Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-02-2014, 17:57   #1
mrbond
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-08-2011
Skąd: Łódź
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Palą się kable i bezpieczniki skrzynki komory silnika od czego ?

Jak w temacie. Gorące kable i popalone bezpieczniki w skrzynce w komorze silnika. Zaczęło się od trudnego rozruchu i migotania spiralki. Sprawdziłem świece żarowe jedna poszła - wymieniłem komplet. Jakiś czas był spokój, potem padło na automat stopu bo wykitował - zamontowałem nowy. Wracając z dalekiej drogi ostatnio, poczułem smród spalenizny w kabinie a wcześniej migotanie i brak kontrolek na desce. Po otwarciu pokrywy akumulatora w komorze silnika dostrzegłem dwa prawie przegrzane kable, jeden spalony bezpiecznik blaszkowy i sporo nadtopioną skrzynkę ( na foto to dwa górne kable te najgrubsze z prawej strony bezpieczników i jeden bezpiecznik przepalony ten pierwszy górny ). Czy ktoś się spotkał z taką sytuacją i co może być powodem takiego uszkodzenia ?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg dsc06782k.jpg (61.1 KB, 232 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 02-02-2014 o 22:02
mrbond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 07:04   #2
kubabike
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140->163KM
Rocznik: 2011
Postów: 154
Domyślnie Odp: Palą się kable i bezpieczniki skrzynki komory silnika od czego ?

Standardowa usterka w SGA.
musisz oczyścić kable na złaczach z nalotu, zwłaszcza ten idący z alternatora. To przez to grzeją się kable i zaczynają palić.
kubabike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 08:28   #3
mrbond
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-08-2011
Skąd: Łódź
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Palą się kable i bezpieczniki skrzynki komory silnika od czego ?

Ale to może nie załatwić sprawy, coś musi być powodem takiej usterki może wadliwy alternator ale ładowanie miałem zawsze. A gdzie tak ogólnie prowadzą te dwa górne kable ? czy można je wymirnić, a może ktoś ma schemat z tymi bezpiecznikami jakie tam są napięcia ?
mrbond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 17:18   #4
KrisW
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Kościerzyna
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 380
Domyślnie Odp: Palą się kable i bezpieczniki skrzynki komory silnika od czego ?

To jest powodem. Jeden z tych kabli prowadzi do rozrusznika. Ten właśnie na górze. Drugi chyba do alternatora. W każdym razie najlepiej od nowa zaprasować końcówki bo te na 100% nie przewodzą porządnie. Ja u siebie wymieniłem większość. Także te za lewą lampą minusowe. A nawet klemy musiałem wymieniać. Takie były zaciskane od góry. Wyjmij te bezpieczniki na dole i kręć rozrusznikiem, auto nie zapali i będziesz widział gdzie się grzeje.
KrisW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2014, 04:33   #5
mrbond
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-08-2011
Skąd: Łódź
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Palą się kable i bezpieczniki skrzynki komory silnika od czego ?

Wymontowałem skrzynkę z kablami , u mnie pierwszy kabel idzie do alternatora. Nie wiem jaką wartość powinien mieć bezpiecznik blaszkowy na tym kablu bo jest spalony chyba 150A, przydałaby sie jakaś rozpiska.
mrbond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2014, 19:49   #6
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Palą się kable i bezpieczniki skrzynki komory silnika od czego ?

Pierwszy z góry to 150 -160 A. Pisałem wielokrotnie, jest złe połączenie pomiedzy tym czarnym grubym kablem, a sama końcówką co idzie pod ten bezpiecznik 150 A. Źle jest fabrycznie zaprawiona, zaprasowana. Trzeba zeskrobacz z niej gumę, jesli jeszcze sie nie stopiła, dokładnie oczyscić, zacisnąć porzadnie i dużą lutownicą polutować to złącze.
Będzie wtedy dobrze!

Pozwoliłem sobie zamiescić fotkę kolegi wyzej z naniesiona strzałą, która dokładnie lokalizuje miejce uszkodzenia.

Pozdr.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Skrzynka bezpieczników.JPG (59.6 KB, 286 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 04-02-2014 o 20:00
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2014, 19:55   #7
mrbond
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-08-2011
Skąd: Łódź
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Palą się kable i bezpieczniki skrzynki komory silnika od czego ?

Mam nowy kabel dorabiany z nowymi zaciskami, w miejscu łączenia nie ma gumy, zaciski zrobione bez lutowania. Dokupiłem druga skrzynkę używkę z 2002 r a mój jest 2005. W tej skrzynce uboższej musiałem dorobić dwa gniazda ale co ciekawe że na pierwszym kablu miała zamontowany bezpiecznik 130A i wyglądał na nie ruszony.
mrbond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2014, 19:59   #8
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Palą się kable i bezpieczniki skrzynki komory silnika od czego ?

Bo to była skrzynka od Golfa IV Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 04-02-2014 o 21:12 Powód: Zbędne cytowanie
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2014, 20:17   #9
mrbond
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-08-2011
Skąd: Łódź
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Palą się kable i bezpieczniki skrzynki komory silnika od czego ?

Nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to był Galaxy z 2002. Właśnie ten kabel zaznaczony strzałką przez kolegę się wypalił. teraz mam mądrzejsze bezpieczniki z wkładką topikową, mam nadzieję ze w razie awarii nie będzie takiego uszkodzenia jak tym razem.
mrbond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2014, 23:34   #10
mapet79
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-04-2013
Skąd: Ruda Śląska
Model: galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Palą się kable i bezpieczniki skrzynki komory silnika od czego ?

Miałem ten sam problem. Kable były tak gorące, że skrzynka bezpiecznikowa częściowo się stopiła. Kupiłem nową (używaną) skrzynkę - koszt około 120 zł. Nowa w serwisie kosztuje 200 zł. Zagniotłem kleszczami końcówki na zakończeniach przewodów a przypaloną izolację (około 4 cm) zastąpiłem taśmą izolacyjną. Taśmę należy mocno dociskać do przewodu aby ciasno go oplatała ponieważ pojedyncze druty przewodu musza być razem ściśnięte bo inaczej będą się grzały.
Sama przyczyna spalenia skrzynki bezpiecznikowej jest bardziej skomplikowana. Prawdopodobnie był nią uszkodzony rozrusznik w którym wyrobiły się łożyska i pobierał on za każdym razem inny a czasami bardzo wysoki prąd rozruchu. Przy okazji uszkodzeniu uległ również akumulator. Koszt regeneracji rozrusznika około 160 zł a nowy akumulator około 350 zł.
Od naprawy minęło pół roku i usterka nie powtórzyła się. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mapet79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.