Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2008, 14:16   #121
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał PAFFCIO
No dobra, biję się w piersi, znalazłem babola :546:

Podczas jazdy w czasie deszczu (musi być dość obfity) w zakresie prędkości między 80-110 km/h woda zbierana wycieraczkami z przedniej szyby spływa po narożniku na szyby w drzwiach przednich (obu) a struga powietrza opływająca lusterko i jego ramię jest taka, że w dolnej części szyby, właśnie tam gdzie "patrzy" się w lusterko tworzy się wirek z wody, który wygląda wprawdzie ślicznie ale skutecznie utrudnia patrzenie w lusterko, dodatkowo woda (często brudna strasznie - z drogi i z pod kół) wysychając zostawia "ślad" tego wirka (mógłbym powiedzieć, że to ornament ale jakoś może nie koniecznie w tym miejscu chciałbym by występował :fcp2 ). Przy wyższych prędkościach woda jak strumyczek wędruje w górnej części szyby i nie przeszkadza w niczym. Druga rzecz, która jak sądzę związana jest z tym samym czyli przepływem strug powietrza wokół lusterek to bardzo szybkie brudzenie się samych luster...po kilkuset km podczas takiej pogody jak mamy ostatnio muszę zajeżdżać na stację by przetrzeć lusterka i szyby.

Czy u Was również to występuje?

A może już ktoś rozwiązał ten problem? Wydaje mi się, że mogły by pomóc jakieś delikatne dyfuzory uregulowujące przepływ strugi...może coś innego.
Pozdrawiam
Mam to samo, Tworzy się przy lusterkach zawirowanie i totalnie nic nie widać. Ale woda dostaje się tam bardzo rzadko, przy mniejszych prędkościach, a potem przy większych zaczyna pienić się i wirować

__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2008, 14:34   #122
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

Ten feler jest zapisany w genach Mondeo. W mk III dzieje się dokładnie to samo.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2008, 14:34   #123
Rafal99
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 22-06-2007
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 50
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał PAFFCIO

subratri -> skoro zabawiasz się we Freuda i suponujesz konotacje seksualne to chciałbym Ci zwrócić uwagę, że skoro masz takie właśnie skojarzenia w tym zakresie to zgodnie z teorią p. Freuda sam świadomie lub nie pożądasz takich zachowań...
więc uważałbym nieco, zanim wyrażę publicznie taką opinię. To po pierwsze.
Po drugie, czy Twoje przerażenie bierze się z Tego, że można czerpać satysfakcję, przyjemność z poczucia przynależności do jakiejś wspólnoty, której wyróżnikiem w naszym przypadku jest fakt posiadania Mondka? Sam nie identyfikujesz się lub nie przynależysz do żadnej wspólnoty?
Co widzisz w tym złego? Tyle się mówi o alienacji ludzi we współczesnym świecie. Poza tym, z tego jakich argumentów używasz wynika, (również wg. Freuda - lecz to jedynie hipoteza, więc nie obrażaj się o dalsze sformułowania) że może sam masz kompleks na tle zaburzenia więzi rodzinnych (zarówno w sytuacji gdy są one dla Ciebie najważniejsze jak i przeciwnie, jest to zaburzenie). W każdym "normalnym" przypadku, w życiu człowieka powinno występować wiele, różnorodnych źródeł dających poczucie satysfakcji...
Przypiąłeś się do tego, że to tylko samochód, no ok. Ale jak w takim razie potraktujesz fanów klubów sportowych, miłośników opery, kinomanów itp, itd.

Czy Ty jesteś czegoś/kogoś fanem? Należysz do jakiejś grupy/zespołu/wspólnoty ludzi z którymi się identyfikujesz?
Czy jeżeli tak, to również masturbujesz się wyobrażeniem tego czegoś pod powiekami?

Dlaczego więc szydzisz w ten sposób i z góry traktujesz nas jak jakichś dewiantów?
Czasami warto się zastanowić przed rzuceniem komuś w twarz takich słów. Myślenie nie boli!

PAFFCIO, chyba nikt by lepiej tego nie ujął :fcp2
Rafal99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2008, 15:39   #124
iraas
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI 125 KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał PAFFCIO
No dobra, biję się w piersi, znalazłem babola :546:

Podczas jazdy w czasie deszczu (musi być dość obfity) w zakresie prędkości między 80-110 km/h woda zbierana wycieraczkami z przedniej szyby spływa po narożniku na szyby w drzwiach przednich (obu) a struga powietrza opływająca lusterko i jego ramię jest taka, że w dolnej części szyby, właśnie tam gdzie "patrzy" się w lusterko tworzy się wirek z wody, który wygląda wprawdzie ślicznie ale skutecznie utrudnia patrzenie w lusterko, dodatkowo woda (często brudna strasznie - z drogi i z pod kół) wysychając zostawia "ślad" tego wirka (mógłbym powiedzieć, że to ornament ale jakoś może nie koniecznie w tym miejscu chciałbym by występował :fcp2 ). Przy wyższych prędkościach woda jak strumyczek wędruje w górnej części szyby i nie przeszkadza w niczym. Druga rzecz, która jak sądzę związana jest z tym samym czyli przepływem strug powietrza wokół lusterek to bardzo szybkie brudzenie się samych luster...po kilkuset km podczas takiej pogody jak mamy ostatnio muszę zajeżdżać na stację by przetrzeć lusterka i szyby.

Czy u Was również to występuje?

A może już ktoś rozwiązał ten problem? Wydaje mi się, że mogły by pomóc jakieś delikatne dyfuzory uregulowujące przepływ strugi...może coś innego.
Pozdrawiam
Paffcio - faktycznie woda dziwną tendencję do zbierania się przy lusterku, ale powiedzmy sobie szczerze jest to naprawdę z niewielkim stopniu. Proponuję w taką pogodę przejedź się Renaultem Sceniciem, to dopiero zobaczysz co to znaczy zafajdana boczna szyba na wysokości lusterka i to niezależnie od pogody, nawet sam spryskiwacz uruchomiony i wycieraczki spychają wodę dokladnie w pole lusterka. To dopiero jest upierdliwe. Wiem co mówię bo od roku jeżdzę również Scenikiem :fcp26 .
Więc naprawdę Mondeo nie wypada w tym przypadku tak żle, ja odczuwam dużą poprawę jak się przesiadam na Mondka :fcp12 , więc to zależy od tego jaki mamy punkt odniesienia.

Pozdrawiam
__________________
Mondeo MKIV 1.8 TDCi 125 KM 6 biegów hatchback GOLD X Panther Black
iraas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2008, 15:42   #125
iraas
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI 125 KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał Tatanowy
Ja głaszczę go po kierownicy (skórzanej) na dobranoc.A Wy ? :fcp4
No i drapię za lustereczkiem :fcp23
__________________
Mondeo MKIV 1.8 TDCi 125 KM 6 biegów hatchback GOLD X Panther Black
iraas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2008, 15:46   #126
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

iraas

Ja to pod wpływem Gerconosa tak na siłę coś chciałem na "nie" znaleźć :fcp12
Nie wiem czy w innych autkach jest gorzej (a co za tym idzie mi powinno być z tego powodu lepiej :fcp2 ) ale fakt, że tak się dzieje skłania mnie do szukania rozwiązań.
Już nawet gadałem z kolegą ze szkoły średniej, który pracuje w fordzie i zajmuje się areodynamiką by jakiś spojlerek czy inny dyfuzorek wykoncypował a ja go tu sobie w modelarni zrobię. Wg mnie to malutka rzęska nawet wystarczy. Jak się z tym uporam i rozwiązanie będzie skuteczne to dam znać :fcp2
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2008, 15:49   #127
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

To przypadłość nie tylko mondeo ale i... transita! :fcp3
__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2008, 16:13   #128
iraas
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI 125 KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał PAFFCIO
iraas

Ja to pod wpływem Gerconosa tak na siłę coś chciałem na "nie" znaleźć :fcp12
Nie wiem czy w innych autkach jest gorzej (a co za tym idzie mi powinno być z tego powodu lepiej :fcp2 ) ale fakt, że tak się dzieje skłania mnie do szukania rozwiązań.
Już nawet gadałem z kolegą ze szkoły średniej, który pracuje w fordzie i zajmuje się areodynamiką by jakiś spojlerek czy inny dyfuzorek wykoncypował a ja go tu sobie w modelarni zrobię. Wg mnie to malutka rzęska nawet wystarczy. Jak się z tym uporam i rozwiązanie będzie skuteczne to dam znać :fcp2
Dzisiaj jak jechałem to właśnie tak sobie porównywałem co się dzieje z wodą na bocznej szybie i faktycznie powyżej 100 paru kilometrów, woda jest spychana w górę pod krawędź okna i się pieni. Po prostu w czasie deszczu trzeba wozić cegłę w celu położenia na pedale gazu :fcp1 .

Jakaś owiewka, spojlerek na krawędzi szyby po stronie kierowcy powinien rozwiązać problem, sądzę że powinien on kierować zbieraną wodę maksymalnie w górę. Podoba się mi jak ma to rozwiązane Seat Altea, gdzie wycieraczki wchodzą w słupki i tam też trafia woda i nic nie wycieka na szybę. Niby szczegół a cieszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo MKIV 1.8 TDCi 125 KM 6 biegów hatchback GOLD X Panther Black
iraas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2008, 16:31   #129
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

No tak, tylko że w te słupki w Altei trafia nie tylko woda ale i cały syf z szyby. A po wyłączeniu wycieraczek jest tam blokowany przez pióra... Nie ma idealnych rozwiązań.
Taka owiewka musiałaby być bardzo dyskretna...
__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2008, 16:53   #130
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

W Alteii w zimie włazi tam snieg i wycieraczki walą w to jak cholera :fcp5
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , usterki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.