Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-07-2017, 09:34   #611
Voku
ford::advanced
 
Avatar Voku
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 15-10-2016
Skąd: Krakow
Model: S-Max Titanium S
Silnik: 2,0
Rocznik: 2012
Postów: 222
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

A tak na szybkiego żeby klocki wymienić to jakie klucze i co jest mi potrzebne?
Imbus 7, śrubokręt, szczotka druciana, jakimś ściskiem stolarskim tłoczek wepchnę?
Koła są na klucz 19?

__________________
Ford S-Max Titanium 2.0
Voku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2017, 10:20   #612
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,004
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

koła 21
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2017, 21:50   #613
mario74
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 24-01-2016
Skąd: Elbląg
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 115KM 85kW
Rocznik: 2010
Postów: 27
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał Voku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak na szybkiego żeby klocki wymienić to jakie klucze i co jest mi potrzebne?
Imbus 7, śrubokręt, szczotka druciana, jakimś ściskiem stolarskim tłoczek wepchnę?
Koła są na klucz 19?
Jestem świeżo po wymianie wstawiłem klocki Textar puki co ok. Za tydzień jadę w góry będzie dla nich prawdziwy test. Przód potrzebujesz napewno imbus 7 i nim odkresasz prowadnice. Ja odpychalem tłoczek śrubokrentem jeszcze na przykręconym zacisku. Zapierasz o zacisk i pchasz starym klockiem. Pamiętaj o smarowaniu prowadnic smarem dedykowanym. Sprawdzaj także stan gum na prowadnicach i tłoczku. Tył klucz chyba 13 oczkowy i klucz chyba 15 kontra. Wypnij wcześniej linkę ręcznego bo nie wyciągniesz śruby. Odkrecasz śruby mocujące prowadnice zdejmujesz zacisk ale tu tłoczek jednocześnie wpychasz i kręcisz ja wykorzystałem klucz patrz fotka do odkręcania tarczy szlifierki kątowej. Całość ogólnie bardzo fajnie się wymienia. Pamiętaj po każdym cofania tłoczka o kontrolowaniu płynu w zbiorniczku. A po montażu każdego koła popmowaniu kilkakrotnie pedałem. Miłej pracy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez mario74 ; 15-07-2017 o 22:06
mario74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2017, 03:53   #614
macko135
ford::average
 
Imię: maciek
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Katowice
Model: s-max
Silnik: 2.0 180 kucyków
Rocznik: 2018
Postów: 119
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

przód i tył klocki i tarcze ATE narazie docieram zobaczymy jak będzie dalej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
macko135 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2017, 10:04   #615
Voku
ford::advanced
 
Avatar Voku
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 15-10-2016
Skąd: Krakow
Model: S-Max Titanium S
Silnik: 2,0
Rocznik: 2012
Postów: 222
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał mario74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem świeżo po wymianie wstawiłem klocki Textar puki co ok. Za tydzień jadę w góry będzie dla nich prawdziwy test. Przód potrzebujesz napewno imbus 7 i nim odkresasz prowadnice. Ja odpychalem tłoczek śrubokrentem jeszcze na przykręconym zacisku. Zapierasz o zacisk i pchasz starym klockiem. Pamiętaj o smarowaniu prowadnic smarem dedykowanym. Sprawdzaj także stan gum na prowadnicach i tłoczku. Tył klucz chyba 13 oczkowy i klucz chyba 15 kontra. Wypnij wcześniej linkę ręcznego bo nie wyciągniesz śruby. Odkrecasz śruby mocujące prowadnice zdejmujesz zacisk ale tu tłoczek jednocześnie wpychasz i kręcisz ja wykorzystałem klucz patrz fotka do odkręcania tarczy szlifierki kątowej. Całość ogólnie bardzo fajnie się wymienia. Pamiętaj po każdym cofania tłoczka o kontrolowaniu płynu w zbiorniczku. A po montażu każdego koła popmowaniu kilkakrotnie pedałem. Miłej pracy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Na razie odpuściłem wymianę, dojadę te co mam a potem wymienię z tarczami. I raczej dam komuś zarobić wymiana klocków przód/tył jak pytałem 150zł a sam nie mam nawet warunków i czasu na takie zabawy.
__________________
Ford S-Max Titanium 2.0
Voku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2017, 10:14   #616
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał Voku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na razie odpuściłem wymianę, dojadę te co mam a potem wymienię z tarczami. I raczej dam komuś zarobić wymiana klocków przód/tył jak pytałem 150zł a sam nie mam nawet warunków i czasu na takie zabawy.
Za 150zł za 2 osie to chyba tylko przerzucą klocki niczego nie czyszcząc...
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2017, 19:47   #617
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Za poradą pawpor zakupione u niego klocki Galfer FDT1055 na obie osie plus na tył tarcze Zimmermann Standard .....już po paru kilometrach dało się odczuć róznicę między poprzednimi, standartowymi Motocraftami.....a jak się dotra to powinno byc super...
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2017, 22:33   #618
wilczak
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-10-2015
Skąd: Lublin
Model: S-max/Subaru
Silnik: 2.5T/3
Rocznik: 2009/2006
Postów: 177
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Tylko mylą mocno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wilczak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2017, 22:39   #619
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał wilczak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko mylą mocno
raczej pylą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja mam galfer sport od @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i tragedii z pyleniem nie ma a hamowanie dużo lepsze niż standardowe.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2017, 07:58   #620
wilczak
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-10-2015
Skąd: Lublin
Model: S-max/Subaru
Silnik: 2.5T/3
Rocznik: 2009/2006
Postów: 177
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

No raczej tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. telefon i autokorekta
Też je mam i po przejechaniu 150km felgi są już zapylone, nie widać że były umyte. Zobaczymy ile posłużą Ale hamowanie dużo lepsze.
wilczak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.