Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-05-2006, 21:57   #1
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie co zrobic aby mniej palił benzyny?

Witam
Jak w temacie.
zakładając, ze wszystko sprawne
Najbardziej mnie interesuje silnik zetec 1.6, ale inne tez mile widziane(bez gaźnikowych i LPG).

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2006, 22:07   #2
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

A myślałeś nad tym, żeby przekłamać info z czujnika temperatury powietrza przy przepływomierzu? Tak aby ECU myślał, że temp powietrza jest wyższa niż w rzeczywistości o kilka stopni. Wtedy liczy sobie dla rzadszego powietrza, czyli mniejszej ilości powietrza więc powinien chyba zubożyć trochę dawkę paliwa, a tak naprawdę idzie zimniejsze czyli jest go więcej. Mieszanka w silniku uboższa, ale myślę, że proporcje nie byłyby tak mocno zachwiane, żeby był z niego jakiś muł. A może szklanka na 100 km byłaby do wypicia przez Ciebie, a nie przez silnik :fcp12
Ciekawe czy przepływomierz by to wyłapał, chyba nie :/

Oczywiście dam jeszcze w Twoim imieniu, że opór toczenia normalny, opony OK, styl jazdy "przeciętny", nie masz zamiaru zamieniać się w dziadka jadacego 40 km/h przez miasto itd...
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2006, 22:11   #3
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał karex
A myślałeś nad tym, żeby przekłamać info z czujnika temperatury powietrza przy przepływomierzu? Tak aby ECU myślał, że temp powietrza jest wyższa niż w rzeczywistości o kilka stopni. Wtedy liczy sobie dla rzadszego powietrza, czyli mniejszej ilości powietrza więc powinien chyba zubożyć trochę dawkę paliwa, a tak naprawdę idzie zimniejsze czyli jest go więcej.
Własnie dzis tak zrobiłem :d

Wyjałem czujnik z rury ssącej i wisi sobie w komorze silnika gdzie jest niemiłosiernie ciepło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dziure po czujniku zatkałem.

efekty-nie wiem. pojeżdze-zobacze.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2006, 22:18   #4
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slawko
Wyjałem czujnik z rury ssącej i wisi sobie w komorze silnika gdzie jest niemiłosiernie ciepło
Tylko nie przesadź, bo jeszcze czasem wogóle przestanie Ci paliwo podawać i będziesz jeździł na powietrzu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Jak nam potem zdradzisz to odkrycie to zobaczysz nikt nie będzie tankował aut. I co to będzie rafinerie zbankrutują Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Tylu bezrobotnych prezesów, olala, będą Maybachami po kuroniówki przyjeżdżać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Sorki, ale nie mogłem się powstrzymać :fcp16


Ale tak na serio. Nigdy się nie zastanawiałem, czy przepływomierz zwraca sygnał w formie cyfrowej, czy analogowej (liniowej) do ECU? Chyba wiesz o czym myślę, co by wykombinować? Ale to by już mogła być przesada i za duże zubożenie mieszanki :/ .
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2006, 22:33   #5
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał karex
Nigdy się nie zastanawiałem, czy przepływomierz zwraca sygnał w formie cyfrowej, czy analogowej (liniowej) do ECU?
analogowej. W samym przepływomierzu jest przetwornik prąd -> napiecie.

Co do tego czujnika, to nie wiem, czy przyniesie jakies efekty.

Natomiast zauwazyłem drastyczne zwiekszenie zużycia paliwa(szczególnie na biegu jałowym-smierdzi niespalonym paliwem az w srodku auta[jak uchylone okno]) jak wykreci sie ta srubkę w zaworze wolnych obrotów. Co prawda fantastycznie wkreca sie na obroty, ale jak sie zatrzymam i wysiadam, to paść mozna od smrodu paliwa.
Jak sie za duzo wkreci to znowy obroty potrafią spadac zbyt mocno (ponizej 500) i ciezko mu przyspieszyć, szczególnie w dolnym zakresie obrotów(ponizej 1800). Co prawda ECU zaraz je wyrówna, ale jest dyskomfort.

Z drugiej strony sonda poda sygnał ubogiej do ECU, który zwiekszy dawke paliwa i po ptakach. Moze sonda powinna byc jakas szybszai bardziej szerokopasmowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał karex
Sorki, ale nie mogłem się powstrzymać :fcp16
spoko, jaja tez dozwolone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kiedys smieli sie ze mnie, ze z malucha chce mercedesa zrobić i zasilany powietrzem, ale później szczęka im opadła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2006, 11:03   #6
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

tuning by pomogl tylko wplywajacy bardziej na poprawe lekkosci pracy silnika i zwiekszenie Nm na samym dole niz uzyskiwanie mocy maksymalnych tylko to sa jakies tam zawsze koszty.... styl jazdy, cisnienie w oponach, szerokosc gum, zamkniete okna, odchudzenie furki ile sie da, jazda z max polowa baku (duzo kg), jak najmniejszy pobor pradu,jakosc paliwa. waga auta ma wplyw szczegolnie w miescie gdzie czesto trzeba ruszac.

niektore z tych elementow pewnie sa nie do zaakceptowania dla nie ktorych z uwagi na koszty na przyzwyczjenia itd ale mysle ze chociaz niektore powinny pomoc a polaczyc wszystkie razem to bylby calkiem niezly wynik :fcp1
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2006, 11:45   #7
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

ja bym nie przesadzał z tym zubażaniem mieszanki, zbyt uboga może narobić na dłuższą metę więcej szkód niż to warte.
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2006, 11:47   #8
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Bauma, tuning - odpada, zmiana stylu jazdy - odpada, wieksze przeróbki silnika-odpadają.

Co mozna zrobić-przerobić, aby nie ruszać silnika, zawieszenia. Zadne tłumiki, strumienice po 1000zł itp.

Cytat:
Napisał jagrall
ja bym nie przesadzał z tym zubażaniem mieszanki, zbyt uboga może narobić na dłuższą metę więcej szkód niż to warte.
nie chodzi o zubożanie mieszanki, tylko poprawić jakosć spalania, ogólnie sprawnosć silnika.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2006, 19:06   #9
Procek
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-11-2005
Skąd: Lublin
Postów: 132
Domyślnie

Slawko: a masz już magnetyzer w swoim wozie?

Wiem że zaraz mnie ktoś ustrzeli za ten text :]
Pozdro
__________________
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Ale co do tego pierwszego nie mam pewnośći." Albert Einstein
Procek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2006, 20:05   #10
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Miałem i lezy gdzies pod maska, jako trzymaki. Niestety z nimi wiecej pali i gorzej chodzi.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.