Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-06-2011, 10:27   #1
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie sprzęgło i siła z którą trzeba naciskać pedał sprzęgła

Witam...

Chciałbym podpytać jak jest u was jeżeli chodzi o siłę potrzebną do operowania pedałem sprzęgła...

W moim aucie (166kkm) pedał sprzęgła chodzi z różnym oporem...

Jak silnik jest mocno wystudzony chodzi leciutko,tak że można operować samymi palcami...

Gdy silnik jest rozgrzany i wysilony (np. przy wolnej jeździe po mieście z włączoną klimą) pedał wyraźnie się utwardza i chodzi z oporem.

Dodatkowe objawy mogące mieć coś wspólnego z tematem a występujące zupełnie niezależnie to:
-sprzęgło bierze wysoko (to chyba dobrze bo kończące się sprzęgła biorą nisko chyba)
-zawsze po dopaleniu auta i jadąc na 1 lub 2 biegu występuję takie puknięcie jakby puszczała jakaś sprężyna (jak auto zimne to głośniej jak ciepłe to nie słychać tylko czuć na pedałach)
-delikatnie szumi któreś łożysko w skrzyni na biegu jałowym jak jest zimna skrzynia.

Jeżdżę tak od półtora roku (20kkm) i generalnie stan ani się nie pogłębił ani nie spłycił lecz wybieram się niebawem w dłużą podróż i postanowiłem dopytać cóż się może dziać... czy może to normalne...

Kto wie?

edit:// czy to prawda że moim silniku siedzi dwumasa? czy ktoś może to sprawdzić? oznaczenie silnika QQDA... bo przeglądając sklep znalazłem takie cudo i zdębiałem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez tomtomasz ; 30-06-2011 o 10:41
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2011, 17:28   #2
jacek69
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: śląsk
Model: FOCUS C MAX GHIA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 68
Domyślnie Odp: sprzęgło i siła z którą trzeba naciskać pedał sprzęgła

Witam
W mojej foczce sprzęgło chodzi zawsze tak samo zimny czy ciepły, przebieg 225 tyś.
pozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jacek69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2011, 22:05   #3
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: sprzęgło i siła z którą trzeba naciskać pedał sprzęgła

jacku...

nie wiem czy to ma znaczenie ale ty jednak sądząc po opisie "cdti" dysponujesz dieslem TDCI który zapewne dysponuje innym sprzęgłem... ale mogę się mylić...

czekam na opinie "benzyniaków"
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2011, 11:03   #4
jacek69
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: śląsk
Model: FOCUS C MAX GHIA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 68
Domyślnie Odp: sprzęgło i siła z którą trzeba naciskać pedał sprzęgła

witam
tak jeżdżę ropniakiem, ale wydaję mi się że to nie ma znaczenia, sprzęgło powinno chodzić zawsze tak samo jeżeli jest sprawne.
Może wymiana płynu by pomogła,
jacek69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2011, 09:56   #5
Katowski
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 02-07-2011
Skąd: Gorlice
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.8/ Platinum
Rocznik: 2006
Postów: 19
Domyślnie Odp: sprzęgło i siła z którą trzeba naciskać pedał sprzęgła

U mnie działa zawsze tak samo, nie zauważyłem ale po Twoim poście przyglądnę się temu z bliska.
Prawdę mówiąc jeżdżę dopiero 3 dni tym autem, żona dłużej ale twierdzi że też nie wyczuwa różnicy.
Przejechane 72.000
Katowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2011, 15:47   #6
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: sprzęgło i siła z którą trzeba naciskać pedał sprzęgła

wrócę z tematem...

doszedłem do wniosku że siła potrzebna do naciskania sprzęgła jest zależna od wilgotności... co w połączeniu z wiedzą że płyn hamulcowy jest podatny na przyjmowanie wilgoci może powodować problem...

a do hydraulicznego sterowania sprzęgłem potrzebny jest jakiś płyn więc pomyślałem że to właśnie hamulcowy...

i teraz pytanie:

będę wymieniał na dniach płyn hamulcowy... czy konieczne będzie odpowietrzanie sprzęgła? czytałem o tym trochę i wygląda mi to na bardziej skomplikowane niż się wydaje... chce przy tym wypróbować nowego mechanika ponieważ mam go pod samym domem... czy to jest operacja na "każdego" mechanika czy musi być magik z potencjałem???

Ostatnio edytowane przez tomtomasz ; 12-07-2011 o 17:46
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.