Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-07-2021, 14:22   #1
Poliglota
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 26-06-2021
Skąd: Walbrzych
Model: focus mk3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2014
Postów: 0
Domyślnie Auta z Ameryki...czy jest się czego bać?

Cześć.

Cały czas rozglądam się za Fordem Focus w benzynie. Internet zalany jest autami benzynowymi 2 litry w automacie z USA. Stąd moje pytanie, jak podejść do takiego zakupu. Oczywiście wiem że ostrożnie, ale czy w ogóle warto zawracać sobie tym głowę? Ceny są mega atrakcyjne w stosunku do europejskich wersji. Mogę prosić o podzielenie się Waszym doświadczeniem.

Pozdrawiam

Poliglota jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2021, 04:08   #2
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Auta z Ameryki...czy jest się czego bać?

Znajdź Vin w ogłoszeniu, które Ci się spodobało i wklej go w google. Powinno ci wyświetlić stronę z aukcją z której zostało auto kupione i jak wyglądało zanim do PL trafiło.
Wtedy będziesz wiedział skąd atrakcyjna cena.
Nasze ASO nie chcą robić aut USA.
Po zakupie czekają cię jeszcze wydatki typu przeróbka lamp , spolszczenie sync itp...

Ogólnie wiele osób kupuje takie auta i jest mega zadowolone. Ważne żeby przystanku z USA nie zakupić.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2021, 11:03   #3
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Auta z Ameryki...czy jest się czego bać?

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nasze ASO nie chcą robić aut USA.
Marku - to dotyczy forda czy ogólnie? Bo mnie to zaciekawiło. Nie chodzi mi o usterki ale np jak pojadę na wymianę oleju czy filtru to pocałuję klamkę? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2021, 14:31   #4
llukass
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-11-2009
Skąd: Poznań/Zamość
Model: Było Mondeo
Silnik: Było 1.5 EB
Rocznik: Było 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Auta z Ameryki...czy jest się czego bać?

Wiem że serwisy forda nie chcą amerykańców (innych nie wiem) myślę że coś tak prostego jak oleje to wymienią ale jakaś grubsza naprawa to rezygnują
llukass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2021, 17:58   #5
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Auta z Ameryki...czy jest się czego bać?

Cytat:
Napisał kocur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marku - to dotyczy forda czy ogólnie?
Forda na pewno. Reszty nie wiem.
Co do serwisu to twierdzą, że nie mają oprogramowania itp.
Ja przekazuję dalej to co powiedział mnie pracownik ASO. Sam nie mam auta USA
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2021, 18:46   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: Auta z Ameryki...czy jest się czego bać?

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Ja przekazuję dalej to co powiedział mnie pracownik ASO. ...
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - a jaki miałby być powód "odwiedzania" ASO z Fordem z USA???
Przecież serwisów niezależnych Forda jest pod dostatkiem - i one nie mają żadnych oporów przed robieniem aut z USA...
Proszę zapytać w Ford Sławek w czy MART AUTO w Katowicach...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2021, 16:59   #7
Poliglota
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 26-06-2021
Skąd: Walbrzych
Model: focus mk3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2014
Postów: 0
Domyślnie Odp: Auta z Ameryki...czy jest się czego bać?

Bardziej chodziło mi o skrzynie, czy jest trwała. Czy silnik trzeba jakoś specjalnie traktować, mają inną benzynę w USA. Jak ogólna jakość wykonania. Jak z dostępnością części.
Poliglota jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2021, 17:35   #8
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Auta z Ameryki...czy jest się czego bać?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - a jaki miałby być powód "odwiedzania" ASO z Fordem z USA???
Przecież serwisów niezależnych Forda jest pod dostatkiem - i one nie mają żadnych oporów przed robieniem aut z USA...
Proszę zapytać w Ford Sławek w czy MART AUTO w Katowicach...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czysto hipotetycznie. Ciągle mi łazi po głowie czy kolejne autko nie będzie właśnie zza wielkiej wody - niekoniecznie Ford.
Serwis wiadomo, mam swojego świetnego mechanika no ale różnie bywa i czasami faktycznie warto ASO odwiedzić.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2021, 20:31   #9
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: Auta z Ameryki...czy jest się czego bać?

Cytat:
Napisał kocur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...czasami faktycznie warto ASO odwiedzić.
A ja swoje - A PO CO????
Dokładnie wszystkie te rzeczy, co może zrobić ASO - zrobi też porządny niezależny warsztat. W podanych powyżej warsztatach mają to samo oprogramowanie co ASO, ale w nich "jakimś cudem" ono umie obsłużyć auta z USA...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W takim warsztacie nie usłyszy Kolega - "nie mamy do tych aut oprogramowania"...

Każdy, kto choć trochę orientuje się w serwisowym oprogramowaniu Forda dobrze wie, że ono równie dobrze obsłuży auta z USA i EU.

Jedynie ASO "nie da rady" - z prozaicznego powodu: trzeba mieć więcej doświadczenia by to robić. ASO woli "proste zlecenia bez zbytecznych komplikatorów".Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2021, 08:58   #10
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Auta z Ameryki...czy jest się czego bać?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja swoje - A PO CO????
Jeden przykład - jak robiłem rozrząd chyba 3 lata temu bodajże to w ASO wyszło taniej niż u mojego mechanika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie upieram się - nie jeżdżę do ASO na naprawy.


Ps. Co w przypadku dzwonu (z OC sprawcy) - są zakłady blacharskie (też mam zaprzyjaźnione) ale one zrobią blachę ale nie mechanikę - osobiście nie kojarzę zakładu w Krakowie który robi kompleksowo bezgotówkowo (namiary zawsze mile widziane) - wtedy zostaje ASO - które może się wypiąć.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.