Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2013, 20:41   #1041
klocky
ford::average
 
Avatar klocky
 
Zarejestrowany: 29-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 190
Exclamation Odp: Diagnostyka VAG

Dwa posty wyżej pytałem w sprawie braku komunikatów w liczniku po zmianie języka ale to chyba odosobniony przypadek bo nikt nic na tema t nie wieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam pytanie z innej beczki trochę. Czytałem na temat kodowania licznika i pytanko mi się nasunęło: moje obecne kodowanie to 29121, ale mam skrzynię automat więc powinienem mieć chyba 29123 - "3" na końcu kodu a nie "1". Czy to możliwe:>?? Jakie będą objawy jeśli parametr jest błędny??

Właśnie sprawdzałem, kodowania 29123 nie przyjmuje"funkcja niedostępna lub wartość nieprawidłowa":>


Ostatnio edytowane przez klocky ; 15-12-2013 o 14:36
klocky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2013, 08:32   #1042
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Witam

Ostatnio edytowane przez tyger ; 19-12-2013 o 10:29
tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2013, 01:18   #1043
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał klocky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dwa posty wyżej pytałem w sprawie braku komunikatów w liczniku po zmianie języka ale to chyba odosobniony przypadek bo nikt nic na tema t nie wieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam pytanie z innej beczki trochę. Czytałem na temat kodowania licznika i pytanko mi się nasunęło: moje obecne kodowanie to 29121, ale mam skrzynię automat więc powinienem mieć chyba 29123 - "3" na końcu kodu a nie "1". Czy to możliwe:>?? Jakie będą objawy jeśli parametr jest błędny??

Właśnie sprawdzałem, kodowania 29123 nie przyjmuje"funkcja niedostępna lub wartość nieprawidłowa":>
Tak, 3 na końcu, jesli nię będzie trójki to nie będzie wyswietana osatnia linijka na FISie, gdzie widzisz biegi, połozenie dźwigni automatu
Pozdrawiam.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2013, 18:53   #1044
klocky
ford::average
 
Avatar klocky
 
Zarejestrowany: 29-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 190
Exclamation Odp: Diagnostyka VAG

Tak! U mnie z licznikiem wszystko OK. Wyświetlany jest tryb pracy, czyli automat lub tiptronic, ostatnia linijka jest. Wszystko gra i buczyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie da się wpisać "3" nie przyjmuje tej wartości! "1" przyjmuje, więc coś w sofcie licznika po 2006r jest chyba inaczej. Wyskakuje komunikat że wartość błędna. Komunikaty z ecu są tj: że zaciągnięty ręczny, niski poziom płynu chłodniczego, hamulcowego. Ale brak komunikatu np.: która żarówa spalona(świeci ikonka ale komunikat pusty), to samo z rezerwą -chyba, bo tylko raz świeciła mi się rezerwaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak kupiłem auto to nie było paliwa - żyd sprzedającyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (ja nie zjechałem z paliwem do rezerwy nigdy)i jeszcze po niemiecku było "bite tanken" czy jakoś tak. Specjalnie teraz zjechałem z paliwem do rezerwy i nic, piktogram się pojawia ale komunikatu niet.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez klocky ; 21-12-2013 o 19:20
klocky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 15:42   #1045
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Witam proszę o analizę logów ponieważ mój Ford Galaxy MK II silnik AUY ma problem z niedoładowaniem turbo błąd w programie vag to 17964 podmieniłem przepławkę i zawór N75 oraz przeczyściłem wtyczki kontaktem. Nie wiem czy dobrze zrobiłem logi. Poniżej podaje linki do tych moich logów blok przepływki i turbo :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 16:54   #1046
spanky
ford::average
 
Avatar spanky
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 19-11-2010
Skąd: Mazowieckie - Otwock
Model: VAG Group
Silnik: TDI
Rocznik: 2002
Postów: 127
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

sprawdz szczelnosc podcisnien
sprawdz szczelnosc dolotu
sprawdz krociec na tandem pompie
wypnij przewod podcisneinia od EGR-a i zaslep go srubka

to trzy rzeczy jaie na szybkomozesz sprawdzic
__________________
Regulamin §23

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 06-01-2014 o 00:42 Powód: Zbędne cytowanie
spanky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2014, 00:39   #1047
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Witam czy ktoś jeszcze może mi powiedzieć coś na temat tych moich logów.
tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2014, 21:04   #1048
goozik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-07-2013
Model: mk2
Silnik: auy
Rocznik: 2002
Postów: 31
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał tyger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam czy ktoś jeszcze może mi powiedzieć coś na temat tych moich logów.
Witam! Wrzuć te logi na forum sharana,tam koledzy szybciej Ci przeanalizują i odpowiedza..
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
goozik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2014, 21:13   #1049
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Diagnoza postawiona pacjenty wyleczony. Wężyk gumowy ten cienki idący od zaworka n75 do do turbiny przy samej turbinie przerwany i tam uciekało podciśnienie które nie podnosiło sztangi. Moc przybyła auto ciśnie jak szalone. Chyba 20 kucy mu przybył he he mój 150 konny galaxy ciśnie jak szalony radość nie do opisania.
Dziękuje wszystki którzy odpowiedzieli na mój post.

Ostatnio edytowane przez tyger ; 09-01-2014 o 22:21
tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2014, 20:16   #1050
ak258
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-11-2013
Model: galaxy mk2
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Re: Diagnostyka VAG

witam.posiadam interfejs kkl ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) nie łączy się z galaxy 1.9tdi 2001r. tylko po podłączeniu wywala na liczniku błąd poduszki i zapala się również abs , i kontrolka poduszki została, diagnozowałem programem polski vag4.9
ak258 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka , elektryka , interfejs diagnostyczny , kod



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.