View Single Post
Stary 21-01-2010, 00:58   #7
adamoo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-01-2010
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: Blad P132A - awaria sterownika turbiny - naprawa

Cytat:
Napisał tlopuc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wielkie dzięki właśnie wczoraj przeprowadziłem naprawę silniczka sterującego turbiną.
Jak na razie jest ok.
Ale komutator jest już znacznie zużyty, tu gdzie są szczotki jest już głęboki rowek.
Wyczyściłem komutator poprawiłem przerwy pomiędzy uzwojeniami i na razie silniczek pracuje ok.
Ciekawe czy gdzieś można kupić takie silniczki, pewnie będzie to graniczyło z cudem, ale może gdzieś ktoś słyszał.
Tlopuc, gratuluje - i Ty mozesz wiec zaczac robic biznes na naprawach. Pamietaj jednak,ze ja bylem pierwszy i nalezy mi sie prowizjaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ostatecznie mozemy podzielic Polske na dwa regiony i umowic sie co do cen minimalnych..

Co do komutatora - tutaj nalezy uwazac z czyszczeniem, aby nie pourywac drucikow. Ja wlozylem silniczek do wiertarki i wypolerowalem iglakiem - glownie po to aby szczotki nie zahaczaly o nierownosci. Szczotki rowniez oczywiscie wypolerowalem. Nalezy jednak zachowac umiar aby nie zniszczyc blaszek komutatora: moga sie odkleic, mozna je za bardzo zeszlifowac i nie beda trwale. Ogolnie, widzac zniszczenia komutatora po 5 latach (moje auto jest z 2004), oceniam ze spokojnie rok - dwa pojezdze. Widzialem te silniki na stronie producenta, ale do zakupu jedynie w iloscach hurtowych - stosuje sie je rowniez do innych urzadzen - moze moznaby znalezc takie na rynku.

Adam
adamoo jest offline