Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2006, 15:57   #1
xedos1
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-03-2006
Skąd: Płock
Postów: 72
Domyślnie Dusi się na zimnym silniku

Witam wszystkich, mam problem z Mondim MKIII 1.8 16V 2004 ok, przy zimnym silniku samochó się dusi jak wciskam mu gaz, po przejechaniu ok 800metrów już jest dobrze.
Miam tez problem z odpalaniem, zimny pali odrazu lekko ciepły dydła z 5 sekund zanim odpali.
Poradcie coś, może to czujnik temperatury silnika?

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi

xedos1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2006, 22:28   #2
Therion
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-04-2005
Postów: 79
Domyślnie

Wygląda to na czujnik. Komputer zczytuje z niego, że silnik jest zimny i cały czas wzbogaca mieszankę, dlatego na zimno jest OK a na ciepłym dusi się i nie chce zapalać.
Therion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2006, 06:09   #3
xedos1
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-03-2006
Skąd: Płock
Postów: 72
Domyślnie

Therion jak jest silnik zimny po nocy odpala bez problemu, wystarczy ze wyjade z garazu, postawie auto na ulic, ide na śniadanie i jak wsiadam dydła mi, po dodaniu gazu zapala.
Dziś rano zimny zapalił mi bez problemu, po ruszeniu dusił się i dławił. Silnik się rozgrzał ciutke i jest ok.
Dziwna sprawa ale mysle ze to dławienie można połączyć ze słabym zapalaniem na letnim silniku
xedos1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2008, 10:26   #4
kousto
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-11-2007
Skąd: koło Łodzi
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie witam

Witam mam podobny problem Jak jest zimny pali na dotyk A gdy tylko się rozgrzeje muszę go chechłać z 3 - 5 razy żadna lampka się nie świeci W serwisie zachowują się jak wróżki i gwiazdy i kombinują na ile mnie skasować. Jak sobie poradziliście z tym problemem bo mi się wydaje ze to czujnik temperatury który myśli ze silnik jest zimny i za bardzo wzbogaca mieszankę
Po za tym chodzi jak diesel pali ok 6.2 na 100 km w cyklu mieszanym
kousto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2008, 12:35   #5
loko0709
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-02-2008
Postów: 25
Domyślnie Re: MKIII dusi się na zimnym silniku

w takim razie obydwu panom radze sprawdzic sonde lambda - wyjmijcie sobie wtyczke i sprawdzie jak sie bedzie zachowwywal - wtedy silnik powinien byc w trybie "awaryjym" i dostawac defaultowe ustawienia.
loko0709 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2008, 15:31   #6
przemek303
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-07-2008
Skąd: Gorlice
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 1993
Postów: 315
Domyślnie Re: MKIII dusi się na zimnym silniku

witam ja mam taki problem ze po odpaleniu zimnego silnika obroty nie wchodza (tylko do okolo 2500) i dalej nie pojdą i tak jakby sie dlawil jak przejade sie chwile i odpale ponownie silnik to juz obroty wchodza ok tak sie dzieje na benzynie,na gazie jest ok. Bylem u mechanika i powiedzial ze do wymiany jest czujnik temperatury plynu chlodzacego odkrecilem go i rzeczywiscie byl taki jakby spalony plastik troche stopiony i taki osmolony byl. kupilem nowy czujnik w serwisie forda zalozylem i dalej jest to samo
przemek303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2012, 10:20   #7
Jang
ford::amateur
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 HE
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Odp: MKIII dusi się na zimnym silniku

Czytam posty o duszeniu się silnika kiedy jest zimny.
Mam podobny problem w Mondeo 2,0 MK3 z gazem. Odpalam zimny silnik, jadę na benzynie i przy dodaniu obrotów silnik się duzi. Objawy znikają o 300metrach.

Jak sobie poradziliście ze sprawą i jaka była diagnoza?

Pozdrowienia,
Jang jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.