Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2015, 21:48   #1
DBS
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 01-01-2015
Skąd: Sulechów
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 ddti
Rocznik: 2001
Postów: 40
Domyślnie Brak mocy powyżej 3000obr/min

Witam, mam moim zdaniem dość nietypowy problem. Tydzień temu kupiłem autko, tanio chociaż jest na chodzie. Jeżdżę także Dieslem Toyoty Auris 1.4 d4d 90km, a w swoim Monciaku mam TDDI także 90km. W zakresie od powiedzmy 1500 do 2500 auto przyśpiesza normalnie, płynnie. Problem pojawia się gdy przekroczymy 2500 obr. i zaczynamy wkręcać go dalej, auto przyśpiesza wtedy bardzo mułowato. Na wciśniętym maksymalnie gazie silnik dokręci się do 3100-3200 obotów i nie ma szans żeby poszło dalej, dzieje się tak na biegu drugim i trzecim, nie sprawdzałem jak na 4 i 5 ponieważ nie miałem jeszcze okazji rozpędzić się do wyższych prędkości. Jakieś sugestie co to może być, co sprawdzić ? Możliwe jest że silnik lub turbina przechodzi w tryb awaryjny ?
Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

DBS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2015, 22:17   #2
Jagus24
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 02-03-2014
Skąd: Trzebież
Model: Mondeo
Silnik: diesel 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 25
Domyślnie Odp: Brak mocy powyżej 3000obr/min

Siema. A po co chcesz diesla ciągnąć do 3100 obrotów ?? nie widzę najmniejszego sensu aby do takich obrotów rozkręcać. A tym bardziej że diesle lubią obroty mniej więcej 1700-2200. Ja mam Mondka w Tdci 130 kucy i przy obrotach 2600 też traci moc, ale spod świateł zbierał się pięknie jak audiczką chciał się popisać przed kobietą. Audi też miało około 130-150 koni do 3 biegu był troszkę na przodzie ale później powąchał spaliny nawet nie wiem kiedy mi wskoczył na 6-ty bieg i 160 na blacie się pokazało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: A jakieś kontrolki się zapalają w ogóle ??
Jagus24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2015, 22:59   #3
Nix2
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-02-2014
Skąd: Lubuskie
Model: Mustang S550
Silnik: 3,7L /305KM
Rocznik: 2016
Postów: 92
Domyślnie Odp: Brak mocy powyżej 3000obr/min

Ale skoro osiąga tylko obroty 3100-3200 to chyba coś jest na rzeczy, ale niech się wypowiedzą Koledzy posiadający tę wersje silnika TDDI 90Km.

pzdr Nix
Nix2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.