Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-08-2009, 17:30   #1
dar209
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: TCZEW pomorskie
Model: ford mondeo kombi
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1997
Postów: 77
Smile demontaż pompy wspomagania w 1.8td

Witam.Chciałbym prosić,by ktoś mi opisał,jak wymontować pompę wspomagania.Siadła mi i muszę zawiezć ją do regeneracji.Z góry dziękuję.

__________________
DARO
dar209 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2009, 18:28   #2
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Odp: demontaż pompy wspomagania w 1.8td

Witam,
na początek musisz odkręcić od spodu dolną osłonę zderzak. Następnie odkręcić dwie śruby (nr 1) mocujące osłonę paska i zdjąć osłonę.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
następnie ściągasz pasek poprzez odkręcenie śruby (nr 2) i zlikwidowanie naciągu paska śrubą (nr 3)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po zdemontowaniu paska czas na spuszczenie płynu w układu wspomagania w tym celu od spodu auta po wcześniejszym demontażu osłony zderzaka ściągasz przewód gumowy z chłodniczki wspomagania dlatego tam ponieważ jest to najniższy punkt (niestety brak zdjęcia). Przewód gumowy wkładasz do słoika litrowego i kręcisz kołem pasowym na pompie wspomagania aż do całkowitego zlania oleju. Po zlaniu oleju zakładasz gumowy przewód zpowrotem na kruciec chłodniczki i osłonę zderzaka można spowrotem zamontować. Tyle pod spodem auta. Możesz przystąpić do demontażu pompy.
Na początku zdejmujesz opaskę zaciskową z przewodu (nr 4) i odkręcasz przewód sztywny (nr 5)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
następnie odkręcasz śruby (nr 6 i 7)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pompa jest Twoja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2009, 16:58   #3
dar209
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: TCZEW pomorskie
Model: ford mondeo kombi
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1997
Postów: 77
Wink Odp: demontaż pompy wspomagania w 1.8td

Dzięki.Pompa wyciągnięta.Był tylko mały problem z odkręceniem sztywnego przewodu,ale w końcu poszło.Moje wspomaganie działa dobrze,tylko odgłosy jakie wydobywały się z pompy były już na tyle głośne,że zacząłem się bać,że sie rozleci.Zawiozłem ją do regeneracji i okazało się,że gość od którego kupiłem auto już ją w tym warsztacie regenerował w 2005 roku.Powiedzieli mi,że poraz drugi może się już nie dać jej zregenerować.Jutro wszystko sie wyjaśni.Pozdrawiam.
__________________
DARO
dar209 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.