Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2006, 19:52   #1
bieluu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2006
Postów: 37
Domyślnie Problem z dieslem

WItam.. moze ktos mi pomoze.. :fcp1 :fcp9 mianowicie chodzi o takie cos.. moj mondek jest od jakiegos czasu strasznie mulowaty :fcp5 mam silnik 1.8 td.. na poczatku jak go kupilem jezdzil jak rakieta.. z czasem juz mniej.. od jakiegos czasu mam takie objawy.. czasami kiedy stoi sie na biegu jalowym.. obroty nie chca mi zejsc ponizej 1500.. dopiero po kilukrotynm przegazowaniu spadaja.. na ogol tak sie dziej po jakims czaei pracy silnika na trasie badz w miescie.. :fcp5 next objaw czasami mam tak, ze podczas przyspieszania samochod jakby nie mial mocy.. i nagle niespodziewanie dostaje takiegooo kopa :fcp15 ze przy 3, nawet 4 biegu wgniata w fotel.. jakby nie wiem ile bylo kucykow pod maska.. a to ma tylko 90 hp :fcp15 nie za czaesto, ale jednak.. i mam problemy z podjazdem pod pagurki na 4rtym biegu.. licznik styanie na 80 i kaplica.. wiec musze go podrzylowac na 3jce i potem juz idzie jakos :fcp5 ma ktos jakis pomyl, co to moze byc?? bo ja juz slyszalem rozne sprzeczne opcje.. od wtryskow po smiece a na turbinie konczac :/
z gory dziex za odpowiedzi..

bieluu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2006, 20:56   #2
adrian1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-12-2006
Postów: 17
Domyślnie

witam przedewszystkim trzeba zaczac od paliwa[filter] sprawdzic czy uklad egr dziala prawidlowo zmierzyc turbo zwyklym manometrem podczas jazdy i usterke da sie znalezc ale o wtryskach zapomnij bo to napewno niesa wtryski
adrian1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2006, 21:00   #3
bieluu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2006
Postów: 37
Domyślnie

hmm.. filter niedawno byl zminiany.. wiec to peweni odpada.. wiec pozostaje mi tylko turbo i ten uklad egr (nie mam pojecia co to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) caly..
bieluu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2006, 21:18   #4
adrian1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-12-2006
Postów: 17
Domyślnie

jesli bylbys ze slaska to sluze pomoca a o filtrze paliwa pamietaj niezakladaj filtrona to badziew fordy go nielubia i niechca na nim jezdzic a zturbem popatrz przy turbinie jest zawor z dzwignia zobacz czy da sie nia poruszac
adrian1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2006, 05:38   #5
bieluu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2006
Postów: 37
Domyślnie

no jestem ze slaska.. konkretnie z Rybnika.. mykam do szkoly.. jak wroc, to pogadamy.. pozd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
bieluu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2006, 16:46   #6
Rzułw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-08-2006
Skąd: Stalowa Wola
Postów: 11
Domyślnie

Już coś o tym czytałem.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Rzułw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2006, 20:09   #7
bieluu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2006
Postów: 37
Domyślnie

Auto ostanio zaczęło mi palić jak smok znalazłem czas pojechałem do gościa do warsztatu (polecam tak jak mi go polecano: PABIANICE, UL. TKACKA). Tylko zacząłem facetowi opowiadać, a ten za mnie dokończył zdanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , zdjął wężyk pokazał mi, że leje się paliwo a nie powinno bo tam ma być powietrze w pompie wtryskowej. Wstawił auto do garażu na 15 minut wymienił dwie membrany, skasował na 180 zł ;( . Od wczoraj zrobiłem ponad 100 km i auto chodzi jak wysokiej klasy zegarek (nawet wskazówka poziomu paliwa wolniej schodzi). Jak mi mehanik wytłumaczył to poleciały jakieś membrany od wolnych obrotów i paliwo szło tamtędy w kolektor (a jak zdjął ten wężyk to ciurkiem leciało). Auto nie kopci, tłumik nie dudni, nie robi się okopcona plama pod wydechem.
Jak poprawi sie pogoda to zrobię jakieś zdjątko tego elementu i wstwię na forum.

Serdeczne dzieki wszystkim za zaangażowanie i pomoc.

[ Dodano: 2006-12-03, 21:13 ]
adrian1 czy to moze byc tak przyczyna ?? w sumie dzis jak tam to przeczytalem, to tez mam podobny objaw.. jadac dzis z katowic patrac w lusterko to widzilem, ja ki mi kopci takim nijakim dymkiem podczas przyspieszania.. fakt, jechalem noca.. ale to widac w swietle leflektorow inneo auta za mna, co sie dziej.. i silnik troche glosneij pracowal.. w polowie drogi juz nie bdymil i jechal norlanie i spalil mi wiecej niz zwykle.. :/
bieluu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2006, 21:24   #8
seba0011
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-10-2006
Skąd: wroclaw
Model: MONDEO
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 138
Domyślnie

Cytat:
Napisał bieluu
Auto ostanio zaczęło mi palić jak smok znalazłem czas pojechałem do gościa do warsztatu (polecam tak jak mi go polecano: PABIANICE, UL. TKACKA). Tylko zacząłem facetowi opowiadać, a ten za mnie dokończył zdanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , zdjął wężyk pokazał mi, że leje się paliwo a nie powinno bo tam ma być powietrze w pompie wtryskowej. Wstawił auto do garażu na 15 minut wymienił dwie membrany, skasował na 180 zł ;( . Od wczoraj zrobiłem ponad 100 km i auto chodzi jak wysokiej klasy zegarek (nawet wskazówka poziomu paliwa wolniej schodzi). Jak mi mehanik wytłumaczył to poleciały jakieś membrany od wolnych obrotów i paliwo szło tamtędy w kolektor (a jak zdjął ten wężyk to ciurkiem leciało). Auto nie kopci, tłumik nie dudni, nie robi się okopcona plama pod wydechem.
Jak poprawi sie pogoda to zrobię jakieś zdjątko tego elementu i wstwię na forum.

Serdeczne dzieki wszystkim za zaangażowanie i pomoc.

[ Dodano: 2006-12-03, 21:13 ]
adrian1 czy to moze byc tak przyczyna ?? w sumie dzis jak tam to przeczytalem, to tez mam podobny objaw.. jadac dzis z katowic patrac w lusterko to widzilem, ja ki mi kopci takim nijakim dymkiem podczas przyspieszania.. fakt, jechalem noca.. ale to widac w swietle leflektorow inneo auta za mna, co sie dziej.. i silnik troche glosneij pracowal.. w polowie drogi juz nie bdymil i jechal norlanie i spalil mi wiecej niz zwykle.. :/
witam kolego mozesz mi napisac ktory wezyk on ci zdjal od czego do czego ze lecialo powietrze zamiast paliwa
__________________
seba
seba0011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2006, 06:57   #9
goofer0
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-12-2006
Skąd: Wrocław
Postów: 12
Domyślnie

tu znalzem chyba interesujace artykuly na ten temat :

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
goofer0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2006, 10:54   #10
bieluu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2006
Postów: 37
Domyślnie

Cytat:
Napisał seba0011
witam kolego mozesz mi napisac ktory wezyk on ci zdjal od czego do czego ze lecialo powietrze zamiast paliwa
no wlasnie nie moge napiac, bo ja szuakm, czemu tak sie dziej, a ten tekst to jest od kogos innego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
bieluu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.