Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-08-2008, 16:58   #1
all00
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-08-2008
Postów: 4
Domyślnie Problem z automatyczną skrzynią!!!

Witam wszystkich i prosze o pomoc. Rano odpalam auto włańczam DRIVE i po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów zaczyna mi mrugać kontrolka automatycznej skrzyni biegów.Po pewnym czasie zatrzymując auto skrzynia przestaje wysprzęglać,niema możliwości ręcznie włączyć biegu neutralnego i auto gaśnie.Po ponownym odpaleniu włańczam DRIVE ale po dodaniu gazu skrzynia przechodzi na bieg neutralny lub jedzie tylko na 1 biegu i niemożna nawet zmienic biegów manualnie.Niekiedy mam też problem z ponownym odpaleniem auta. Na drugi dzień kiedy auto ostygnie wszystko wraca do normy i jest OK,ale po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów znowu zaczyna wariować.
Niewiem co może być przyczyną takiego zachowania BARDZO PROSZĘ O POMOC!!!

all00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2008, 17:57   #2
neo2k
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-03-2008
Model: Transit
Silnik: aluminiowy
Rocznik: 1998
Postów: 119
Domyślnie Re: Problem z automatyczną skrzynią!

olej i filtr w skrzyni biegow oczywiscie byl wymieniany i jestes pewien, jest jego pelen stan?
neo2k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2008, 19:31   #3
all00
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-08-2008
Postów: 4
Domyślnie Re: Problem z automatyczną skrzynią!

Płyn hydrauliczny jest oki ale oleju nie sprawdzałem a tak wogule to niedawno kupilem to auto i gość mi powiedział ze do ukladu hydraulicznego skrzyni mam lac DOT 4 nie wiem czy to prawda. Mam jeszcze pytanko jak sprawdzić czy olej jest w skrzyni i gdzie znajduje sie ten filtr.
all00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2008, 09:23   #4
neo2k
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-03-2008
Model: Transit
Silnik: aluminiowy
Rocznik: 1998
Postów: 119
Domyślnie Re: Problem z automatyczną skrzynią!

jedz do ASO. Jak zalejesz DOT 4 do skrzyni to mozesz szukac odrazu innej. Do skrzyn automatycznych stosuje sie syntetyczny olej Dextron. filtr znajduje sie pod miska olejowa skrzyni i wymienia sie go przy wymianie oleju razem z kilkoma uszczelkami. Sam raczej tego nie zrobisz, chyba, ze masz jakies pojecie o mechanice i kanal/podnosnik.
neo2k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2008, 18:25   #5
all00
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-08-2008
Postów: 4
Domyślnie Re: Problem z automatyczną skrzynią!

Nie wiem czy mówimy o tym samym ale to jest skrzynia z domontowanym automatycznym modułem zmieniającym biegi (nie manualna)tak więc zmiana biegów następuje przez siłowniki napędzane chydraulicznie i do tej chydrauliki jest osobny zbiorniczek do którego leje się podobno DOT 4 a w samej skrzyni to nie wiem jaki olej sie wlewa.
Pod autem znajduje się taka pompa ktura tłoczy ciśnienie do siłownika sprzęgła i zmiany biegów gość z firmy MAX AUTO na Śląsku powiedział mi że to jest tzn. sterownik do automatycznej zmiany biegów i że to ustrojstwo kosztuje 1450 euro.
W ASO byłem ale niewiele mi pomogli.
Może ktoś wie czy w okolicy KRAKOWA znajduje sie jakiś spec który by zdiagnozował co mu dolga.
all00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2008, 18:35   #6
neo2k
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-03-2008
Model: Transit
Silnik: aluminiowy
Rocznik: 1998
Postów: 119
Domyślnie Re: Problem z automatyczną skrzynią!

to diametralnie zmienia postac rzeczy. W tej sytuacji olej w skrzyni nie ma nic do rzeczy a raczej to urzadzenie do zmiany biegow szwankuje a rownie dobrze jakis czujnik nawala. Niestety nie pomoge ale na takich wynalazkach sie nie znam.
Co powiedzieli w ASO, odczytali bledy?
neo2k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2008, 18:44   #7
all00
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-08-2008
Postów: 4
Domyślnie Re: Problem z automatyczną skrzynią!

W ASO podpieli do kompa wykasowali jakieś błedy i napisali że jest jakaś nieszczelność w układzie hydraulicznym(choć ja nie widzę żadnych wycieków) i na tym koniec bo oni powiedzieli mi że takich skrzyni nie robią i wysłali mnie na ul Gromady Grudziąc w Krakowie do warsztatu króry naprawia skrzynie ale tam mi gość powiedział ze z takimi skrzyniami nic nie robi i nadal jestem w kropce. Pasował by mi jakiś spec w KRAKOWIE bo na Śląsk zawozić mi sie zabardzo nie chce.
all00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2008, 19:43   #8
neo2k
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-03-2008
Model: Transit
Silnik: aluminiowy
Rocznik: 1998
Postów: 119
Domyślnie Re: Problem z automatyczną skrzynią!

skoro stwierdzili nieszczelnosc w oparciu o odczytane bledy to na 99% wina jakiegos czujnika. Obadaj te czujniki, wtyczki przy nich i ogolnie wiazke czy nie jest zalamana lub przetarta. Niestety na odleglosc wiecej nie pomoge.
neo2k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.