Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2013, 10:55   #101
kenji
ford::advanced
 
Avatar kenji
 
Zarejestrowany: 29-07-2010
Skąd: Pionki/Warszawa
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 233
Domyślnie Odp: Wygłuszanie wnętrza.

Też bym spróbował, chętnie zobaczę fotorelację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kenji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 05:38   #102
malpeczka14
ford::beginner
 
Imię: Mati
Zarejestrowany: 01-11-2012
Model: c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wygłuszanie wnętrza.

Odgrzebuje temat, może ktoś napisze ile metrów kwadratowych potrzebne jest do wyklejenia najważniejszych miejsc w naszych c-maxach ( bagażnik z nadkolami, drzwi, podszybie) na pewno pomoże to innym przy zakupie mat.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja samo zabieram się za wyklejanie dopiero na wiosnę ponieważ pogoda nie taka jak trzeba.
Pozdrawiam
malpeczka14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 23:47   #103
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Wygłuszanie wnętrza.

Teraz bez ogrzewanego solidnie garażu, to rzeczywiście nie ma się co zabierać.
Ilość będzie zależeć od tego z jakim rozmachem się za to zabierzesz. Teoretycznie wystarczy okleić matami tylko duże płaskie powierzchnie blach, jak również wszystko o co mogą się odbijać kamyczki/krople wody z kałuż itp. Jak pojedziesz z rozmachem, to możesz i 3 razy więcej materiału zużyć.
Blach akurat nie oklejałem, ale filcem traktowałem od środka boczki wszystkie (drzwi, słupki, bagażnik, klapa bagażnika) i poszło na to około 3,5m2 filcu.
To co u siebie chciałem okleić matami prawdopodobnie bitumicznymi lub polimerami, to fragmenty wewnętrznego poszycia drzwi, fragment podszybia, podłoga pod nogami kierowcy i pasażera, nadkola tył, fragmenty błotnika tył od wewnątrz, zaślepić japy w klapie bagażnika , wykleić wnękę koła zapasowego i fragmenty podłogi niewygłuszone fabrycznie oraz dach. Powstrzymała mnie na razie kalkulacja, że w 3m2 raczej bym się nie zmieścił, a to tani biznes nie jest. Na podszybie (bez plastików, tylko ściana pionowa i góra) powinno zejść około 0,7-0,9m2 - z 1m2 mi się kawałek jeszcze został.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com

Ostatnio edytowane przez wrzoch ; 22-02-2013 o 23:54
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2013, 10:14   #104
htrr
ford::beginner
 
Imię: HTRR
Zarejestrowany: 27-09-2012
Model: C-MAX
Silnik: 1600
Rocznik: 2004
Postów: 26
Domyślnie Odp: Wygłuszanie wnętrza.

Byle do wiosny i biorę się za robotę, Bagażnik na 1 miejscu i tył, z przodu jak na razie nic nie słychać ale jak poczytać to wszyscy mieli te same objawy, zrobisz tył to wtedy przód słychać.
htrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2013, 14:47   #105
malpeczka14
ford::beginner
 
Imię: Mati
Zarejestrowany: 01-11-2012
Model: c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wygłuszanie wnętrza.

Zrobiło się już ciepło a wiec czas wziąć się do wygłuszania, zakupiłem już trochę mat do bagażnika bo od niego będę zaczynał. Następne w kolejce są drzwi i teraz pytanie bo oprócz mat chce użyć tez pianki do wyklejenia boczków czy taka pianka spełnia swoje zadanie czyli redukuje hałas dobiegający z zewnątrz?
malpeczka14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2013, 21:19   #106
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Wygłuszanie wnętrza.

Cytat:
Napisał malpeczka14 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
teraz pytanie bo oprócz mat chce użyć tez pianki do wyklejenia boczków czy taka pianka spełnia swoje zadanie czyli redukuje hałas dobiegający z zewnątrz?
Co to za pianka jest?

A tak BTW, to też się będę zabierał po weekendzie za wygłuszanie wnętrza ... przez wymianę piasty. Wyje, że hej.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com

Ostatnio edytowane przez wrzoch ; 26-04-2013 o 23:17
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2013, 07:23   #107
Piotrucci
ford::amateur
 
Avatar Piotrucci
 
Zarejestrowany: 25-04-2013
Model: Ford C Max
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wygłuszanie wnętrza.

Własnie, co to za pianka???
__________________
Reklama Regulamin pkt 23 i 24
Piotrucci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2013, 12:44   #108
malpeczka14
ford::beginner
 
Imię: Mati
Zarejestrowany: 01-11-2012
Model: c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wygłuszanie wnętrza.

Przepraszam za przerwę ale miałem chwilowy brak internetu chodzi mi o pianki takie jak na tych aukcjach.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
lub coś takiego
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Pomysł jest taki aby na blachę przykleić mate butylową a na wewnętrzna cześć boczka taka piankę.
malpeczka14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2013, 12:45   #109
michaltd
ford::beginner
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 08-11-2012
Model: Ford Focus C-MAX
Silnik: Diesel 1,6
Rocznik: 2006
Postów: 38
Domyślnie Odp: Wygłuszanie wnętrza.

Fajny temat się robi, licze na jakąś fotorelacje i opis co jak robisz, będe zagladal jak Ci idzie i oczywiście kibicuje, pozdrawiam
michaltd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 05:15   #110
malpeczka14
ford::beginner
 
Imię: Mati
Zarejestrowany: 01-11-2012
Model: c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wygłuszanie wnętrza.

Wreszcie zacząłemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na razie zrobiłem nadkola- zajęło mi to jakieś 3 godziny. Materiał jaki kupiłem do wygłuszania nadkoli to maty z filcem który szczerze odradzam, źle się formują i okropnie się docina, filc który naklejony jest na mate rwie się i strzępi, ale jakoś sobie poradziłem. Dzisiaj mam zamiar dokończyć resztę bagażnika i zrobię próbę jaki jest stopień tego wyciszenia. Kolejne w kolejce są drzwi tylko na nie kupię jakiś lepsze maty np.STP
Pozdrawiam.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
malpeczka14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.