Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2015, 14:32   #1
deem73
ford::average
 
Avatar deem73
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Model: Focus/Titanium Candy Red
Silnik: 1.6 125 KM
Rocznik: 2013
Postów: 104
Domyślnie Żywotność akumulatora

Witam,
przejechane mam od października 2013 r ok 44tys km i ostatnio w serwisie zasugerowano mi wymianę akumulatora(po szybkim przepaleniu żarówki). Czy ktoś z Was już wymieniał? Nie za szybkoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

deem73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2015, 14:36   #2
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Żywotność akumulatora

nie, teraz robią wszystko na 2-3 lata, więc mogą mieć rację

za 2 lata szykuj się na nowy samochód ;-)
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2015, 14:40   #3
deem73
ford::average
 
Avatar deem73
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Model: Focus/Titanium Candy Red
Silnik: 1.6 125 KM
Rocznik: 2013
Postów: 104
Domyślnie Odp: Żywotność akumulatora

No szykuje, ale tylko dlatego, że mi się rodzina powiększy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A póki co nie narzekam na swoje autko i żal mi się będzie z nim rozstawać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
deem73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2015, 16:00   #4
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Żywotność akumulatora

No tak jak mówisz Fulara. Mi aku w FF 1.0 EB z układem start/stop wytrzymał 1,5 roku. Wymieniony na gwarancji na nowy.
BTW, cena w ASO z wymianą to prawie 1k PLN.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2015, 16:13   #5
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,661
Domyślnie Odp: Żywotność akumulatora

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
za 2 lata szykuj się na nowy samochód ;-)
No wiadomo tak zajebistych samochodów jak Ty masz to nikt nie miał / nie ma / nie będzie miał
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2015, 17:24   #6
deem73
ford::average
 
Avatar deem73
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Model: Focus/Titanium Candy Red
Silnik: 1.6 125 KM
Rocznik: 2013
Postów: 104
Domyślnie Odp: Żywotność akumulatora

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No tak jak mówisz Fulara. Mi aku w FF 1.0 EB z układem start/stop wytrzymał 1,5 roku. Wymieniony na gwarancji na nowy.
BTW, cena w ASO z wymianą to prawie 1k PLN.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ja dziś pytałam w ASO to cena 120zł, ale jeszcze nie wymieniam
deem73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2015, 08:48   #7
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Żywotność akumulatora

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No wiadomo tak zajebistych samochodów jak Ty masz to nikt nie miał / nie ma / nie będzie miał


nie przesadzaj, poprostu trwałych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2015, 09:11   #8
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,661
Domyślnie Odp: Żywotność akumulatora

Cóż trzeba przyznać, że wymiana akumulatora za 1k PLN to jest rozbój w biały dzień...
w Swoim ff3 mam przełożoną z ff1 5 letnią (albo 4 nie pamiętam dobrze) centrę Plus za bagatela 3 stówy i też śmiga bez problemu...

Ale czegoś nie rozumiem: to start stop nie da się wsadzić zwykłego aku? Przecież wszystkie gaszenia, odpalenia mają miejsce w chwili gdy silnik jest już rozgrzany więc zwykły aku powinien ogarniać rozruch....
A najlepiej to wyłączyć to w ogóle i wsadzić normalny akumulator.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2015, 09:16   #9
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Żywotność akumulatora

oczywiście że lepiej, dlatego się pytam: po co to ? komu jest lepiej, wam, czy producentom ? nie odpowiadaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to samo z dziesiątkami pierdół, kamery, czujni, pipki.... gdzie ja żyje, gdzie są normalne auta...
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2015, 14:48   #10
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Żywotność akumulatora

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale czegoś nie rozumiem: to start stop nie da się wsadzić zwykłego aku?
No właśnie z powodu tego układu aku jest wzmocniony. Wymienili mi go na gwarancji ponieważ pojawiał się komunikat, że przy wygaszonym silniku system go nie odpali sam, tylko trzeba zrobić to ręcznie. W instrukcji jest mowa o takiej sytuacji i oznacza to niedoładowany akumulator. Samochód poszedł do serwisu i stwierdzono prawidłowo działający układ ładowanie ale niedoładowany akumulator. ASO zdecydowało o wymianie aku na gwarancji i miły pan przekazał mi info, że dzięki gwarancji zaoszczędziłem około tysiąca zł. W niedalekiej przyszłości chcę wyłączyć w kompie system start/stop i nie przejmować się tą pierdołą. Na razie system wyłączam ręcznie po każdym odpaleniu samochodu.
BTW, myślę, że poza ASO uda się kupić aku o odpowiednich parametrach za co najmniej połowę tej kwoty (albo jeszcze lepiej).
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.