Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-04-2007, 00:43   #1
Lepo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-04-2007
Skąd: Warka
Postów: 29
Domyślnie Skrzypienie plastików - czy TTTM?

Młode autko, a już na dołeczkach/ nierównościach słyszalne staje się delikatne skrzypienie :fcp5 . Jest jakiś sposób na wyeliminowanie tej przypadłości czy lepiej sobie odpuścić :fcp2
Na trasie jest na szczęście spoko :fcp26

__________________
Fusion 1.4, 11 kkm
Lepo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2007, 21:26   #2
MANIEK70
 
Postów: n/a
Domyślnie

Rozwiń temat( gdzie skrzypi, co puka itd. i tp.)to może coś Wymyślimy. Jak Warka to Warka :fcp29
Może być StronG.
Pozdrawiam.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2007, 08:39   #3
Lepo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-04-2007
Skąd: Warka
Postów: 29
Domyślnie

Cytat:
Napisał MANIEK70
Rozwiń temat( gdzie skrzypi, co puka itd. i tp.)to może coś Wymyślimy. Jak Warka to Warka :fcp29
Może być StronG.
Pozdrawiam.

Gdzieś z tyłu delikatnie poskrzypuje, ale tylko na nierównościach, a co do piwka, to strong się co nieco pogorszył ostatnimi czasy niestety.... :fcp5
__________________
Fusion 1.4, 11 kkm
Lepo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2007, 10:21   #4
MANIEK70
 
Postów: n/a
Domyślnie

Z tyłu na nierównościach mam to samo.
Buda pracuje i prawdopodobnie skrzypi na uszczelkach drzwi.
Bedę na przeglądzie po 1 roku to zapytam może potwierdzą moje przypuszczenia i,że TTTM.
Pozdrawiam.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2007, 11:12   #5
Lepo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-04-2007
Skąd: Warka
Postów: 29
Domyślnie

Cytat:
Napisał MANIEK70
Z tyłu na nierównościach mam to samo.
Buda pracuje i prawdopodobnie skrzypi na uszczelkach drzwi.
Bedę na przeglądzie po 1 roku to zapytam może potwierdzą moje przypuszczenia i,że TTTM.
Pozdrawiam.
E czyli norma, dzięki za info :fcp26
__________________
Fusion 1.4, 11 kkm
Lepo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2007, 15:03   #6
Hiopilita
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-02-2006
Skąd: Kraków
Model: Fiesta
Silnik: 1.25 16V
Rocznik: 2006
Postów: 19
Domyślnie

Miałem to samo w rocznej Fieście skrzypiały drzwi na uszczelkach podczas przejazdu po nieruchomościach. Wizyta w serwisie i smarowanie wszystkich uszczelek rozwiązało problem, znowu jest cicho, zobaczymy na jak długo pomoże. Chyba jest to typowe dla współczesnych aut, to samo działo sie w Scenicu II i poskutkowały te same metody.
Hiopilita jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2007, 18:31   #7
krzys2007
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-04-2007
Model: Fusion
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2004
Postów: 41
Domyślnie

Witam

Ja mam inny problem ze skrzypieniem, a dokladnie to stukanie plastikow. Dokladnie chodzi mi o oslone zegarow, jest to zdaje sie taka czesc nakladana. W moim Fusionie ta czesc jest luzna (dokladnie to rusza sie) i mocno halasuje na nierownosciach. Szczegolnie na bruku lub poprzecznych. Ale poniewaz jestem swiezym posiadaczem auta, to jeszcze nie mam doswiadczenia jak sobie z tym problemem poradzic? Moze jakas podpowiec?

Pozdrawiam
krzys2007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2007, 19:32   #8
MANIEK70
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hiopilita
Miałem to samo w rocznej Fieście skrzypiały drzwi na uszczelkach podczas przejazdu po nieruchomościach. Wizyta w serwisie i smarowanie wszystkich uszczelek rozwiązało problem, znowu jest cicho, zobaczymy na jak długo pomoże. Chyba jest to typowe dla współczesnych aut, to samo działo sie w Scenicu II i poskutkowały te same metody.
Dziś po przeglądzie po 1 roku eksploatacji i przesmarowaniu uszczelek przestało skrzypieć i pukać z tyłu. :fcp1 :fcp1
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2007, 19:30   #9
sw.wilq
ford::average
 
Avatar sw.wilq
 
Zarejestrowany: 13-03-2007
Skąd: Łódź
Model: Ford C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi 110KM
Rocznik: 2006
Postów: 76
Domyślnie

Hej!

Odnośnie skrzypienia to mam to rónież u siebie - szczególnie z tyłu samochdu. Uszy zdają się potwierdzać, że to również z okolic tylnych drzwi. Pytanie techniczne - czym i jak wykonać owo smarowanie uszczelek? Musi to robić serwis, czy ktoś to już robił samodzielnie?

Druga sprawa to osłonka zegarów - ten sam problem co opisany 2 posty wcześniej. POradziłem sobie podgumowując cieniutką uszczelką całą nasadkę na zegary - zdaje się że pomogło, bo póki co mam spokój Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Drugie auto na F....
sw.wilq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2007, 18:55   #10
krzys2007
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-04-2007
Model: Fusion
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2004
Postów: 41
Domyślnie

Witam

Dlugo szukalem (i nadal nie przestaje) przyczyny skrzypięc i stukow w mojej Fuzji. Powoli zaczynam jednak wierzyc, ze TTTM. Może cos da sie zrobic z oslona zegarow, z tego czo czytam sprawa nie jest trudna. Jednak martwi mnie sposob mocowania tej oslony - czy ktos z Was moze zna sposob, jak ja lepiej zamocowac? Co do stukow z tylu, to prawie jestem przekonany, ze dzwieki dochodza ze srodka prawych drzwi, jakby cos bylo luzne i uderzalo o blache. Potwierdza mi to spostrzezenie, ze mocniej halasuje przy wolnej jezdzie i nawet malych nierownosciach, niz przy wiekszej szybkosci. Mam jeszcze drugie takie miejsce, ktore mi podpada mocno - przedni fotel pasazera. Tutaj z kolei sytuacja taka, jak ktos siedzi na nim, jest cicho, jak jade sam - brzeczy (taki wlasnie dzwiek slychac). Nie mam jednak pojecia, co to moze byc? Mocowanie fotela napewno nie, zaczep skladania oparcia tez nie. Moze ktos z Was mial/ma cos podobnego?

pozdrawiam
krzys2007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.