Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2016, 15:02   #101
Czaja95
ford::average
 
Imię: Mikołaj
Zarejestrowany: 06-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 70
Domyślnie Odp: Zbyt duża turbodziura, długa reakcja na gaz-1.6 tdci

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spoko porównanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chce się madrzyc ale jeśli chodzi o diagnozę to w poscie numer 4 tego tematu napisałem Ci co jest nie tak i powtórzyłem to kilkukrotnie.
Wazne że auto Śmiga. Pozdr
Pisałeś o źle ustawionym vnt, a to zostało poprawiane. Winą był zbyt duży luz na obudowie turbiny od strony tzw. "gorącej" (spalin) co poskutkowało przegrzaniem wirnika i tego typu problemami. Tak czy owak dziękuję za chęci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Kolekcjoner Fordów
- Focus: MK1 hatchback 1999r. 1.8 TDDI 90KM & MK2 hatchback 2007r. 1.6 TDCi 109KM
- Mondeo: MK3 kombi 2005r. 2.0 TDCi 115KM (sprzedany :<)
Czaja95 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2016, 10:55   #102
zielbum
ford::beginner
 
Imię: Franek
Zarejestrowany: 22-02-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Focus MK2 kombi
Silnik: 1.6 TDCi Duratorq
Rocznik: 2004
Postów: 27
Domyślnie Odp: Zbyt duża turbodziura, długa reakcja na gaz-1.6 tdci

Ja jutro jade na wyciecie dpfa. Zobaczymy efekty. Iejako po wymianie pierburga sie ciut poprawiło ale to wciąż nie to. Czaja95 z klimą włączona nierobi ci problemu auto przy ruszaniu?


Edit: Odebrałem wczoraj samochód z wycinki. Jak narazie odczuwam lepszą reakcję auta, natomiast słyszę wyraźnie głośniejszy gwizd turbiny, gdzie przed wizytą tak nie było, domyślam się że oprogramowanie po wycięciu na to ma wpływ, nie mniej jednak poprosiłem przy zdaniu auta, żeby sprawdzić turbinę ile pompuje i otrzymałem informację zwrotną, że turbo gwiżdże więc prędzej czy później będzie do regeneracji. Na moje pytanie czy to nie jest natura turbiny - taki dźwięk - odpowiedź padła, że nie, że to jest luz na wirniku tym bardziej, że na turbinie są ślady oleju więc turbo będzie w przyszłości to regeneracji.

Ostatnio edytowane przez zielbum ; 07-09-2016 o 08:26
zielbum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2024, 10:09   #103
Maciek54
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 28-08-2022
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 13
Domyślnie Długo się zbiera.

Witam, od jakiegoś tygodnia zauważyłem brak mocy między 70 a 80km. Dzisiaj auto już nie chciało przyśpieszać od dwójki w górę, do wyższej prędkości niż 60 nie dobiłem, bo zawróciłem się do domu. Gaz w podłogę a auto ma takie 'zawichy'. Turbo po regeneracji przy 200 tysiącach, obecnie 250. Egr wymieniony jakoś przy 240. Altarnator również po regeneracji niedawno. Nie pokazuje żadnego błędu.
Ktoś spotkał się z podobną sytuacją w swoim aucie?

Ford focus mk2 1.6 TDCI 75 koni.


Jeśli temat już był proszę podlinkować będę wdzięczy. Szukałem, ale nie znalazłem niestety info.

Ostatnio edytowane przez Maciek54 ; 20-05-2024 o 10:15
Maciek54 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2024, 10:25   #104
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,554
Domyślnie Odp: Długo się zbiera.

Cytat:
Napisał Maciek54 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
75 koni.
Tyle mocy to chyba w wersji dla Tourneo albo Fiesty, jesteś pewien że to nie pomyłka? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2024, 12:37   #105
Maciek54
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 28-08-2022
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 13
Domyślnie Odp: Długo się zbiera.

Przyczyną okazał się prawdopodobnie przepływomierz powietrza.
Maciek54 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.