Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-07-2016, 12:47   #1191
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

xlar - EBC Black do Mondeo IV są zbyt słabe. Z gamy EBC polecamy EBC Green. Ze standardowych klocków zakładaj Zimmermann (przód 184zł/kpl, tył 123zł/kpl).
btw tarcze 250.1360.20 są do S-Max, do Mondeo IV są 250.1365.20 (186zł/szt)

pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2016, 13:03   #1192
OTTO
ford::average
 
Avatar OTTO
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-02-2012
Skąd: Katowice
Model: Peugeot 508 sw
Silnik: 2,0 HDi
Rocznik: 2013
Postów: 99
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Koledzy.
Znów mnie to dopadło.
Jestem 3 lata po wymianie tarcz i klocków na tylnej osi.
Poprzednio było bicie przy hamowaniu, sam wyczaiłem że to tył ba zaciągnąłem podczas jazdy ręczny.
Teraz znów się tak dzieje, a zaczęło się po umyciu auta, uprzedzę Wasze pytania, samochód był zimny- tarcze i nie wjechałem też w żadną kałużę ,wodę rozgrzanymi tarczami.
Na drugi dzień po umyciu auta gdy wyjeżdżałem z garażu, szarpnęło hamulcami, jak gdyby były przyspawane klocki do tarcz.
Gdy przyglądam się tarczą to są ciemne miejsca gdzie zbiera się pył, tak jakby klocki nie dolegały do tarczy na całej jej średnicy. Można by wywnioskować że tarcze są wklęsłe w miejscu gdzie je przywarło po umyciu auta.

Na wymienionych poprzednio klockach i tarczach zrobiłem 38 tys km

Co radzicie ?
__________________
Było mk1 1,8 TD, mk3 2,0 Pb+LPG i jest mk4 2,0 Pb.........też na gazie
OTTO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2016, 13:08   #1193
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Może warto sprawdzić klocki? Może już by je wymienić? Ja tak nie sprawdzałem aż się zdziwiłem. Wyżej wspomniałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Też mi biło ale tylko chwile przed tym jak mi pedał wpadł w podłoge Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziś wieczór wymieniam , zrobię zdjęcie jak wyglądały klocki
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2016, 13:29   #1194
OTTO
ford::average
 
Avatar OTTO
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-02-2012
Skąd: Katowice
Model: Peugeot 508 sw
Silnik: 2,0 HDi
Rocznik: 2013
Postów: 99
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Czyli to mogą się kończyć też klocki i dawać takie oznaki ?
Ja to głównie jeżdżę po mieście 70% plus 30% trasa i po tych niecałych 40 tys może być już po klockach ?

A jeśli tarczy zwichrowało to można przetaczać czy nie warto ?

Jutro jadę do Zakopanego więc muszę to 300 km tak przejechać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było mk1 1,8 TD, mk3 2,0 Pb+LPG i jest mk4 2,0 Pb.........też na gazie
OTTO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2016, 13:34   #1195
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Ja kiedyś przetaczałem bo był duży rant i lekko biły , ale jest dużo przeciwników tego.
Dużo po mieście jeździsz , to jednak non stop używasz tego hamulca.
Dobrze ściągnąć koło i popatrzeć na stan tarcz i klocków
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2016, 16:29   #1196
OTTO
ford::average
 
Avatar OTTO
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-02-2012
Skąd: Katowice
Model: Peugeot 508 sw
Silnik: 2,0 HDi
Rocznik: 2013
Postów: 99
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Zdjęcie do góry nogami, ale widać że klocka jest jeszcze co najmniej 50%, widać też jak przybliżycie że jest pęknięta- oderwana wykładzina od podstawy klocka, może to jest to ?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tu tarcza.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Coś mi się wydaje że klocki po myciu przyrdzewiały-przykleiły się do tarczy jak rano cofałem z garażu to jak je oderwało to pękło, dobrze rozumuję ?
__________________
Było mk1 1,8 TD, mk3 2,0 Pb+LPG i jest mk4 2,0 Pb.........też na gazie
OTTO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2016, 17:22   #1197
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,345
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
Napisał xlar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej, czytam ten temat od kilku stron, ale pojawiło się dla mnie coś co jest nowoscią.

O co chodzi z zaciskami hamulcowymi?
Mój problem jest taki, że kupiłem ori tarcze (FoMoCo?) + klocki motrocrafta i po 10kkm postanowiłem przetoczyć tarcze. Nie szło wytrzymac. Zauwazyłem też, że tarcze mają delikatne niebieskie przebarwienia w okolicy rantu. Mondziak w sumie był niecały miesiac temu w ASO na przegladzie rocznym i nie stwierdzono problemów.

Ponieważ przetoczenie wystarczyło na tydzień jazdy, doszedłem do wniosku, że trzeba by jednak chyba wziąć się samemu, rozebrać, wyczyścić i wymienić cały zestaw.
Ze względu na wymianę rozrządu w ASO w dniu dzisiejszym, nie mogę sobie pozwolić na szaleństwa wydatkowe, ale 2 mocniejsze hamowania i tarcze biją jak się zagrzeją. Jak ostygną i przy miejskiej delikatnej jeździe jest ok.

Generalnie na przód myslałem:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] -- 140zł
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] -- 530zł
ewentualnie tarcze nieco tańsze:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] -- 400zł

Zakładam, że zrzucam zacisk, wywalam klocki, zdejmuję tarczę. Szczota druciana w garść i czyścimy. Potem papierek ścierny i piastę na gładko. To samo z zaciskami. Przymierzyć klocki, czy nigdzie sie nie blokują, zweryfikować czy jarzmo na prowadnicach sie gładko przesuwa, a następnie motujemy wszystko do kupy i odtłuszczamy.
Coś pominąłem? W clio taki zestaw wystarczał i nigdy nie było problemu.
Niebieskie przebarwienia to przegrzane tarcze.

tapatalked
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2016, 06:47   #1198
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
Napisał OTTO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oderwana wykładzina od podstawy klocka,
Pytanie czy jest to tylko po prostu kreska , zewnętrzna rysa , czy faktycznie jest cała okładzina pęknięta. Jeśli cała to może drgać. Chyba najlepiej odkręcić zacisk i zerknąć
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2016, 16:14   #1199
xlar
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-06-2015
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MKIV
Silnik: DW10C 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 22
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niebieskie przebarwienia to przegrzane tarcze.
To że to przegrzane tarcze to ja wiem. Problem polega na tym, że w sumie samochodu używam raczej normalnie, a że zdarzyło mi się hamować dość awaryjnie na autostradzie ze 170 do prędkości wyprzedzających się tirów, to tarcze nie powinny się przegrzać. Oznaczałoby to nie mniej i nie więcej niż to, że ford sknocił po prostu hamulce seryjne.

Stąd padło właśnie pytanie o pomoc w doborze solidnego zestawu na przód i potem na tył bo się również kończy.

Bump:
Cytat:
Napisał pawpor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
xlar - EBC Black do Mondeo IV są zbyt słabe. Z gamy EBC polecamy EBC Green. Ze standardowych klocków zakładaj Zimmermann (przód 184zł/kpl, tył 123zł/kpl).
btw tarcze 250.1360.20 są do S-Max, do Mondeo IV są 250.1365.20 (186zł/szt)
Hmm,
to znaczy ze znalazłeś błąd na stronie, bo jak sie przeklikałem po modelu mondeo MK4 to mi te s-maxowe też wyskoczyły.

Czy mam rozumieć, że mogę z czystym sumieniem założyć Tarcze Zimmermanna na przód i do tego rozsądne klocki? Pytam o rozsądne bo te green stuff kosztują tyle co tarcze.... i przyznam, że cena 446zł trochę mnie skosiła z nóg....
xlar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2016, 17:58   #1200
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

[IMG]Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.[/IMG]

Bump: [IMG]Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.[/IMG]


Tak to wyglądało.Po prostu z jednego klocka odpadła okładzina czy jak tam się zwie. Wszystkie klocki miały po ok 5.5-6 mm
Wymieniliśmy , nasmarowali co trzeba , śmiga aż miło.
Śmieszna jest ta śruba trzymająca tarcze z tyłu , która w jednym kole się urwała. W sumie nic ona nie trzyma , bo tarcze trzyma zacisk jak i szpilki. No ale Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jest to jest

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 03-07-2016 o 09:27
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bicie tarcz , drgania kierownicy , hamowanie , hamulce , mondeo mk4 , tarcze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.