Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-05-2019, 09:35   #101
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

z pewnością jest to magistrala CAN i musi być podłączona

CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2019, 10:17   #102
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 465
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Dzięki za info. A gdzie znajduje się moduł CAN? Jak do niego się dostać ze środka?
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2019, 10:42   #103
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Moduły są połączona równolegle "skrętką". CANów jest pare rodzai. Zależy na jakim ma Twój moduł "gonić". Najlepiej dopiąć CANa do modułu najbliżej tego co montujesz.
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2019, 10:55   #104
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 465
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Wczoraj rozbierałem wiązkę i jak szedłem po kablach CAN to one łączyły się w pewnym miejscu z innym, podobnie zaplątanym kablem. całość szła do wtyczki po prawej stronie samochodu. Wnioskuję więc że wystarczy znaleźć u siebie kable od CAN które lecą od innego modułu i wpiąć te które lecą od modułu klapy?
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2019, 11:04   #105
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Tak, ale dany typ CANu do tego samego. Równolegle
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2019, 11:26   #106
kasprzak
ford::average
 
Avatar kasprzak
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 Kombi ST-Line
Silnik: 2.0 TDCi 180KM M6
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Daj potem znać gdzie się wpinałeś
kasprzak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2019, 21:16   #107
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 465
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Hej!
Udało się wreszcie doposażyć klapę w automagika elektryka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Instrukcja z postu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest to co potrzebujemy. Tam jest tylko jedna errata uzgodniona z autorem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na zdjęciu z wiązkami w kabinie wiązka C2280F powinna mieć tylko pin 16. Pozostały kabel leci do wiązki C2280D do pinu 1, w którym jest już pin 34. Na schemacie jest zaznaczone dobrze. Moje spostrzeżenia:
- wyjęcie fotela wymaga torx 50 i jest dosyć łatwe.
- dostęp do kostki w tunelu środkowym koło fotela kierowcy wymaga tylko zdjęcia plastików. Kostka ma kolor zielony.
- dostęp do bcm jest ograniczony i jak sobie połamiecie ręce w kilku miejscach będzie łątwiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- oczywiście zapomniałem podpiąć jednej z kostek i jak przywróciłem zasilania to świeciły tylko światła. Auto zdechło. Latałem godzinę i zastanawiałem się jak zreanimować auto... ale rano przypomniałem sobie że właśnie zapomniałem o podpięciu złącza c215 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. polecam sprawdzać wszystko kilka razy... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- jak zakładałem graty to nie chciałem zamykać klapy. Po podpięciu całej kabelkologii słyszałem tylko dźwięk zwalnianego zaczepu. Kiedy zamknąłem klapę dopiero wtedy zaczęła się unosić.
- przycisk nad rejestracją wymaga dodatkowych ustawień w forscanie (Deck Lid Key Switch)
- otwieranie z kluczyka klapy nie działa, trzeba pogrzebać w forscanie (tylko to mi zostało)
- trochę pokombinować trzeba by przepychać kable pod wykładziną ze względy na jej przymocowanie po bokach. Nie chce się za bardzo podnieść ale temat jest do ogarnięcia.
- ja miałem wiązkę od kombi z dwoma wtyczkami w podsufitce. Jak przeanalizujecie wtyczki w hb to bardzo szybko złapiecie analogię i po przepinacie sobie kabelki
- szyna can znajduje się we wtyczce od haka w bagażniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. polecam wypiąć kable i spiąć ze sobą bezpośrednio z pominięciem wtyczki.
- kabelek od przycisku klapy pod kierownicą już miałem i był wetknięty w zaślepkę.
Dzięki wszystkim osobom udzielającym się w wątku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bez nich dalej jeździł bym bez magi w klapie! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2019, 09:16   #108
Cezar12
ford::beginner
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 05-07-2019
Model: Fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 26
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i jeszcze zamek...

Czyli najlepiej jest kupić całą elektryczną klapę i wykorzystać co potrzebne...

Można projekt połączyć z dokładaniem kamery, bo wiązka pod kamerę do HB zawsze przychodzi z ASO w wersji pod klapę elektryczną.
Jeżeli mam otwieranie klapy z pilota to ten zamek można wykorzystać razem z otwieraniem elektrycznym czy to zupełnie inny zamek? Proszę o pomoc w tej kwestii

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Cezar12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2019, 09:17   #109
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Jest inny zamek przy elektrycznej klapie.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2019, 09:19   #110
Cezar12
ford::beginner
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 05-07-2019
Model: Fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 26
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest inny zamek przy elektrycznej klapie.
Można linka z aukcja jaki to ma byc ? Albo jakieś nakierowanie?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Cezar12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.