Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2008, 07:52   #91
przemal00
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-11-2007
Model: Focus
Silnik: 2,0 B+LPG
Rocznik: 2003
Postów: 243
Domyślnie Re: co kupicie po Focusie ?

Nie musiał ponieważ przeczytał Twoje zacytowane wypociny, które wniosły to tego wątku tyle co kot napłakał.[/quote]
Twój 2.0 z 82k przebiegu to jet cud techniki.....najwyraźniej w garażu stał aby się nie zepsuł / Arti
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Skoro zacytowane to znaczy, że nie są to moje ,,wypociny". Nikt Cię nie zmusza do czytania jak masz z nim problemy.
Po drugie trzeba trochę taktu, ktoś całą sytuację opisał, nasiedział się nad tym chłopak a jakiś mądrala wali o czyjejś pracy,
że to wypociny. Pewnie Ciebie też tak oceniają stąd taka postawa, odbijasz na innych.
Faktycznie cud techniki porównując do TDCI 100 kM z jego wszystkimi wadami. Jeżdżę po ruchliwych drogach
gdzie dużo tirów i z takim silnikiem jak Twój bałbym się wyprzedzać :
1 - z obawy o turbinę że padnie przy kolejnym wyprzedzaniu
2 - że nie zdąże biorąc pod uwagę te zalecenia co do obrotów max
Co do silnika 2,0 pali 10 l gazu przy szybkiej jeździe, pewnie jakbyś jechał za mną ten ,,super" diesel połknąłby około 8 litrów
napędu. Więc co tu porównywać.
Pozdro

przemal00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2008, 13:05   #92
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Re: co kupicie po Focusie ?

Cytat:
Napisał przemal00
<ciach>
Faktycznie cud techniki porównując do TDCI 100 kM z jego wszystkimi wadami.
Bajki opowiadasz i wierzysz w urban legends na temat tego silnika.
Cytat:
Jeżdżę po ruchliwych drogach gdzie dużo tirów i z takim silnikiem jak Twój bałbym się wyprzedzać :
1 - z obawy o turbinę że padnie przy kolejnym wyprzedzaniu
Taaa, a koła odpadną. Nie demonizuj. Jeszcze nie słyszałem o nagle psującej się turbinie w Focusie.
Cytat:
2 - że nie zdąże biorąc pod uwagę te zalecenia co do obrotów max
Na 4 biegu możesz jechać od 60 do 150 km/h albo nawet trochę więcej. Nigdy nie zabrakło mi zakresu obrotów przy jeździe nie trasie. Weź poprawkę, że silnik diesla ma inne przełożenia w skrzyni biegów. To, że ty musisz kręcic swoje 2,0 do 6 tys. nie oznacza, że TDCI też. 3,5-4 tyś. pewnie wystarczy.
Cytat:
Co do silnika 2,0 pali 10 l gazu przy szybkiej jeździe, pewnie jakbyś jechał za mną ten ,,super" diesel połknąłby około 8 litrów napędu. Więc co tu porównywać.
8 l/100km to w mieście. Przy ostrej jeździe 7 l/100km to w zasadzie szczyt możliwości.
Masz rację nie ma co porównywać. Detale znajdziesz jak klikniesz w obrazek z dystrybutorem poniżej.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2008, 15:37   #93
phantom-kk
ford::advanced
 
Avatar phantom-kk
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 321
Domyślnie Re: co kupicie po Focusie ?

Ktoś nie doczytał. Zalecenia co do obrotów dotyczą długotrwałej jazdy. Do wyprzedzania można wkręcać.

Widać też, że nigdy nie jechałeś nowszym dieslem. Zjeździłem pół Polski i ani razu nie było konieczności przekraczania 3tys. obr./min. - skok o tysiąc obrotów to zmiana prędkości o ok. 40km/h na 4-tym biegu...
phantom-kk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2008, 16:17   #94
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Re: co kupicie po Focusie ?

Temat: Re: co kupicie po Focusie ?
jak dzieci. ja chyba kupie s-maxa. fajnie, przytulnie , cena leci w dol.
a dla frajdy jaguara, albo jakiegos amerykanca coupe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale to marzenia
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2008, 16:40   #95
magicznaszycha
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-07-2008
Postów: 38
Domyślnie Re: co kupicie po Focusie ?

Ja z Fordzika narazie jestem prawie w pełni zadowolony. Prawie ponieważ chciałem go zagazować a tu nici. Przy tym silniku jestem prawie pewien problemów z zaworami oraz wałem. Byłem w 5 największych serwisach lpg w wawie i oni się niechętnie w 3 z nich podejmą założenia ale mówią otwarcie o luzach na zaworach co 8000-10000 km o możl,iwych kłopotach i o tym iż gazu jeszcze w takim to nie wstawiali (inaczej jeśli chodzi o ten 100KM silnik). No i pali troszkę sporo bo niewiele poniżej dychy. Więc choć jestem oprócz tego mankamentu zadowolonym użytkownikiem to mój następny wybór padnie na auto (może mondeo) w którym gazown ia pójdzie a silnik będzie miał powyżej 150 KM. Miałem wcześniej asterkę F 1,6 16 w gazowni i szła gładko, później corsę C niestety z zamałym silnikiem i sekwencyjną skrzynią która się rozpadła a koszty naprawy- uuuuuu, Następnie kupiłem z żoną toyotę yaris (nową 2007) i żona dalej nią jeździ i muszę przyznać iż samochód fajny i dobrze się sprawuje.
Konkludując obecnie sama marka (opel, ford, toyota) nie daje żadnej gwarancji. Jeszcze 10 lat temu kupując niemca wiedziałeś w co inwestujesz obecnie ryzykujesz tyle samo co kupując samochody na F, czy też japończyki.
Pozdfrawiam
magicznaszycha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2008, 13:25   #96
goudacaster
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-05-2007
Skąd: Gouda
Postów: 11
Domyślnie Re: co kupicie po Focusie ?

Jestem w tej luksusowej sytuacji ze pracodawca płaci mi za auto w leasingu. Do wypłaty dostaje 830 Euro brutto na leasing i mogę wybrać co i gdzie chce. Jeżeli cena przekroczy 830 EUR miesięcznie to muszę to sam dopłacać. Cena jest łącznie z paliwem. Mieszkam i pracuje w NL.

Moj stary C-Max z 2005 roku właśnie przekroczył 150 tys km a kontrakt kończy sie na 160 tys km, wiec musiałem wybrać nowe auto.
Po dniach spędzonych na porównywaniu aut na internecie mój wybór ograniczył się do:

- Ford Focus 1.6 TDCI
- Audi A3 1.8 TDCI
- Peugeot 308 SW 1.6 TDCI
- Toyota Avensis 2.2 TDI
- Toyota Prius

W końcu wybrałem Focusa, ktory bedzie moim 6 Focusem. Największy wpływ na moja decyzje mial stosunek ceny do wyposażenia. Bardzo ważny jest dla mnie komfort jazdy. Zwykle podróżuje sam i przejeżdżam około 50 tys km rocznie.
Modele sprzedawana w Holandii różnią się wyposażeniem od tych sprzedawanych w Polsce. W modelu Titanium Business StationCar otrzymałem, navigacje 5" Blaupunkt, pomoc do parkowania, tempomat, automatyczne włączanie świateł, czujnik do wycieraczek, podgrzewane siedzenia, przyciemniane szyby, haki w przestrzeni bagażnika, zdalnie sterowane i podgrzewane lusterka, podgrzewana szybe przednia, elektrycznie sterowane 6 osiowe ustawienie fotela kierowcy recznie dla pasazera, bluetooth, sterowanie radia, nawigacji klimatyzacji za pomoca glosu i metalik lakier w kolorze Chill ktorego tez nie widzę na stronie ford.pl
Slinik 1.6 TDCI jest ekologicznie bardzo odpowiedzialny.
Cena 29.450 EUR = 95.473 PLN

Audi A3 SB ktore tez mi sie podobało z podobnym wyposażeniem kosztuje ponad 33.000 EUR dodatkowo czas oczekiwania na nowe A3 przekracza 7 miesiecy. Jazda probna wypadla badzo korzystnie niestety cena auta przekroczyla moje mozliwosci. Silniik niestety nie jest ekologicznie odpowiedzialny.

Pueugeot 308 SW w najlepszej wersji z duzym szklanym dachem bardzo przypadl nam do gustu. Wyposazenie i cena porownywalne do Focusa. Niestety podczas jazdy probnej auto podobalo sie chyba tylko mojej corce z uwagi na widok przez wielki szklany dach. Osobiscie nie podobaly mi sie plastikowe obicia drzwi. A moja zona stwierdzila ze auto ma bardzo jarmarczny wyglad z tymi wszystkimi chromowanymi elementami. Sama jazda nie zrobila na mnie wiekszego wrazenia. Za to silnik 1.6 TDCI jest ekologicznie bardzo odpowiedzialny.

Toyota jest teraz sprzedawana ze wszystkim na pokladzie za mniej niz 28.000 EUR ze skorzanymi fotelami. Niestety ten model ma juz kilka lat i w przyszlym roku nalezy spodziewac sie nastepcy. Nie chcialbym wiec zalowac za kilka miesiecy ze nie zaczekalem.

Toyota Prius. Jestem bardzo zainteresowany ekologicznymi autami, ale Prius wbrew pozorom jest bardziej szkodliwy dla srodowiska naturalnego niz Hummer. Ale to juz inna historia. Podczas jazdy próbnej Prius byl bardzo glosny w srodku przy 120 km/h i wiecej. Maly benzynowy silnik 1.5 i ciezar baterii to nie najlepsza kombinacja. Wyposazenie, jakosc materialow i cena bez zastrzezen. Wyjatkowo cichy ponizej 50 km/h. Nowy model przewidywany w koncu 2009 roku.
__________________
__________________________________________________ ________
C-Max Ghia 1.6 TDCI @ 155.000 km
http://www.flickr.com/search/?w=5968...&q=auto&m=tags
goudacaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2008, 13:51   #97
rectosei
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: co kupicie po Focusie ?

Cytat:
Slinik jest ekologicznie bardzo odpowiedzialny
Ciekawe sformułowanie. :fcp1
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2008, 14:10   #98
goudacaster
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-05-2007
Skąd: Gouda
Postów: 11
Domyślnie Re: co kupicie po Focusie ?

Cytat:
Napisał rectosei
Cytat:
Slinik jest ekologicznie bardzo odpowiedzialny
Ciekawe sformułowanie. :fcp1
W Holandii auta klasyfikowane są według parametrów spalania a tym samym wytwarzania CO2 (dwutlenek węgla)
Im niższe zużycie paliwa i mniej wydalanego CO2 tym wyższe ulgi podatkowe przy zakupie i użytkowaniu takiego auta.
Dlatego ekologicznie odpowiedzialne auto to takie które spełnia najwyższe normy emisji zanieczyszczeń i zużycia paliwa.
Przetłumaczyłem to żywcem z holenderskiego: "ecologisch verantwoord" = "ekologicznie odpowiedzialne"
__________________
__________________________________________________ ________
C-Max Ghia 1.6 TDCI @ 155.000 km
http://www.flickr.com/search/?w=5968...&q=auto&m=tags
goudacaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2008, 14:13   #99
rectosei
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: co kupicie po Focusie ?

Cytat:
Napisał goudacaster
Cytat:
Napisał rectosei
Cytat:
Slinik jest ekologicznie bardzo odpowiedzialny
Ciekawe sformułowanie. :fcp1
W Holandii auta klasyfikowane są według parametrów spalania a tym samym wytwarzania CO2 (dwutlenek węgla)
Im niższe zużycie paliwa i mniej wydalanego CO2 tym wyższe ulgi podatkowe przy zakupie i użytkowaniu takiego auta.
Dlatego ekologicznie odpowiedzialne auto to takie które spełnia najwyższe normy emisji zanieczyszczeń i zużycia paliwa.
Przetłumaczyłem to żywcem z holenderskiego: "ecologisch verantwoord" = "ekologicznie odpowiedzialne"
Niestety, w Polsce podejście do takich tematów jest na razie w powijakach. Widać to choćby po ilości kilkunastoletnich trupów sprowadzonych zza naszej zachodniej granicy po wejściu do UE. :fcp5
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2008, 14:47   #100
goudacaster
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-05-2007
Skąd: Gouda
Postów: 11
Domyślnie Re: co kupicie po Focusie ?

Cytat:
Niestety, w Polsce podejście do takich tematów jest na razie w powijakach. Widać to choćby po ilości kilkunastoletnich trupów sprowadzonych zza naszej zachodniej granicy po wejściu do UE. :fcp5
W NL po wprowadzeniu ulg podatkowych znacznie wzrosła ilość sprzedawanych aut małolitrażowych i właśnie takich ekologicznie odpowiedzialnych.
Sprzedaż Priusow wzrosła nawet 4-krotnie, podobnie jak małe Dichatsu, Citroen C3 i tym podobne auta z silnikami o pojemności w okolicach 1L sprzedają się jak przysłowiowe cieple bułki. Samochody typu SUV są z kolei "karane" dodatkowymi podatkami które mogą wynosic nawet kilka tysięcy euro.
Ewidentny przykład tego jak zachęcać obywateli by dbali o środowisko naturalne.
__________________
__________________________________________________ ________
C-Max Ghia 1.6 TDCI @ 155.000 km
http://www.flickr.com/search/?w=5968...&q=auto&m=tags
goudacaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.