Temat: [Galaxy 1994-2000] Klimatyzacja manualna nie odpala
View Single Post
Stary 11-03-2015, 15:37   #6
eweryst
ford::advanced
 
Imię: adrian
Zarejestrowany: 19-02-2013
Skąd: malopolska
Model: reno clio, volvo V40
Silnik: 2 1.2 16v, 1,9 Di
Rocznik: 2001, 1999
Postów: 424
Domyślnie Odp: klimatyzacja manualna nie odpala

bylem tylko na sprawdzeniu cisnienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. żeby wykluczyć nieszczelność, gość zajmuje sie tylko nabijaniem klimy, odgrzybianiem i ewentualnie kontrastem sprawdzić nieszczelność. itp. tak jak pisałem mam warsztat pod chmurka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec jak bedzie ladniej to sprawdze sprzęgło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. teraz niestety osłonę musze sciągać, a nie mam oryginalnej, wiec pozniej problem z trafieniem srubami jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

i dziś pojawiła się dziwna sytuacja, pojechałem parę km i musiałem na kogoś czekać, było zimno więc posiedziałem w odpalonym aucie z dmuchawa. po powrocie stwierdziłem, że sprawdzę i o dziwo klima sie załączyła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
znalazłem coś takiego do fokusa:

Dlaczego ustalenie ciśnienia jest trudne, i tak bardzo zależy od temp.-odpowiedzią jest wykres dla czynnika chłodniczego wg przemiany ciecz-gaz.
Np. wg. tabeli przemiany dla R134a
Temp/C - ciśnienie/bar
0 stC= 2 bar
5stC = 2,5bar
10=3,1
15=3,95
20=4,8
25=5,6
30'C=6,6bar

A klima powinna załączyć między 2.7 a 3.2 bara

dzisiaj podczas pomiaru ciśnienia było 2,5 bara, kiedy zajechałem do domu temp pokazywała ok 6 stopni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
więc pewnie ciutke czynnika brakuje i pokazywało za małe ciśnienie, zobaczymy jak bedzie ok 15 stopni czy odpali

Ostatnio edytowane przez eweryst ; 12-03-2015 o 03:57
eweryst jest offline   Odpowiedź z Cytatem