Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-12-2016, 15:20   #1
Snek89
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 12-11-2016
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Radio 6000CD zawias radia napis PHONE

Witam, z góry przepraszam za dublowanie temat, już takie temat zaożylem kiedys i trafił on do zsypu zupełnie dla mnie nie zrozumiale ponieważ udało mi się rozwiązać tematu a i również tematy poruszane wcześniej na forum (niby podobne, ale nie takie same) nie opisują moich dolegliwości.

Jestem posiadaczem forda mondeo mk4 rok 2007 w którym siedzi radio 6000CD owalne.
Pewnego dnia niczego nie świadomy (wszystko działało pięknie) przycisnąłem zieloną słuchawkę... na wyświetlaczu pojawił się napis phone który jest do dnia dzisiejszego.. w aucie dodatkowo był zainstalowany zestaw głośnomówiący Parrot.
Co już zrobiłem... przyciskałem już chyba wszystko bez rezultatu, wyciągałem akumulator, bezpiecznik i nawet całe radio.... i nic.. jedynie co się działo to rozkodowało się radio.. po wprowadzeniu kodu nadal na wyświetlaczu pojawia się napis PHONE..... Nawet wyciągnąłem ten zestaw głośnomówiący powypinałem go z kostek ale niestety na wyświetlaczu jedyne co się pojawia to PHONE.... Radio jedynie reaguje na pokrętło zmiana poziomu głośności, oraz na przycisk BAS/TRE a i jak wkładam płytę to jest komunikat o czytaniu CD po czym pojawia sie napis PHONE... już nie mam pomysłu co jeszcze mógłbym zrobić. Jeżeli ktoś ma jakieś sensowne pomysły to proszę piszcie (A! i dziękuje bardzo mądrym osoba piszącym wymień radio.. - jeżeli nie masz zielonego pojęcia o temacie i nie masz nic sensownego do napisania to porostu nie pisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

Snek89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2016, 15:30   #2
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Radio 6000CD zawias radia napis PHONE

Ale naprawdę tego radia nie opłaca się naprawiać. Sprzedałem takie sprawne za 77 zł.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2016, 15:55   #3
Snek89
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 12-11-2016
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Radio 6000CD zawias radia napis PHONE

Ok, więc Twoim rozwiązaniem jest rzecz najprostsza czyli porostu kupić inne... jeżeli panie Ci turbina to też wymieniasz silnik ?? czy odrazu zmieniasz auto ??
Sprzedałeś radio za 77 zł ja mimo wszystko czegoś lepszego (np. sony które wizualnie mi się w ogóle nie podoba) nie widziałem taniej niż 400 zł.. chodzi mi o sensowną opcje a nie auckeje na allegro gdzie w opisie jest napisane ze sprzedający nie daje nawet gwarancji rozruchowej.
Pozdrawiam

Bump: Ja chciałbym naprawić to co mam zwłaszcza że nie zroziłem nic tak jak np. osoby które zakładały podobne tematy gdzie im sie włączał sam mimo wszystko lub cieli jakies przewody i wyskoczyło PHONE.
Ja tylko przycisnąłem, zieloną słuchawkę wiec nie wierze ze radio jest do wyrzucenia, na pewno jest jakis prosty sposób naprawy tylko potrzebuyje odpowiedniego człowieka który mnie na to naprowadzi
Snek89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2016, 20:48   #4
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Radio 6000CD zawias radia napis PHONE

Cytat:
Napisał Snek89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chodzi mi o sensowną opcje a nie auckeje na allegro
Właśnie tam sprzedałem.

To radio jest z natury dziadowskie, a twoje ma już swój wiek. Kolega teraz jeździ z dziura po tym radiu, a naprawiać się nigdzie nie opłaca. Szuka czegoś na zamianę...
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2016, 12:24   #5
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,532
Domyślnie Odp: Radio 6000CD zawias radia napis PHONE

Cytat:
Napisał Snek89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok, więc Twoim rozwiązaniem jest rzecz najprostsza czyli porostu kupić inne...
[...]
Witam

1) Mylisz kolego pojęcia => nie chodzi o najprostsze rozwiązanie,
tylko o rozwiązanie które ma sens EKONOMICZNY
Po co naprawiać, jeśli naprawa przewyższa koszt zakupu innego?

2) Podobny temat już był => radio do serwisu
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2016, 13:46   #6
Snek89
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 12-11-2016
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Radio 6000CD zawias radia napis PHONE

Tak tyle, że ja podejrzewam coś błahego ponieważ stało się to gdy przycisnąłem klawisz wiec nie uważam żeby z tego powodu coś się popsuło.. :-/coś musiało się po prostu przyblokować albo mój poprzedni zestaw głośnomówiący robił zwarcie i po prostu coś trzeba może zewrzeć żeby wróciło do normy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tematy które już są założone dotyczą albo przyczyny która wzięła się znikąd albo ktoś grzebał przy przewodach
Snek89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2016, 13:52   #7
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Radio 6000CD zawias radia napis PHONE

Może zwyczajnie mikrostyk się zablokował od Phone i jest cały czas zwarty...
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2016, 14:40   #8
Snek89
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 12-11-2016
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Radio 6000CD zawias radia napis PHONE

Hm... tyle że nie bardzo wiem jak bym to mógł sprawdzić domowym sposobem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - ale fakt możne tutaj leżeć przyczyna.. co prawda przycisk jest "elastyczny" i słychać "klikanie".
Snek89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.