Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2017, 08:35   #3661
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

30% na Opla to miałem przeszło rok temu. Po prostu jest to wyprzedawany model. Cena Kia b.wysoka - z uwzględnieniem rabatów Mondek wyjdzie jednak taniej. Porównujac wnętrza Optimy GT weź pod uwagę Mk5 Vignale. Z Paskiem B8 jest podobnie - tylko wersja Highline ma dla mnie akceptowane wnętrze. Konsola w niższych wersjach wygląda odpustowo - rzekomo alu - ale faktura jak na arkuszu metalu Dlatego wersję Tytanium powinno porównywac się ze środkową wersją B8 i nie najwyższą wersja Optimy (i nie z Talismanem IP). Wtedy cenowo jest to podobna półka i decydują rabaty


Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 21-01-2017 o 08:38
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2017, 11:03   #3662
Touch'n'go
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 100KM EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 62
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Ten rabat miales na Astrę IV?

Dawno nie siedziałem w kii.. Kiedyś (podczas wypisywania mandatu) siedziałem w cee'd i pomyślałem sobie że mój Nissan Sunny z 93 miał mniej plastiku niż ten radiowóz i taki obrazek mi się ostał. Zaskoczenie w drugą stronę miałem jak wsiadłem do taxi nowego aurisa, siedzialem z tyłu na skórzanej kanapie i byłem pod dużym wrażeniem wygody i jakości auta, choć aurisa z zewnątrz zupełnie mi nie leży. Bylem tym bardziej zdziwniony bo rok temu oglądałem nowego avensisa w salonie i byłem załamany widząc te same rozwiązania które pamiętałem ze służbowej Corolli z 2006. Jeśli Ford bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach żeby nie wtopić na nieudanych patentach to Toyota bazuje na tych z poprzedniej dekady żeby że statystyk wiedzieć co się nie psuje. Nic dziwnego że dobrze wypadają w rankingach bezawaryjności, trudno oczekiwać żeby zepsuło się coś czego nie ma.
Touch'n'go jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2017, 12:29   #3663
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Insygnię ...
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2017, 22:54   #3664
calysto2012
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla mk5 można wyciągnąć 17%.
Podeślę Ci na pryw namiary do sprzedawców.
Hej mam teraz MK4 2.0EB 203KM

Byłem w salonie z prośbą o ofertę na
2.0 EB 240 KM TITANIUM + SONY + LED + WINTER

dostałem jakieś 14

Czy gdzieś mogę dostać więcej ??
Podeślesz jakieś namiary ??

Ostatnio edytowane przez calysto2012 ; 22-01-2017 o 00:55
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2017, 23:09   #3665
Touch'n'go
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 100KM EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 62
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Insygnię ...
No to teraz przestałem czuć się jakoś szczególnie dopieszczonym przez Opla. Wcześniej niewielu kolegów brało te auta bo w naszym budżecie insignie wychodziły słabo. W okolicach wakacji po pierwszych zamówieniach nowej astry Opel zaczął zachęcać rabatami, sporo osób które nie muszą z tyłu montować 2-3 fotelików przeszło właśnie na insignię.

Wciąż jestem bardzo ciekaw jak zmieni się focus, czy zmiany będą kosmetyczne, czy drastyczne.. bardzo bym chciał żeby poszli w stronę co skoda z octavią - więcej miejsca na nogi z tyłu i pojemniejszy bagażnik.
Touch'n'go jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 08:57   #3666
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Upust specjalny - branżowy. Tak że możesz czuć się dopiesczony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przestrzeń potrzebuje długości - auta mają juz 4.7 - 5.0 m. W mieście i na parkingach jest kłopot. Ludzie przesiadają się z kompaktów na SUVy, które dodatkowo dają lepszą widoczność. Jazda kompaktem czy średniakiem za SUVem to nie to samo jak jazda za niskim autem. Dlatego wydaje mi się że niskie auta będą szły bardziej w kierunku stylu, osiągów, sportowego prowadzenia - wszystkiego tego czego nie może im dać SUV - inaczej skazane są na powolne wymieranie. Trzeba szukać niszy a nie próbować kopiować innych - na dłuższą metę konkurencja w motoryzacji jest zgubna dla obu stron
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 09:05   #3667
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

No nie wiem, czy tak są skazane na wymarcie. Mój kumpel twierdzi, że jak ktoś chce jechać wysoko, to niech sobie kupi traktor. ;-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 09:21   #3668
disaster3
ford::average
 
Avatar disaster3
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 31-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus III FL/Mondeo V
Silnik: 1.5 EB (183 KM)/1.5 EB (165 KM)
Rocznik: 2015/2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

dobrze gada. polać mu. Mi się nigdy SUV'y nie podobały.
Zawsze wolałem limuzynę, hb lub coś podobnego.

A jesli chciałbym coś podniesionego to zdecydowanie wolę takie A4/6 allroad czy XC70 Cross-Country, SUV'om mówię stanowcze NIE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja Foczka
disaster3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 09:31   #3669
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Mnie też się idea SUVa nie podoba - i jeżdżę Czym jeżdżę. Ale chyba jesteśmy panowie w mniejszości i "nie nadążamy" za rynkiem ... Wprawdzie żyjemy w czasach demokratycznych czyli jako mniejszość powinniśmy mieć prawo narzucania swojej woli większości - ale tym razem trochę brakuje nam atutów ... rynek podąża w swoim kierunku niezależnie od tego co o tym myśli demokratyczna mniejszość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 10:40   #3670
Touch'n'go
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 100KM EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 62
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Zgadzam się z Wami, ale dodam też że rodzaj auta zależy od rejonu i sposobu używania auta. Zgaduje że większość z nas tu na forum klepie dużo kilometrów i trzaska drzwiami kierowcy więcej niż 2-4 razy dziennie. Miałem okazję jechać przez miasto nissanem kus kusem i jechało się super, ale nie widzę siebie w takim aucie poza miastem. Żona jeździ Audi A2 i choć nie widać tego z zewnątrz pozycja kierowcy jest bardzo wysoko i też w mieście dobrze widać ruch. Też jeździ się fajnie. Na miasto i do manewrowania małe auta z dobrą widocznością są idealne a my najczęściej potrzebujemy przecinaka autostradowego a skoro takiego mamy to i po mieście nim jeździmy, najczęściej zadowoleni.

Ostatnio edytowane przez Touch'n'go ; 22-01-2017 o 11:26
Touch'n'go jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.