Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-09-2019, 09:06   #1
dandii
ford::average
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 26-09-2015
Skąd: Środa wlkp
Model: s-max Titanium s Focus mk3
Silnik: 2.2 tdci 1.0 ecoboost
Rocznik: 2011 2014
Postów: 176
Domyślnie Brak długich świateł po wymianie na xenony.

Witam, dokładałem xenony do Focusa mk3 lift 16 rok. Wszystko zostało dołożone jak moduł hcm, czujniki poziomowania, zbiornik spryskiwaczy i włącznik świateł. . Sprawa jest następująca, po włączeniu świateł, zaczynają się ustawiać, doświetlanie zakrętów działa, tak samo skręte doświetlanie podczas jazdy działa. Kiedy włączę na długie światła nie ma reakcji, przysłony nie otwieraj się. Kontrolka od świateł świeci się na liczniku. Wszystko zostało aktywowane. Jaka może być tego przyczyną że światła drogowe nie działają, nie ma ani jednego błedu

dandii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2019, 12:35   #2
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Brak długich świateł po wymianie na xenony.

Na początku sprawdź czy masz napięcie na pinie od długich w kostkach lamp, wykluczysz ewentualnie problem z samymi lampami. Jeżeli jest napięcie, to dobrze byłoby sprawdzić jaką ma wartość. Ja bym też podpiął stary halogenowy reflektor, jeżeli go jeszcze masz.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2019, 20:08   #3
dandii
ford::average
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 26-09-2015
Skąd: Środa wlkp
Model: s-max Titanium s Focus mk3
Silnik: 2.2 tdci 1.0 ecoboost
Rocznik: 2011 2014
Postów: 176
Domyślnie Odp: Brak długich świateł po wymianie na xenony.

Cytat:
Napisał Teisejas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na początku sprawdź czy masz napięcie na pinie od długich w kostkach lamp, wykluczysz ewentualnie problem z samymi lampami. Jeżeli jest napięcie, to dobrze byłoby sprawdzić jaką ma wartość. Ja bym też podpiął stary halogenowy reflektor, jeżeli go jeszcze masz.
Starą lampę podłączyłem ( zwykła lampa) i światło drogowe działa. Czy może być, że osoba która to aktywowała ucdsem zaznaczyła inna opcje i teraz mamy taki efekt.

Ostatnio edytowane przez dandii ; 27-09-2019 o 10:01
dandii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2019, 09:57   #4
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Brak długich świateł po wymianie na xenony.

Raczej nie wydaje mi się, że problemem jest niewłaściwa konfiguracja bo gdyby było coś nie tak, to nie działałoby doświetlanie zakrętów.
No dobra, a jak podpiąłeś reflektor halogenowy to w halogenie długie świeciło a ksenonie nie, czy tak? Były jakieś błędy z HCM? Ja z pewnością sprawdziłbym napięcie na wyjściu dla długich.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.