Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-03-2011, 09:32   #1
mani0
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-09-2010
Model: galaxy
Silnik: 1.9tdi
Rocznik: 1998
Postów: 2
Domyślnie klimatronik - błąd wyświetlacza

witajcie.
staruszek ma galaxy '98. męczą go ciągłe problemy z klimatronikiem. ostatnia awaria to migający panel. po wizycie w serwisie diagnoza - padnięty panel (podłączony komputer pokazał awaria wyświetlacza).
panel wymieniono.
podziałał 3 dni i znowu zaczął mrugać. diagnoza po podpięciu kompa w jednym z lepszych zakładów w mieście - awaria wyświetlacza.
klimiarze nie bardzo chcą się już zajmować tym autem - ze względu na częstość jego napraw i problemów z nich wynikających.
kolejna wymian chyba nie wchodzi w grę. należałoby poznać przyczynę fackapu wyświetlacza.
czy macie jakieś sugestie? czy ewentualnie możecie polecić kogoś w jak najmniejszej odległosci od Białegostoku, kto się tym zajmie i da chociaż parę m-cy gwarancji?


Ostatnio edytowane przez mani0 ; 26-03-2011 o 09:45
mani0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2011, 11:20   #2
Dopalacz
ford::advanced
 
Avatar Dopalacz
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Radom
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 275
Domyślnie Odp: klimatronik - błąd wyświetlacza

Zmień tych magików i to szybko!
Migający panel nie ma nic wspólnego z awarią wyświetlacza jest za to oznaką ,że coś z klimą nie tak. Jk np masz z mało czynnika w układzie , to panel będzie migał . Jak sie spalą 2 silniczki w siłownikach klap to też będzie migał.
Boże co za trutnie wymieniać wyświetlacz z powodu jego migania załamka

Pzdr
Dopalacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2011, 17:32   #3
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Odp: klimatronik - błąd wyświetlacza

Masakra z tą wymianą qurde. A jak błąd w ECU to wymieniją komputer czy silnik?
Miałbys bliżej to bym ci pomógł. Sprawdź vagiem błędy i podaj.
Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2011, 19:04   #4
Dopalacz
ford::advanced
 
Avatar Dopalacz
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Radom
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 275
Domyślnie Odp: klimatronik - błąd wyświetlacza

Cytat:
Napisał Pacific tdi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałbys bliżej to bym ci pomógł. Sprawdź vagiem błędy i podaj.
Będzie pewnie błąd czujnika zbyt niskiego ciśnienia w układzie. Czyli dobić czynnika i po zawodach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ewentualnie sito na przewodach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dopalacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2011, 08:50   #5
mani0
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-09-2010
Model: galaxy
Silnik: 1.9tdi
Rocznik: 1998
Postów: 2
Domyślnie Odp: klimatronik - błąd wyświetlacza

no właśnie niekoniecznie ciśnienie. klima była dobita (to pierwsze mi przyszło do głowy po poczytaniu forum), przewody sprawdzone. przy diagnstyce komputer wywalał błąd wyświetlacza - przynajmniej tak mówili. goście niby są doświadczeni - byliśmy w dwóch róznych firmach. wobu uważają, że problem leży po stronie elektryki. zorganizuję kompa i sprawdze błędy. zerkniemy też na te silniczki.
dzięki koledzy za odzew.
mani0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2011, 09:41   #6
Dopalacz
ford::advanced
 
Avatar Dopalacz
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Radom
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 275
Domyślnie Odp: klimatronik - błąd wyświetlacza

Cytat:
Napisał mani0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
klima była dobita
No właśnie... Ci nabijacze...
U mnie nabili i na drugi dzień zaczął mrugać wyświetlacz. Pojechałem do nich i mówię , że przestała chłodzić i mruga zaczęli wymyślaća to zawór rozprężny a to osuszacz zawalony a w końcu stwierdzili że sprężarka padła . Zaproponowali sprężarkę regenerowaną z montażem za 850pln. A ja się uparłem , żeby odessali czynnik i sprawdzili ile go jest . Zgodzili się . Było 870g a na tabliczce jak byk 1350 . Nabili tak jak powinno być i z klimki zaczął lecieć szronik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Drugi raz jak pojechałem passatem jeszcze zaraz jak go kupiłem to nabili a sprężarka nie ruszyła. zaczęli cudować że sprzęgiełko , komputer klimy i odesłali do dobrego elektronika.
Okazało się że poprostu się bezpiecznik przepalił.

Napisałem to ku przestrodze przed "drut team`em" Zawsze warto sprawdzić czy ich diagnoza pokrywa się z prawdą (z reguły niestety NIE)

Pzdr.
Dopalacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2011, 22:48   #7
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Odp: klimatronik - błąd wyświetlacza

Ale 1350g jest przy klimie dwustrefowej. Musisz mieć agregat z tyłu a raczej nie masz. Za duzo gazu uszkodzi spręzarke.
Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2011, 09:34   #8
Dopalacz
ford::advanced
 
Avatar Dopalacz
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Radom
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 275
Domyślnie Odp: klimatronik - błąd wyświetlacza

Cytat:
Napisał Pacific tdi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale 1350g jest przy klimie dwustrefowej. Musisz mieć agregat z tyłu a raczej nie masz. Za duzo gazu uszkodzi spręzarke.
No ja mam dwustrefową z nawiewami w podsufitce.

Dlaczego twierdzisz że "raczej nie mam"

Z resztą do passata też wchodziło 1250 i napełniacze płaczą , że dwa japońce by napełnili taką ilością. Niech se napiszą na banerze reklamowym "tylko japońskie auta" i zbijają kokosy - ciekawe jak duże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dopalacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2011, 10:03   #9
szantis
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-10-2009
Skąd: 3city
Model: sharan
Silnik: 1,9 TDII- 1XXkm/3XX Nm
Rocznik: '98/99
Postów: 245
Domyślnie Odp: klimatronik - błąd wyświetlacza

Prozaiczną przyczyną migania panela climatronica jest z reguły blokujący się wentylatorek umieszczony w obudowie sterownika /panelu.
szantis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2011, 23:59   #10
Tomasz P
ford::average
 
Avatar Tomasz P
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Poznań Polska i Horby Szwecja
Model: Galaxy mk.2
Silnik: 2.8v6 :-)
Rocznik: 2002
Postów: 150
Domyślnie Odp: klimatronik - błąd wyświetlacza

Cytat:
Napisał szantis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prozaiczną przyczyną migania panela climatronica jest z reguły blokujący się wentylatorek umieszczony w obudowie sterownika /panelu.
I co z nim zrobic,u mnie jest to samo - klima nabita a wyswietlacz mruga
__________________
Tomek
Tomasz P jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , mruga



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.