Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-06-2016, 18:50   #1101
tomaj35
ford::average
 
Avatar tomaj35
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 14-03-2015
Skąd: Poznań
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 143KM bez DPF
Rocznik: 2007
Postów: 147
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Kupić moduł, zrobić wiązkę jak nie masz i do przodu!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

__________________
Titanium 2.0 TDCI
tomaj35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2016, 20:15   #1102
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał karrollek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zależy mi na słuchaniu muzyki przez bluetooth. Jakieś pomysły jak to mogę zrobić?
Musisz zmienić moduł na taki z USB. Bluetooth streaming działa z softem 4.1 i modułem BT/VC podniesionym do wersji V. Aby cieszyć się słuchaniem muzyki przez bluetooth, musi Ci się ukazać opcja jak na foto \/
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG2019.jpg (63.6 KB, 253 wyświetleń)
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2016, 18:28   #1103
forttres
ford::average
 
Avatar forttres
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 15-05-2011
Skąd: Dębica
Model: FOCUS MK3 FL
Silnik: 1.6 Ti-Vct 125 KM
Rocznik: 2016
Postów: 126
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Panowie czy to możliwe że radio Blaupunkt Travel Pilot FX działa ale, nie komunikuje się z magistralą CAN. Miał już ktoś podobnym problem taki objawy źle wyświetlająca się godzina i data, radio wyłącza się po godzinie, problem z modułem bluetooth. Radio przeszło naprawę i aktualizacje w bestronic.

Problemem okazało się, nie kompatybilne oprogramowanie w radiu. Po w wgraniu wersji SP 4.1 wszystko działało, ale po za polskim językiem i mapami.

Ostatnio edytowane przez forttres ; 29-08-2016 o 12:14
forttres jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2016, 19:14   #1104
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Nie pozostaje nic innego jak złożyć reklamację.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2016, 19:47   #1105
forttres
ford::average
 
Avatar forttres
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 15-05-2011
Skąd: Dębica
Model: FOCUS MK3 FL
Silnik: 1.6 Ti-Vct 125 KM
Rocznik: 2016
Postów: 126
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Rozmawiałem z nimi dzisiaj, za bardzo nie maja pomysłu jak podejść do tematu, bo do końca nie jest pewne czy to radio czy moduł bluetooth, albo coś z CAN.
forttres jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2016, 16:14   #1106
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Panowie przewertowalem cały temat, ale nigdzie nie doszukałem się informacji na temat "okablowania" anteny dachowej? Gdzieś na początkowych stronach wspomniano o tym, że z podstawki anteny wychodzą trzy kable, ale nie wskazano, który jest od czegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

U mnie problem wygląda jak u wszystkich, którzy maja problem z navi, czyli jest "no GPS". Oprogramowanie mam z lipca 2009, mape teleatlasu Deutschland+Europa również z 2009. Na dniach chcę wszystko zaktualizować, tj. radio, bt, navi (jak zakupie mape 2013-2016) , spolszczenie, ale żeby nie utopić kasy w nowej mapie muszę najpierw rozwiązać powyższy problem. Chciałem kupić od razu antenę "z allegro", ale po wstępnych oględzinach okazało się, że zamiast podłączonych trzech (GPS, fm, masa) kabli do anteny w dachu podłączone są tylko dwa... Tj ten najbliżej szyby i środkowy. Radio działa, więc zakładam, że poprzedni wlasiciel miał problem z anteną GPS, więc ją wypiął i usunął kabel, a nowego nie doprowadzil... (po zdjęciu lampki nie widać żadnego luźnego kabla).

Powiedzcie proszę, czy montując antene z przodu, tj na podszybiu, albo nad lusterkiem 3m kabla w zupełności wystarczy? Druga sprawa. Praktycznie wszystkie oferowane anteny maja kabel ze złączem fakra 90 stopni, a gdzieś w tym temacie ktoś wspominał, ze ma być prosty... Pytanie, czy ma być prosta wtyczka, czy wtyczka z kątem prostym?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2016, 18:25   #1107
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , ja mam dwa kable. Na zdjęciu moja zepsuta antena. Kabel niebieski to FM, czarny GPS. Jest trzecie wyjście w gnieździe stopki, ale zaślepione oryginalnie gumką. Masa/minus idzie oplotem/ekranem w obydwu kablach. Jest jeszcze zasilanie anteny GPS, ale to doprowadzone jest tą samą środkową żyłą co sygnał. Z zamiennikiem nie pomogę, bo udało mi się tanio kupić sprawną używkę. Pisałem w poście #17 tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0266.jpg (86.5 KB, 97 wyświetleń)
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2016, 09:47   #1108
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał radek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , ja mam dwa kable. Na zdjęciu moja zepsuta antena. Kabel niebieski to FM, czarny GPS. Jest trzecie wyjście w gnieździe stopki, ale zaślepione oryginalnie gumką. Masa/minus idzie oplotem/ekranem w obydwu kablach. Jest jeszcze zasilanie anteny GPS, ale to doprowadzone jest tą samą środkową żyłą co sygnał. Z zamiennikiem nie pomogę, bo udało mi się tanio kupić sprawną używkę. Pisałem w poście #17 tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
dzięki za rozjaśnienie tej kwestii. W takim razie do czego jest to zaślepione gumką gniazdo?
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2016, 13:25   #1109
tomaj35
ford::average
 
Avatar tomaj35
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 14-03-2015
Skąd: Poznań
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 143KM bez DPF
Rocznik: 2007
Postów: 147
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Może do dab


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Titanium 2.0 TDCI
tomaj35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2016, 14:07   #1110
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Aktualizacja do SP4.1 przeprowadzona pomyślnie po ręcznym uruchomieniu z menu navi+set. Powiedzcie proszę co musiałbym poczynić, aby przy ekranie startowym/po wyłączeniu radia pojawiało się np. logo forda? Już jednego fx'a z takim efektem widziałem (po wyłączeniu) więc wiem, że to osiągalne. Nie wiem jednak jak właściciel tego dokonał, bo go nie znam - auto stało chwile wczesniej zaparkowane przed jednym z marketów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , ford , mp3 , nawigacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.