Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2016, 20:42   #1
avisnet
ford::beginner
 
Avatar avisnet
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 34
Domyślnie Jaki to konektor?

Witam, nie wiem czy dobrze zatytułowałem wątek jeżeli nie to proszę o delikatne sugestie adminów w kwestii poprawy tytułu. A teraz do rzeczy mianowicie mam zamiar dodać pare kabelków do oryginalnej kostki (tej czarnej w gemie) i chciałbym to zrobić przez ucięcie istniejącego konektora i zarobienie dodatkowych kabelków na nowym. Wiem wiem zaraz padną głosy po co kombinować jak można to zrobić za pomocą szybkozłączek, lutownicy tucież gumy do żucia, niestety nie lubię plątających się wszędzie dodatkowych gadżetów. I tu moje pytanie do mędrców odnośnie identyfikacji tego konektora z załączonych zdjęć (bo znając życie to to ustrojstwo ma jakiś symbol).
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg WP_20160523_20_21_33_Pro_LI.jpg (92.1 KB, 59 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg WP_20160523_20_21_40_Pro_LI.jpg (92.1 KB, 55 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg WP_20160523_20_21_54_Pro_LI.jpg (99.5 KB, 56 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg WP_20160523_20_22_18_Pro_LI.jpg (99.8 KB, 45 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg WP_20160523_20_23_42_Pro_LI.jpg (95.6 KB, 45 wyświetleń)

__________________
Ford Focus MK2 FL Wersja ABC (Absolutny Brak Czegokolwiek) zmienia się w CTJ (Coś Tam Jest)

Ostatnio edytowane przez avisnet ; 24-05-2016 o 06:18
avisnet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2016, 21:26   #2
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Jaki to konektor?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , wygląda to na rozmiar mini iso. Jednak zaczepy/blokady w oryginalne wtyczki są dodane. Dlatego sprawdzonym sposobem jest przekładanie fabrycznie zaprasowanych złączek i ew. dolutowanie brakującego przewodu w osłonie koszulki termokurczliwej.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2016, 21:32   #3
avisnet
ford::beginner
 
Avatar avisnet
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 34
Domyślnie Odp: Jaki to konektor?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] na razie wstrzymam się jeszcze z tym lutowaniem bo znalazłem na allegro sprzedającego który ma w swojej ofercie mnóstwo różnych konektorów i kostek i może on mi będzie w stanie pomóc. Jeżeli mi się uda ustalić co to za konektor to myślę że kilka osób na tym forum chciało by poznać tą tajemnicę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Edit:

ten coś jakby podobny: http://www.motoelektryk.com/public/u...3e7ee8ba4e.jpg
__________________
Ford Focus MK2 FL Wersja ABC (Absolutny Brak Czegokolwiek) zmienia się w CTJ (Coś Tam Jest)

Ostatnio edytowane przez avisnet ; 24-05-2016 o 06:19
avisnet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2016, 21:58   #4
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Jaki to konektor?

Cytat:
Napisał avisnet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ten coś jakby podobny
Artur, może podobny. Kilka razy przerabiałem złączki w fordzie i temat zmian nie jest mi obcy. Odblokowanie czerwonych ramek i wypinanie złączek bez uszkodzeń. Kupiłem kiedyś wiązkę na szrocie, zrobiłem z tego PTC, światła dzienne i skorzystało kilku kolegów z forum. Potrzebna jeszcze właściwa praska. Po co kombinować...
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.