View Single Post
Stary 28-09-2009, 13:34   #50
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: wtryskiwacze - skuteczna naprawa w garażu

Super, ze powstal taki temat!

Karzuk - ja pisze na podstawie Focusa, a jak wiadomo 1.8 i 2.0 czy nawet 2.2 to inne bestie, wiec moga byc rozbieznosci. u mnie sprezynka nie miga, ale silnik gasnie po ok sekundzie. Niestety ELM nic nie pokazal, ale to samo zrobil u kolegi ktory ma bledy!! Ja mam silnik po awarii, ktory stal rozladowany przez 6 miesiecy wiec moze potrzeba wpisac nowe kody.
Czekam na kabel i kupilem wtryski. no i tu niespodzianka. Dorwalem za dobre pieniadze zestaw nowiutkich wtryskow FORD, zalakowane, w oryginalnych kartonach. Nie raz slyszalem, ze nie oplaca sie regenerowac, bo doplacajac mamy nowe z Forda. No coz, na wtryskach sa naklejki "Delphi reconditioned"! Sa w miejscu gdzie wtrysk sie chowa wiec i tak po montazu ich nie zobaczycie.
nie chodzi o to, ze to chlam, bo sa profesjonalnie zregenerowane (nawet nakretka trzymajaca elementy jest nowa), ale o fakt, ze doplacamy za logo Forda, bo to najnormalniejsza regeneracja Delphi.
Jak wroce to

Czytalem ostatnio troche na forum Mazdy (bliskie kuzynostwo w koncu) i tam wiele osob popiera idee autoadaptacji VCMem (Mazda i Ford uzywaja tego samego sprzetu). Mozna to zrobic, co pewnie przy jednej wizycie adaptuje wtryski, lub jezdzic dluzej i czekac.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem