Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2012, 21:27   #121
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Zczytaj błąd i wszystko będzie jasne. Ja bym się tak nie woził, tylko sprawdził co i jak ASAP skoro masz już checka na desce.

__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2012, 21:51   #122
robak75
ford::average
 
Avatar robak75
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: Rymanow
Model: FOCUS KOMBI MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 55
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Witam.W mojej foce też mam cały czas problem z egrem,więc kupiłem używany zawór egr(niby działający) ,wyczyściłem ,nasmarowałem i z mechanikiem(kolegą)podwiesiliśmy go obok starego(taką radę znalazłem na forum) ,kable przepięliśmy do tego "nowego", błąd został wykasowany i niby wsztystko było ok.komp pokazywał że "nowy" pracuje dobrze,na desce "czysto"więc pojechałem do domu.Po jakiejś godzinie jak odpaliłem auto na desce znowu zapalił się błąd.Inny znajomy mechanik zasugerował mi że możliwe że jest jeszcze może jakiś czujnik temperatury i to on wywala błąd.Chyba że ten "nowy" zawór też nie działa tak jak powinien.Może macie jakieś sugestie dotyczące tego "czujnika temperatury"
robak75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2012, 22:46   #123
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Błąd wywala bo Komp widzi EGR-a prawidłowo pracującego ale reszta czujników nie widzi tego faktycznie na spalinach.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2012, 20:56   #124
robak75
ford::average
 
Avatar robak75
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: Rymanow
Model: FOCUS KOMBI MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 55
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Błąd wywala bo Komp widzi EGR-a prawidłowo pracującego ale reszta czujników nie widzi tego faktycznie na spalinach.
więc co mam zrobić?,podmienić go ze starym i zaślepić?
robak75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2012, 21:26   #125
burn1989
ford::beginner
 
Avatar burn1989
 
Zarejestrowany: 22-10-2011
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 12
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

witam ponownie,
przejechałem 60 km, check pali się dalej i dalej samochód nie ma mocy.
Dwa razy było tak, że zaraz po odpaleniu ładnie ciągnął do 2,5 tys obr ale za chwile znowu tracił moc i wlókł się jak żółw..
burn1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2012, 17:32   #126
olko7
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-01-2012
Model: c-max
Silnik: 1.8 tdci 115km
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Witam
Mam pytanie odnosnie czyszczenia, ewent. zaslepienia EGR w 1.8 tdci 115km (c-max, prod.2008 ), tutaj jest zawor zespolony z kolektorem dolotowym - cena w serwisie 1700 pln.
Duzo jest napisane na temat 1.6 i 2.0, natomiast o 1.8 bardzo lakonicznie.
- Czy komus udalo sie wyczyscic, czy nie jest to utrudnione lub niemozliwe poprzez zintegrowanie z kolektorem?
- Jak sie zachowuje samochod po zaslepieniu, czy wyskakuje check, czy sa jakies nieporzadane efekty typu glosna praca, wieksze spalanie itp.?
Obecnie samochod jest w serwisie, wyladowal tam poniewaz wczoraj rano wogole nie odpalil, a poniewaz mam wykupiona gwarancje12 zadzwonilem na assistance. Przyjechal mechanik ze Startera, ale nie poradzil sobie z uruchomieniem silnika, wiec zaladowal auto na lawete i zawiozl do serwisu.
Od Pana z serwisu uslyszalem diagnoze - uszkodzony zawor egr, zostal w jakiejs pozycji posredniej, ani zamkniety, ani do konca otwarty, probowali nim sterowac z komputera, ale zawor sie nie rusza, wiec oni moga tylko wymienic na nowy. Dodatkowo podobno jest uszkodzony akumulator - nie mozna go naladowac. Mechanik, ktory przyjechal "naprawic" samochod probowal kilkanascie, albo i wiecej razy go odpalic, az do stanu rozladowania aku. Wiec w serwisie za wymiane egr i aku wolaja 3814 pln (gwarancja12 nie obejmuje egr, aku oczywiscie tez).
Do serwisu pojade w poniedzialek i bede na miejscu rozmawial z mechanikiem i chce wogole to zobaczyc. Mam jednak zamiar zabrac stamtad samochod, bede chcial, aby zaslepiono mi egr, abym mogl samochodem wrocic, bo w innym wypadku bedzie potrzebna laweta. No i mam zamiar wyczyscic zawor, ewent. pozostawic zaslepiony.
Co o tym sadzicie - czy nie zamkniecie zaworu moze byc powodem nieodpalenia?
Dodam jeszcze, ze wczesniej nie bylo zadnych typowych objawow dla problemow z egr.
Auto ma niecale 40kkm przebiegu, kupione w salonie, serwisowane. Faktem jest, ze w tygodniu robi duzo krotkich tras i od okolo 3 tyg. nie bylo zadnej dluzszej.
Spotkalem sie tutaj z opinia, ze w 1.8 jest mniejszy problem z zaslepieniem, ale nie bylo wyjasnione dlaczego.
Z gory dziekuje za opinie i porady.
Pozdrawiam
olko7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2012, 19:26   #127
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Kup sobie nowy akumulator i spróbuj odpalić bo według mnie to coś tu śmierdzi i ktoś tu szuka frajera.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2012, 08:34   #128
olko7
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-01-2012
Model: c-max
Silnik: 1.8 tdci 115km
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Tez mi ta sprawa troche smierdzi, ale akumulator byl sprawny - rozrusznik krecil, a silnik nie odpalil.
olko7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2012, 12:41   #129
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Kolejne spostrzeżenia po zaslepieniu:
Pierwsza zima z zaślepionym EGRem i pierwsze mrozy -10 i więcej.
- spalanie bez zmian,
- czas grzania się silnika bez zmian,
- spadek temperatury na postoju - bez zmian.

Wniosek: Żadnych minusów nie zauważyłem. Jedynie auto klekocze i huczy na tym mrozie, ale raczej EGR nie ma tu większego znaczenia.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2012, 13:32   #130
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

No właśnie podobno ma dużo się słyszy o tym klekocie po ekstrakcji-gdyby nie to to już dawno bym zoperował ten nowotwór.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.