View Single Post
Stary 25-09-2022, 12:48   #1
lukasz_007
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-09-2022
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 0
Domyślnie Focus mk3 1.6 EcoBoost - warto czy jednak nie?

Cześć.
Przymierzam się do kupna używanego samochodu max 10-letniego i między innymi biorę pod uwagę Focusa III z silnikiem 1.6 150 KM. Kusi mnie, ponieważ z tego co czytałem silnik jest całkiem oszczędny jeśli chodzi o apetyt na paliwo zapewniając jednocześnie bardzo dobre osiągi (poniżej 9s do setki).
Jednak co mnie martwi, to opinia, że te silniki to jednorazówki i trudne do naprawy. Ile w tym prawdy a ile legend?
Z tego co udało mi się wyczytać, problemem jest układ chłodzenia, który powodował przegrzewanie się bloku silnika. Jednak ponoć Ford miał akcję serwisową, która miała wyeliminować ten fabryczny błąd. Moje pytanie zatem brzmi, czy auto z takim silnikiem, które zostało "poprawione" w akcji serwisowej jest warte uwagi czy nadal traktować te silniki jako niepewne?
I druga sprawa, w jaki sposób sprawdzić czy dane auto brało udział w tej akcji serwisowej? Czy jeśli auto wg strony etis.ford.com nie ma zaległych akcji serwisowych, będzie oznaczało, że zostało poprawione? I czy ta strona dotyczy wszystkich samochodów Forda, również tych kupionych za granicą?
Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi i sugestie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lukasz_007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem