Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2016, 11:33   #1
lukg88
 
Postów: n/a
Domyślnie Ford Focus mk3 FL nowy z salonu 1,6 Ti-VCT125KM PowerShift Dobry wybór czy coś innego

Witam,
Przymierzam się do zakupu nowego Forda Focusa 1.6 Ti-VCT 125KM ze skrzynią automatyczną PowerShift w wersji Titanium – co myślicie o takim wyborze? Jeśli ktoś posiada auto w podobnej konfiguracji może mógłby podzielić się swoimi odczuciami- czy kupiłby po raz drugi to samo auto czy wybrał coś innego? Może 1,5 Ecoboost z automatem będzie lepszym wyborem? Nie jeżdżę dużo samochodem a jeśli już to krótkie odcinki wiec bardziej interesuje mnie awaryjność / eksploatacja niż osiągi.
Z opcji dodatkowych zastanawiam się nad reflektorami biksenonowymi , ogrzewaniem postojowym, czujnikami parkowania.

Co o tym myślicie dobry wybór czy jednak coś innego?

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2016, 08:15   #2
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Ford Focus mk3 FL nowy z salonu 1,6 Ti-VCT125KM PowerShift Dobry wybór czy coś i

jeśli ci zależy na wygodzie a nie na osiągach to będzie miło jeżdziło.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2016, 10:43   #3
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,728
Domyślnie Odp: Ford Focus mk3 FL nowy z salonu 1,6 Ti-VCT125KM PowerShift Dobry wybór czy coś i

Cytat:
Napisał lukg88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
reflektorami biksenonowymi, czujnikami parkowania
Polecam, zwłaszcza, że po FL są to aktywne biksenony. Dodatkowe statyczne doświetlanie zakretów jest bardzo pomocne na nieoświetlonych ulicach - widać gdzie się skręca. Czujniki wiadomo przydatne bo widocznośc przy parkowaniu w nowych autach jest średnia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogrzewanie postojowe jak nie masz garażu możesz pomyśleć, ale benzyny dosyć szybko się nagrzewają, zwłaszcza ecoboosty.
1,6 PS, a 1,5 A6 , ja bym nie miał dylematu, a awaryjność jest w tym zestawieniu raczej zbliżona.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2016, 12:03   #4
lukg88
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Focus mk3 FL nowy z salonu 1,6 Ti-VCT125KM PowerShift Dobry wybór czy coś i

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1,6 PS, a 1,5 A6 , ja bym nie miał dylematu
To lepiej 1,6 PS czy 1,5 A6 - różnica w cenie w sumie niewielka ok 5 tyś.
Może ktoś ma porównanie jak się prowadzi auto ze zwykłą skrzynią automatyczną a dwu sprzęgłową?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2016, 12:08   #5
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,946
Domyślnie Odp: Ford Focus mk3 FL nowy z salonu 1,6 Ti-VCT125KM PowerShift Dobry wybór czy coś i

Jak chcesz miec spokoj bierz A6, nie bez powodu uciekli od PS.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2016, 22:02   #6
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Ford Focus mk3 FL nowy z salonu 1,6 Ti-VCT125KM PowerShift Dobry wybór czy coś i

Uciekają od PS w benzynach, w Dieselach nadal są.

Druga rzecz - jaki to jest Powershift? MPS6 z mokrymi sprzęgłami i sterowaniem hydraulicznym wybierakami czy DPS6 z suchymi sprzęgłami i sterowaniem elektro-mechanicznym wybierakami.

Ten pierwszy ma różne opinie, ale i tak zdecydowanie lepsze od tego drugiego. DPS6 wsadzali do słabszych silników w Fiestach i Focusach. W Stanach było w pieruna problemów z tymi skrzyniami kiedyś, nie wiem jak dawniej. Suche sprzęgła przez wadliwe uszczelniacze stawały się mokrymi i były niezłe jazdy z tego tytułu.
MPS6 bym brał, DPS6 omijał szerokim łukiem.

Hydrokinetyk - trochę więcej żłopie niż manual i Powershift. Tak z litra przynajmniej więcej trzeba liczyć. Technologia jest na rynku już bardzo długo, na pewno lepiej dopracowana niż dwusprzęgłówki. Hydrokinetyki są naprawdę żywotne, o ile nie ugotujesz oleju, będziesz pilnował jego wymian.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2016, 13:39   #7
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,728
Domyślnie Odp: Ford Focus mk3 FL nowy z salonu 1,6 Ti-VCT125KM PowerShift Dobry wybór czy coś i

Cytat:
Napisał lukg88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To lepiej 1,6 PS czy 1,5 A6 - różnica w cenie w sumie niewielka ok 5 tyś
Ja bym brał 1,5 A6, ale ze względu na EB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz chyba wszystkie w Europie są MPS6.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2016, 22:23   #8
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Ford Focus mk3 FL nowy z salonu 1,6 Ti-VCT125KM PowerShift Dobry wybór czy coś i

O ile to tylko możliwe, to przejedź się jednym i drugim.
Nie musi być konkretnie ten sam model auta, ważne, żeby się konfiguracja motor/skrzynia zgadzała.

Niestety bida trochę z dostępnością automatów do jazd testowych. Jak się chciałem przejechać Mazdą 3 z benzyniakiem i automatem ... to mi zaproponowali przejażdżkę Mazdą 6 z Dieselem bi-turbo i automatem. Jak to pan powiedział trójki w automacie nie mają, a chce pan przecież zobaczyć jak skrzynia pracuje.

Nie wiem jak się sprawuje ta skrzynia A6 w Fordzie, wiem, że jak jeździłem tą Mazdą 6 z ich hydrokinetykiem, to nie odczuwałem, aby w czymkolwiek ustępowała w szybkości i płynności działania Powershiftowi. Moim zdaniem nie, ale to subiektywna opinia.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.