tej masy podłączona jest również sygnalizacja otwartych drzwi. Zatem żeby układ miał sens powinienem drugi biegun poprowadzić pod wszystkie otwierane elementy i wykorzystać istniejące lub założyć nowe wyłączniki (np. na mikrostyki bo chodzi głównie o sygnalizację niedomkniętych drzwi a nie otwartych). Problem w tym, że wówczas byłby to przewód 12V!!!

W związku z tym chyba wyizoluję tę kontrolkę z układu poprzez podłożenie pod punkty styku nieprzewodzącej podkładki a przewody przylutuję bezpośrednio do ramion oprawki żarówki. Do jednego przylutuję kabel 12V, a na drugi masę z poszczególnych wyłączników (czyli masę z auta). Otwarcie lub niedomknięcie któregokolwiek elementu spowoduje zamknięcie obwodu i zaświecenie kontrolki.
Co Wy na to?
__________________
Pozdrawiam
Paweł
Focus II Kombi 1.8 TDCi
Paulo jest offline   Odpowiedź z Cytatem