Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2007, 12:21   #1
piotr-kaczor
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: ŁÓDZKIE, (EZD)
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.8 LPG+Pb
Rocznik: 1997
Postów: 195
Domyślnie SYCZENIE ??

Witam, wiem że było już kilka postów o syczeniu, ale u mnie jest dziwnie, ponieważ syczenie jest w trakcie dodawania gazu, jak zdjąłem "puszkę" z dolotem powietrza co jest przykręcona do przepustnicy na górze to jak dodawałem gazu to syczenie wydobywa się z przepustnicy, jak uchyla się ta klapka przez którą zasysa się powietrze to właśnie syczy !!!???? Kiedyś było w tym miejscu sporo syfu to odkręciłem przepustnicę i wyczyściłem i chyba od tej pory syczy, ale do końca nie jestem pewien.

piotr

__________________
Pozdrowienia

Piotr (EZD - Zduńska Wola)
Ford Mondeo = stworzony by cieszyć - ale mechaników ???!!!
piotr-kaczor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2007, 14:36   #2
rafa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2006
Skąd: Galway IRL
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 1.8 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 33
Domyślnie

Ta klapka to jest właśnie przpustnica :fcp2 i ma z niej syczec bo to normalne. Właśnie po to jest puszka przed wlotem powietrza która się nazywa "tłumikiem szmerów ssania". Prawdopodobnie jak to składałeś do kupy zrobiłes to nie dokładnie i powstała nieszczelnośc. Przy okazji podsysa nieprzefiltrowane powietrze do silnika.
rafa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2007, 06:42   #3
piotr-kaczor
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: ŁÓDZKIE, (EZD)
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.8 LPG+Pb
Rocznik: 1997
Postów: 195
Domyślnie

jak wszystko rozebrałem to tak samo złożyłem, wymieniłem też oring na tej "puszce" od spodu, ale co mogłem źle złożyć to nie wiem ?????? Od spodu jest taka tuleja (w której jest ten oring) która jest zamontowana na spręzynie w tej "puszce", jak dokręca się 3 śruby to tuleja jest dociskana do przepustnicy a później ugina się na sprężynie, śruby dokręciłem do końca, może źle że dokręciłem do końca ?????? Może jakieś rady dla mnie aby dobrze zmontować ??? Będę wdzieczny !!!!! Mam LPG i z boku dochodzi wężyk od LPG do tej "puszki"

piotr
__________________
Pozdrowienia

Piotr (EZD - Zduńska Wola)
Ford Mondeo = stworzony by cieszyć - ale mechaników ???!!!
piotr-kaczor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.