Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2012, 10:33   #1
bialy21123
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-02-2012
Skąd: gorzów
Model: TRANSIT
Silnik: 2.0 TDDI 100km
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Krzyżak kolumny kierowniczej Jaki moze ma ktos orginal dobry??

Jak w temacie wyeliminowalem luz w postaci Drażka kierowniczego, i potrzebuje jeszcze krzyzak kolumny kierowniczej gdyz tam jest najwiekszy luz.... jaki polecacie, moze ktos ma orginal jakis uzywany dobry??

jak wiecie gdzie tanio i dobre poprosze o link Pozdrawiam czekam na odpowiedzi

bialy21123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 11:04   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Krzyżak kolumny kierowniczej Jaki moze ma ktos orginal dobry??

Cytat:
Napisał bialy21123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak wiecie gdzie tanio i dobre poprosze o link Pozdrawiam czekam na odpowiedzi
Chodzi ci o ten dolny z łącznikiem?
Na Allegro jest tego trochę, np [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to jest polski zamiennik, ale wygląda mi na regenerowany (?)
I tu w sklepie internetowym ten sam LCC, nieco droższy: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
albo zadzwoń do takiego hurtownika, powinien mieć oryginalny krzyżak wału:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-04-2012 o 11:20
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 13:59   #3
kzaremba2
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-07-2011
Skąd: Otwock
Model: był Transit Euroline sprzedany 14.07.2012
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1993
Postów: 94
Domyślnie Odp: Krzyżak kolumny kierowniczej Jaki moze ma ktos orginal dobry??

2 dni temu oddałem koledze bo robi jakąś samoróbkę. Zapytam może jeszcze ma. Żebyś powiedział 2 dni wcześniejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kzaremba2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 13:59   #4
fabi83
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-01-2012
Skąd: Wrocław
Model: Transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996
Postów: 74
Domyślnie Odp: Krzyżak kolumny kierowniczej Jaki moze ma ktos orginal dobry??

Sprawdź dobrze czy aby na pewno jest luz na krzyżaku a nie przy śrubie mocującej, miałem podobną sytuacje auto pływało wymieniłem całe zawieszenie, przekładnie i dalej to samo. Mechanik mądra głowa stwierdził do wymiany właśnie ten krzyżak.... coś mi nie dawało spokoju wziąłem porządny klucz i dokręciłem z całych sił śrubę, pomogło :-)
fabi83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 14:01   #5
kzaremba2
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-07-2011
Skąd: Otwock
Model: był Transit Euroline sprzedany 14.07.2012
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1993
Postów: 94
Domyślnie Odp: Krzyżak kolumny kierowniczej Jaki moze ma ktos orginal dobry??

Ten LCC to nówka, sam taki kupiłem, ze zniżką w IC wyszło 75zł
kzaremba2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 17:19   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Krzyżak kolumny kierowniczej Jaki moze ma ktos orginal dobry??

Cytat:
Napisał fabi83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź dobrze czy aby na pewno jest luz na krzyżaku a nie przy śrubie mocującej, miałem podobną sytuacje
Oj tak - u mnie też tam był luz, ale dokręcanie już nie pomagało - włożyłem blaszkę pod dociskającą łącznik poprzeczkę i pomogło.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-04-2012 o 17:21
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 20:02   #7
bialy21123
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-02-2012
Skąd: gorzów
Model: TRANSIT
Silnik: 2.0 TDDI 100km
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Krzyżak kolumny kierowniczej Jaki moze ma ktos orginal dobry??

dziekuje chlopaki za odpowiedzi ,ale mam znow inny problem wlasnie wrocilem z niemiec.... zrobilem 200 km bez swiatel , niemcy przy granicy w kostrzynie mnie schaltowali, zgasilem auto , sprawdizli wszystko i odpalilem pojechalem, 25 km pozniej juz na swiatlach jadac, dojechalem do debna, podjechalem do sklepu, zrobilem zakupy i .... wchodze do auta chce odpalic ,a auto odezwalo sie i nie odpala, ledwo co rozrusznik kreci, wzielem osilkow, popchali my odpalilo, zarowka sie zapalila przygazowalem i zgasla jak zawsze.... podjechalem do domu i wzielem miernik 11.5 V gazuje na max 11.5 dalej.... zgasilem 11.5 Dalej... czyli cos z ladowaniem, co jeszcze moge sprawdzic przed wykreceniem rozrusznika, 2 problem jest taki ze np mam temperature na samym dol e czesto, jest na niebieskim polu , zadko przekracza pierwsza kreske.... i duzo pali strasznie!! podpowiedzcie ciagle robie cos ,ale chce na maxa dojsc do ladu z autem....


krzyzak na pewno, bo np krecac lekko tym drazkiem ktory idzie powyzej krzyzaka, to kierownica lekko chodzi (identycznie jak jade jest luz) a krzyzak po chwili dopiero reaguje z 2 strony, widac widocznie loozzz.... zamowilem krzyzak za 85 zł Japan Parts JP japonski moze cos powiedzie na jego temat....

gdzie przy kierownicy w srosku slychac takie stukniecie, jest tam jakis pod kierownica krzyżak a mze cos jest zle skrecone??/.....

Z gory chlopaki dzieki za odpowiedzi naprawde duzo pomagacie, sam moge sie zmierzyc z moim transitem i wreszcie czegos sie nauczyc.....
bialy21123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 20:38   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Krzyżak kolumny kierowniczej Jaki moze ma ktos orginal dobry??

Cytat:
Napisał bialy21123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wzielem miernik 11.5 V gazuje na max 11.5 dalej.... zgasilem 11.5 Dalej... czyli cos z ladowaniem, co jeszcze moge sprawdzic przed wykreceniem rozrusznika
No... to raczej nie jest wina rozrusznika, ale regulatora w alternatorze. Napięcie ładowania przy gazowaniu na średnich obrotach powinno wynosić co najmniej 14,0V.
Regulatory są tanie jak barszcz. Odkręcasz pompę vacu od alternatora (trzy śruby nasadka 10mm), ale przewodów olejenia (w oplocie), vacu i powrotu oleju (gruby) nie ruszasz, zsuwasz pompę z osi alternatora i możesz go odkręcić i wyjąć do wymiany regulatora. Jeżeli regulator (jest razem ze szczotkotrzymaczem) będzie miał dobre szczotki, to chyba masz wytarty komutator - alternator do wymiany, używki na Alegro są tanie, staraj się kupić najmocniejszy 90A, najsłabszy ma zdaje się 55A, potem 70A.
Cytat:
Napisał bialy21123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2 problem jest taki ze np mam temperature na samym dol e czesto, jest na niebieskim polu , zadko przekracza pierwsza kreske.... i duzo pali strasznie!!
Jeżeli jest rzeczywiście niedogrzany, to będzie dużo palił. Wpierw sprawdź termostat, zaczynając od stwierdzenia, czy rano, po nocy kiedy go odpalisz i przejedziesz się 5 minut - czy gruby wąż idący od obudowy termostatu na głowicy do chłodnicy robi się letni/ciepły. Powinien być zimny całkowicie.
Jeżeli robi się ciepły, to termostat masz do wymiany, można go jeszcze sprawdzać z termometrem w garnku gotując wodę...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-04-2012 o 20:42
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 20:46   #9
bialy21123
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-02-2012
Skąd: gorzów
Model: TRANSIT
Silnik: 2.0 TDDI 100km
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Krzyżak kolumny kierowniczej Jaki moze ma ktos orginal dobry??

ok dziekuje wojtus mozna na ciebie liczyc... wiem tez wojtus ze jak zminilem te kola z 195 70 15... palil 10 zaladowany pusty

na 215 70 15C z tylu oraz przod 185 80 15C pali duzo wiecej ( chodz ma kopa fajnego)

a na poczatku mialem 225 70 15C na obydwu osiach i palil tez 10 ale mial mula

wiec o co kaman... zawsze jakies newanse z tym moim transitem musza byc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bialy21123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2012, 19:28   #10
bialy21123
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-02-2012
Skąd: gorzów
Model: TRANSIT
Silnik: 2.0 TDDI 100km
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Krzyżak kolumny kierowniczej Jaki moze ma ktos orginal dobry??

Krzyżak wymieniony Na Japan Parts JP/.//// Stary byl wywalony na maxa!!, wymieniony rowniez drazek kierowniczy, rowniez wywalony na maxa, reszta ok... zmiana na + masakryczna, lecz jest nadal luz o wiele mniejszy, ale jdnak jest i laweta dalej plywa....

slychac stukot, w okolicy kierownicy, lecz mechanik powiedzial ze maglownica ma loozzz...;./ nie wiem co teraz zrobic , moze jeszcze cos nie jest dokrecone

z ladowaniem problem rozwiazany, kabel + ideacy do alternatora idzie z okragla wsuwka, od drgan wsuwka pekla, i kabel spadl.... zrobilem ladowanie jest,... ale przy okazji zobaczylem ze alternator slaby 55A ale daje rade
bialy21123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.