Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2008, 13:20   #1
Dawit000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-01-2008
Model: ???
Silnik: fajny
Rocznik: 2000
Postów: 20
Domyślnie [mk1] Ciężko zapala rano 1.8 DOHC

Witam mój mondek strasznie ciężko zapala rano. Musze go chechłać z 1min. Jak go tak chechłam to ma takie objawy jakby chciał zapalić a nie mógł. Znaczy tak załapuje ale niemoże zapalić. Już niewiem co to jest. Tylko po nocy tak długo stoji tak sie dzieje Potem w ciągu dnia ładnie zapala. Zobacze za pare godzin jak całkowicie ostygnie.


Mam jeszcze taki problem jak sobie jade i np wrzuce na luz(dzieje sie to tez przy staniu na swiatłach) to auto ma wysokie obroty (niewiem jakie bo obrotomierz nie chodzi) potem spadają na niższe i po chwili spadają na jeszcze niższe i tak sobie chodzi (nieraz nawet zgaśnie ale rzadko)


Niewiem już co sie dzieje z nim




P.S. Czy to mogą byc pozamieniane przewody zapłonowe?

Dawit000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2008, 09:03   #2
Damian_Turek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2007
Postów: 6
Domyślnie Re: Ciężko zapala rano 1.8 DOHC

To ze Ci nie chce odpalić to nie wiem ale z obrotami to normalne gdyz mondeo mają jakiś sytem ze jak jedziesz i wzucisz na luz to obroty nie spadną ponizej 1100 ( zalezy z jaką prędkoscią jedziesz), tak samo sie dzieje gdy sie zatrzymujesz to obroty dopiero po chwili spadają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na ok 900 obr/min
Damian_Turek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2008, 11:09   #3
Dawit000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-01-2008
Model: ???
Silnik: fajny
Rocznik: 2000
Postów: 20
Domyślnie Re: Ciężko zapala rano 1.8 DOHC

Ta tylko że ja mam na ucho coś koło 1500 obrotów(jak nie wyżej)
Dawit000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2008, 11:32   #4
kristopher
ford::advanced
 
Avatar kristopher
 
Zarejestrowany: 22-11-2004
Skąd: Łódź
Model: Laguna
Silnik: 1,9 Dci
Rocznik: 2003
Postów: 452
Domyślnie Re: Ciężko zapala rano 1.8 DOHC

Cytat:
Napisał Dawit000
..auto ma wysokie obroty (niewiem jakie bo obrotomierz nie chodzi) potem spadają na niższe i po chwili spadają na jeszcze niższe i tak sobie chodzi (nieraz nawet zgaśnie ale rzadko)
trzeba poczytać to:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
albo to:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
a potem zadawć pytania.
Cytat:
Napisał Dawit000
..Czy to mogą byc pozamieniane przewody zapłonowe?
Nie
__________________
Pozdrawiam
kristopher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2008, 13:21   #5
Dawit000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-01-2008
Model: ???
Silnik: fajny
Rocznik: 2000
Postów: 20
Domyślnie Re: Ciężko zapala rano 1.8 DOHC

przeczytałem prawie wszystkie tematy z tym związane na forum nawet "Patyczki do uszu" i wszędzie wychodzi silniczek krokowy ide zaraz go wyczyścić i bd wiedział na czym stoje.



-----------------------------------------------------------------------------------
silniczek był czysty i śmiga aż miało. Po połudnu zobacze z tymi przewodami na cewce i wtedy bd wiedział
Dawit000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2008, 07:40   #6
antek771
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Ciężko zapala rano 1.8 DOHC

Witam, ja też mam problem z zapalaniem po nocy.Po odpaleniu jest juz idealnie i nie ma problemów.Wymieniłem świece,przewody,czujnik temperatury,krokowy-bocznikowy,czujnik obrotów w głowicy(wszystkie cześci orginały i pod mój model),komputer nie pokazuje błedów(sonda,przepływka idealnie).Jak nie chciał zapalić to wymontowałem świece ,była mokra i podłączyłem pod przewód i iskra też się pokazała.Rece opadają ,mam gaz sekwencyjny i jakiś czas temu były wymieniane wtryski gazu.Może złe ustawienie czasów wtrysków i komputer szaleje.Dodam ,że jak podpompuje troche pedałem gazu to zapala przez 5 sekund chodzi troche nierówno,a po chwili ma idealne obroty.Elektryk sprawdził instalacje,kostki,komputer i nadal trzeba pokrecić dłużej 20-30sekund aby odpalił. :fcp27
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2008, 08:25   #7
Dawit000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-01-2008
Model: ???
Silnik: fajny
Rocznik: 2000
Postów: 20
Domyślnie Re: Ciężko zapala rano 1.8 DOHC

No to widze że nie jestem sam.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Musimy szukać razem tej przyczyny ja już zgłupiałem
Dawit000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2008, 19:55   #8
Dawit000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-01-2008
Model: ???
Silnik: fajny
Rocznik: 2000
Postów: 20
Domyślnie Re: Ciężko zapala rano 1.8 DOHC

Kolejne problemy jakie dostrzegłem. Oto one: Jak zimny i uda sie odpalić i jade sobie normalnie czyli pierwszy bieg ruszam i zmiana na 2 bieg pedał w podłoge a auta nie przyśpiesza :fcp15 :fcp15 tylko jak jechało 40 tak dalej jest 40 i diabli wiedzą co jest. Jak po woli sie przyciska pedał gazu to przyśpiesza normalnie.


Jeszcze jedno. Zauważyłem dziure w obrotach. Znaczy jade sobie po woli potem pedał w podłoge to przyśpiesza potem hmm jakby dziura w obrotach a potem znowu dostaje kopyto i sunie do przodu na każdym biegu jest ta dziura. Już niewiem gdzie leży problem. Niewiem między jakimi obrotami bo nie działą obrotomierz.

Pomóżcie prosze!!! :fcp25 :fcp25 :fcp25
Dawit000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2008, 13:10   #9
antek771
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Ciężko zapala rano 1.8 DOHC

Dziura w obrotach znikła jak zmieniłem silniczek krokowy.Wczoraj dostałem cynk o wyczyszczeniu przepustnicy sprajem do czyszczenia i tak zrobiłem.Popusciłem tez korek wlewu paliwa i rano odpalił dużo lepiej (po 5 sekundach).Dzisiaj dokładniej wyczyściłem przepustnice i jutro rano się wyjaśni.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2008, 08:21   #10
antek771
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Ciężko zapala rano 1.8 DOHC

niestety wyczyszczenie przepustnicy nie pomogło.Juz nie mam pomysłów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.