Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-11-2007, 07:19   #1
wiesiek0204
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-11-2007
Postów: 4
Domyślnie nie grzeje przednia szyba

Witam Mam nastepujacy problem w moim Focusie nie grzeje mi przednia szyba. Słyszałem ze moze bezpieczniki padły ale tu jest problem bo ich szukałem i nie moge znaleśc. Wiec prosze o pomoc gdzie one sa oraz jakie moga byc inne przyczyny tego ze szyba nie grzeje

wiesiek0204 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2007, 08:11   #2
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Re: nie grzeje przednia szyba

Cytat:
Napisał wiesiek0204
Witam Mam nastepujacy problem w moim Focusie nie grzeje mi przednia szyba. Słyszałem ze moze bezpieczniki padły ale tu jest problem bo ich szukałem i nie moge znaleśc. Wiec prosze o pomoc gdzie one sa oraz jakie moga byc inne przyczyny tego ze szyba nie grzeje
Bezpieczniki są pod maską silnika. W skrzynce są duże i małe. Duże do obwodów prądowych, małe do obwodów sterowania. Na pokrywce skrzynki bezpieczników są piktogramy z których dowiesz się który bezpiecznik jest od czego. Weź kleszcze - bezpieczniki mogą ciężko wychodzić. Jeśli bezpieczniki są OK to sprawdź jeszcze przekaźnik.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2007, 09:35   #3
wiesiek0204
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-11-2007
Postów: 4
Domyślnie

a mógłbys blizej okreslic gdzie znajduje sie ta skrzynka???
wiesiek0204 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2007, 11:10   #4
ar2r
ford::advanced
 
Avatar ar2r
 
Zarejestrowany: 07-03-2007
Skąd: Brzeg
Model: Focus MK I,Puma 1,7
Silnik: 1,6 16V...1,7 16V
Rocznik: 2002,2001
Postów: 371
Domyślnie

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tej skrzynce powinny być plastikowe szczypce do wyciągania bezpieczników.
ar2r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2007, 18:11   #5
nider12
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Dąbrowa G
Postów: 56
Domyślnie

Czesc. Mam pytanie w temacie : czy bezpiecznik lub przekaźnik można samemu wyjmować,bo w instrukcji obsługi i w książce "Sam naprawiam" jest wpisane że nie należy tej czynności wykonywać samemu. Zupełnie nie wiem czemu. :fcp13
__________________
"lepiej panować w piekle niż być sługą w niebie"
nider12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2007, 18:21   #6
ar2r
ford::advanced
 
Avatar ar2r
 
Zarejestrowany: 07-03-2007
Skąd: Brzeg
Model: Focus MK I,Puma 1,7
Silnik: 1,6 16V...1,7 16V
Rocznik: 2002,2001
Postów: 371
Domyślnie

Cytat:
Napisał nider12
czy bezpiecznik lub przekaźnik można samemu wyjmować,bo w instrukcji obsługi i w książce "Sam naprawiam" jest wpisane że nie należy tej czynności wykonywać samemu.
W instrukcji obsługi jest taka adnotacja ale jedynie odnośnie do bezpieczników 1do 9 znajdujących się w dodatkowej skrzynce(w komorze silnika)
ar2r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2007, 12:50   #7
nider12
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Dąbrowa G
Postów: 56
Domyślnie

ar2r przeczytaj post dokładnie . Chodzi właśnie o bezpiecznik od ogrzewania przedniej szyby który znajduje się w dodatkowej skrzynce pod numerem 4 i przekaźnik R3 lub R13. W książce poradnik użytkownika zaznaczony z gwiazdką tzn. wymieniać w autoryzowanym salonie. Czy przy włączeniu ogrzewania można dostrzec np. przysiad napięcia lub lekki spadek obrotów ( na luzie w momencie włączenia?) czy słychać włączający się przekaźnik?? Ja u siebie tego nie zaobserwowałem - chyba niestety- a szyba założona jest na pewno ogrzewana. Pozdrawiam
__________________
"lepiej panować w piekle niż być sługą w niebie"
nider12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2007, 13:46   #8
ar2r
ford::advanced
 
Avatar ar2r
 
Zarejestrowany: 07-03-2007
Skąd: Brzeg
Model: Focus MK I,Puma 1,7
Silnik: 1,6 16V...1,7 16V
Rocznik: 2002,2001
Postów: 371
Domyślnie

Cytat:
Napisał nider12
ar2r przeczytaj post dokładnie
Staram się.W swoim poście zawarłeś ogólne pytanie o wymianę bezpieczników i przekaźników więc taka była moja odpowiedź.Mam nadzieję,że bezpiecznik nr.28 sprawdziłeś(też jest od ogrzewania przedniej szyby)
Cytat:
Napisał nider12
Czy przy włączeniu ogrzewania można dostrzec np. przysiad napięcia lub lekki spadek obrotów
Takie własnie objawy można zaobserwować ale tylko przez chwilę.Po ok.2 sekundach silnik wyrównuje obroty.Najepiej to zaobserwować przy nagrzanym silniku.
Pzdr
ar2r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2007, 19:30   #9
nider12
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Dąbrowa G
Postów: 56
Domyślnie

Witam. Ar2r napisałem poprzednio, że mam pytanie :"w temacie" a tematem jest ogrzewanie przedniej szyby. Sorry moja wina mogłem napisać precyzyjniej :fcp1 a fakt że bezp. 28 nie sprawdzałem :fcp5 . Dzięki jak dojde co jest co to się odezwe
__________________
"lepiej panować w piekle niż być sługą w niebie"
nider12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.