Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-11-2008, 16:39   #1
lukaug
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-11-2008
Postów: 3
Domyślnie Problem z klimą (nie załącza się kompresor AIC)

Witam serdecznie. Diagnoza usterki: uszkodzenie wewnętrzne cewki elektromagnesu. Za wymianę sprzęgła kompresora klimatyzacji AUTO PLAZA chce naprawdę dużo. Nie bawią się w naprawy; od razu wymieniają cały moduł. Bardzo proszę o pomoc; kto w Warszawie mógłby mi pomóc za rozsądne pieniądze? Osobiście nie mam najlepszego zdania o AUTO PLAZIE. Po ostatnim przeglądzie, obroty silnika zaczęły wariować a komp. pokazywał dużo większe spalanie. Jestem pewnien, że coś spieprzyli podczas przeglądu, ale to inna historia... Tymczasem będę wdzięczny za pomoc w temacie klimy. Objawy: leci ciepłe powietrze - w ogóle nie chłodzi. Pozdrawiam.

__
lukaug

lukaug jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2008, 19:32   #2
Cris2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-11-2008
Skąd: wawa
Postów: 8
Domyślnie Re: Problem z klimą (nie załącza się kompresor AIC)

Witam Wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To mój pierwszy post na tym forum.
Elektromagnes cewki łatwo sprawdzic zasilając go na "krótko" prosto ze zródła 12V.
Jesli sie usłyszy charakterystyczny "klik" to działa. Tylko jesli zadziała to nie można czekac na to czy chłodzi jesli nie ma pewności ze w układzie jest czynnik chłodniczy!!
Natomiast przyczyną nie dziłania klimy może byc brak czynnika w obiegu lub za dużo czynnika w obiegu i zbyt duze cisnienie. Spotkałem sie juz z podobna diagnożą w Toyocie Corolli i wystarczyło upuścić czynnika.
najlepiej podjedz do warsztatu specjalizującego sie w klimie.
Pozdrawiam :fcp29
__________________
Uniden 520 , Akira+MM+AM5.2,Nokia N80+TT+Garmin
Cris2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2008, 21:31   #3
lukaug
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-11-2008
Postów: 3
Domyślnie Re: Problem z klimą (nie załącza się kompresor AIC)

Cytat:
Napisał Cris2
Witam Wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To mój pierwszy post na tym forum.
Elektromagnes cewki łatwo sprawdzic zasilając go na "krótko" prosto ze zródła 12V.
Jesli sie usłyszy charakterystyczny "klik" to działa. Tylko jesli zadziała to nie można czekac na to czy chłodzi jesli nie ma pewności ze w układzie jest czynnik chłodniczy!!
Natomiast przyczyną nie dziłania klimy może byc brak czynnika w obiegu lub za dużo czynnika w obiegu i zbyt duze cisnienie. Spotkałem sie juz z podobna diagnożą w Toyocie Corolli i wystarczyło upuścić czynnika.
najlepiej podjedz do warsztatu specjalizującego sie w klimie.
Pozdrawiam :fcp29

Dzięki za odpowiedź. Czynnik jest i jest go tyle co potrzeba. Diagnoza jest 100% pewna. Będę wdzięczny za namiary do kogoś z Warszawy kto zan się na rzeczy i weźmie za naprawę uczciwe pieniądze /adres, telefon/. Pozdrawiam.
lukaug jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.