Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-12-2013, 13:44   #1411
jarros
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-11-2008
Skąd: Z-cie
Model: MONDEO
Silnik: 2,0 + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 194
Domyślnie

No ale po tuningu kabli powinno byc ok!? :confused:
A jeszcze sie zastanawiam, czy nie wyminic tego mojego NXa na jakas stacyjke multi. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko teraz pytanie czy jak zaloze inny panel klimy ten oddzielny, czy klima bedzie dzialac??

jarros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2013, 14:15   #1412
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Będzie działać tylko przy pomocy ELMConfig trzeba będzie zmienić rodzaj sterowania klimą.

Bump:
Cytat:
Napisał kolonez Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, w tej chwili już nie pamiętam dokładnie ale widziałem kiedyś mondeo mk4 jeszcze z prostokątnym 6000CD i z fabrycznym zestawem do nokii wraz z taką "lawetką-bazą" która była jednocześnie ładowarką. I tam nie było mikrofonu bo układ korzystał z mikrofonu telefonu znajdującego się w uchwycie. Było tam VC i wydaje mi się, że był tam również BT ale tego nie jestem pewien.
Może to ustawienie "with/without microphone" pozostało z tych zestawów.
To raczej odpada bo ja mam oryginalnie moduł BT/VC + SONY i miałem WITH MICROPHONE oryginalnie zaznaczone.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2013, 14:30   #1413
elektrikan1
ford::beginner
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: Kamiński
Model: MONDEO
Silnik: 2,0
Rocznik: 2009
Postów: 10
Smile Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC język polski

Witam mam zamontowany nowy moduł z językiem polskim, ale mam problem, bo nie ma grafiki na konwersie, jeśli ktoś ma w zamontowanym samochodzie moduł z językiem polskim czy może podać, jaki potrzebny jest numer softu liczników żeby grafika się wyświetlała wraz z komendami tekstowymi na konwersie mój nr softu to 0906. Pozdrawiam.
elektrikan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2013, 15:15   #1414
kr.bi
ford::advanced
 
Avatar kr.bi
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Pb 140 Qńa
Rocznik: 2009
Postów: 301
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC język polski

Cytat:
Napisał elektrikan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam mam zamontowany nowy moduł z językiem polskim, ale mam problem, bo nie ma grafiki na konwersie,
jako ciekawostka; kiedy korzystałem z Sony i z BT/VC "zlokalizowanego" w samym module to Convers wyświetlał tylko tekst "Voice Control", po założeniu NX-a Convers zaczął wyświetlać "zarys" gęby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Pytanie więc naturalne od czego to zależy ? Wydaje się więc że od wersji oprogramowania VC; aktualnie u siebie tak na dobrą sprawę mam teraz 2 VC tyle że NX "olewa" tego z modułu BT i posługuje się swoim własnym.

pozdrófka
kr.bi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2013, 19:27   #1415
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,065
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Będzie działać tylko przy pomocy ELMConfig trzeba będzie zmienić rodzaj sterowania klimą.
...
Akurat w tej sprawie niczego nie będzie trzeba zmieniać. Sterownik klimatyzacji "przyczepiony" pod spodem NXa jest dokładnie taki sam funkcjonalnie jak ten z przyciskami/gałkami i ekranem. Różni się jedynie brakiem tych przycisków/gałek i ekranu. Warto sobie zrobić taki eksperyment - podłączyć NXa i zostawić (gdzieś wiszący na kablach "zwykły" sterownik klimy - NX sam spowoduje, że ekranik zgaśnie a klawisze/pokrętła przestaną działać...
Nic tu nie trzeba programować - sterowniki są zamienne plug&play.

Cytat:
Napisał kr.bi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...po założeniu NX-a Convers zaczął wyświetlać "zarys" gęby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Pytanie więc naturalne od czego to zależy ?...
Przecież sam sobie odpowiedziałeś - wyświetlanie "gęby" zależy od obecności NXa. Sam moduł BT/VC nie ma najwyraźniej funkcji "proszenia NXa o wyświetlenie gęby". Tylko NX umie tę prośbę do conversa wysłać.
Trzeba cały czas pamiętać, że NX całkowicie "przykrywa" funkcjonalność VC z modułu BT/VC w pełni własną implementacją tej funkcjonalności.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 03-12-2013 o 19:31
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2013, 19:33   #1416
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Trzeba przeprogramować,bo po deinstalacji NXa i dołożeniu zwykłego panelika climatronica będzie on ciemny-jakby wyłączony co za tym idzie brak możliwości regulacji czegokolwiek,a dmuchawa idzie na maxa. Przypominam,że kolega chce ZDEMONTOWAĆ NXa.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2013, 19:36   #1417
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,065
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba przeprogramować,bo po deinstalacji NXa i dołożeniu zwykłego panelika climatronica będzie on ciemny-jakby wyłączony co za tym idzie brak możliwości regulacji czegokolwiek,a dmuchawa idzie na maxa. Przypominam,że kolega chce ZDEMONTOWAĆ NXa.
Będzie ciemny, jeśli będzie dalej zaznaczona opcja "High navi", ale to dotyczy parametru navi a nie parametru klimy... Oczywiste jest, że konfiguracja CCC ma odzwierciedlać konfigurację auta - jest "high navi", to zaznaczona jest opcja - nie ma navi - to opcja nie jest zaznaczona...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2013, 19:37   #1418
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Tak,ale trzeba tak,czy inaczej użyć komputera...
Oto właśnie mi chodziło,nie jest to plug&play
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2013, 19:42   #1419
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,065
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak,ale trzeba tak,czy inaczej użyć komputera...
Oto właśnie mi chodziło,nie jest to plug&play
OK - uzgodniliśmy - do konfigurowania CCC MND4 potrzebny jest komputerGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No i trochę precyzji w nazywaniu rzeczy po imieniu...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2013, 20:16   #1420
jarros
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-11-2008
Skąd: Z-cie
Model: MONDEO
Silnik: 2,0 + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 194
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Czyli ogólnie można zamienić.
A czy Ty tedi_k możesz zmienić ustawienia w kompie??
Pytam tak przyszłościowo. Bo cały czas się zastanawiam czy dokładać USB, nową mapę itp. Czy dołożyć i kupić coś z większymi możliwościami.?
jarros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.