Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-10-2010, 21:51   #141
pwroblew
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1,8 TDCi 100KM
Rocznik: 07/2009
Postów: 141
Domyślnie Odp: Re: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Cytat:
Napisał Aleksandro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy napisalem, ze jest tragedia?

Nie.

Po prostu to slaby silnik zeby sprawnie caly dzien/noc poruszac sie w miescie.

No, chyba ze ktos jest z natury powolniakiem...

mam jeszcze słabszy silnik bo 1.8 100km. Nie jestem "powolniakiem" i jakoś wystarcza mi ten silnik aby się sprawnie i dynamicznie poruszać i po mieście i po trasie. Także z pasażerami i bagażem. Fakt czasami przeszkadza turbodziura ale idzie się przyzwyczaić.

No chyba że miałeś na myśli korki, ale wtedy i benzyną 300KM nie poruszysz się sprawnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pwroblew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2010, 22:07   #142
Runo
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-09-2005
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo mk4, Focus mk1
Silnik: 1,8 TDCI 125KM, 1,8 TDDi 90 KM
Rocznik: 2009, 1999
Postów: 58
Domyślnie

A w moim Mondeo 1,8 TDCI 125KM 2009 po przejechaniu 2000km padł wtrysk, serwis w Wałbrzychu stwierdził że niektóre klekocą niektóre nie, wtryski bez problemu wymienił serwis w Świdnicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał klops Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
coś na temat rdzy, czy występuje w mk4
tak rdza występuje jak źle wyklepali auto po zmieleniu, może za 10 lat będą gniły no ale to już problem następnego właściciela.

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 25-10-2010 o 19:20
Runo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2010, 22:52   #143
olo36
ford::beginner
 
Avatar olo36
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 23-11-2008
Skąd: 3-miasto
Model: Citroen C5
Silnik: 2,0 HDI 160kM
Rocznik: 2011
Postów: 10
Unhappy Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Cytat:
Napisał klops Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tym silniczku nie ma żadnych problemów z wtryskami jak w mk3 ? Oraz byłbym wdzięczny jeśli ktoś napisałby coś na temat rdzy, czy występuje w mk4 ?
Mamy w firmie dwa Mk4 1,8 TDCI 125kM. I niestety w jednym po przebiegu 54 kkm padł 1 wtrysk. Bez problemu wymienili go na gwarancji (podejrzałem f-rę dla FORD POLSKA - koszt wtrysku 1390 zł + robocizna, razem koło 2000). Trochę podrążyliśmy temat w ASO. Wg ich informacji to był czwarty przypadek w 1,8TDCI od początku roku. Ponoć to znacznie mniej jak w Mk3 (wtryski Delphi), ale wymiana wtryskiwacza przy takim małym przebiegu nie napawa entuzjazmem?!?
olo36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2010, 19:41   #144
Runo
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-09-2005
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo mk4, Focus mk1
Silnik: 1,8 TDCI 125KM, 1,8 TDDi 90 KM
Rocznik: 2009, 1999
Postów: 58
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Cytat:
Napisał olo36 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale wymiana wtryskiwacza przy takim małym przebiegu nie napawa entuzjazmem?!?
to co ja mam powiedzieć ? 3000km i jeden serwis odmawiał naprawy ponieważ " to normalne ze tak klekota" ?
Runo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2010, 02:59   #145
salat
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-06-2010
Model: Mondeo MK4 | Ranger
Silnik: 1.8 125 (Gratis: głośna praca silnika) |3.2 automat w gratisie Radio Maryja
Rocznik: 2009 | 2019
Postów: 64
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Mój klekotał w zakresie obrotów od 1700 do prawie 2000, pojechałem do serwisu podpięli do komputera stwierdzili, że jest ok i nic nie mogą zrobić jedynie umówić mnie z przedstawicielem fabryki. Byłem już prawie przekonany aby się umówić jednak wyskoczyła mi trasa na Chorwację ponad 2100 km w dwie strony z prędkością prawie max (jechałem za Audi 3.0 - było co gonić). Po tej trasie wydaje mi się, że sytuacja się znacznie poprawiła klekot jest już do zniesienia :-)

PS
Od prawie 2 miesięcy czekam na kontakt ASO z Rybnika w sprawie wymiany głośnika - chłopcy klienta mają głęboko w D.... Ciekawe kiedy się odezwą.
salat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2010, 08:50   #146
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Mechanikiem zajmujący się dieslami powiedział mi wczoraj, że w naszych silnikach rozkodowują się*wtryskiwacze. Podobno to jest przyczyną głośnego klekotania i bardzo słabej elastyczności przy niskich obrotach. Umówiłem się z nim na kodowanie wtryskiwaczy i zobaczymy czy miał rację.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2010, 10:50   #147
radzio_s
ford::advanced
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 GOLD
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 302
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Daj znać co wyszło może to jest sposób na pozbycie się klekotu
radzio_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2010, 19:30   #148
macieq11
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 14-08-2004
Skąd: Kluczbork
Model: Focus 1.6 TDCI
Silnik: 1.6 TDCI 116 KM @
Rocznik: 2012
Postów: 84
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Witam
Przerabiałem wpisywanie wtrysków do magistrali CAM w swoim Focusie (przy wymianie wtrysków) , ale z silnikiem tej samej konstrukcji i różnica była słyszalna od razu i zupełnie inaczej się "zbierał".
W swoim "mondziole" odpukać mam spokój , ale po wirusie praca silnika znacznie się "wygładziła ". W Twoim przypadku myślę , że o ile to wtryski i że się rozkodowały (osobiście nie spotkałem się z takim przypadkiem) to po podłączeniu testera i wpisaniu kodów do CAM sprawa się unormuje - czego Ci życzę.
macieq11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2010, 08:54   #149
saimon035
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 33
Domyślnie Odp: Re: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Cytat:
Napisał pwroblew Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam jeszcze słabszy silnik bo 1.8 100km. Nie jestem "powolniakiem" i jakoś wystarcza mi ten silnik aby się sprawnie i dynamicznie poruszać i po mieście i po trasie. Także z pasażerami i bagażem. Fakt czasami przeszkadza turbodziura ale idzie się przyzwyczaić.
Dokladnie! Ja na trasie Sz-n-Wlochy nie mialem absolutnie zadnych problemow, jesli bylo na granicy obrotu, to redukcja i cheja, a i to zdarzylo sie moze raz czy dwa.
W miescie, 0 problemo, turbo dziura jest, nie da sie tego ukryc ale w krytycznych momentach redukcja i cheja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z drugiej strony, noge mam raczej lekka i od 20 lat (tyle juz jezdze) raczej liczylo sie ile mam w kieszeni niz ile wydam na stacji benzynowej wiec nie szaleje z predkosciami, zazwyczaj...
Jesli zostawie Mondziaka to wirusek i problem zmaleje
P.S. Tak z ciekawosci, skoro 100km starcza to jak ida 140km? hmm...

Ostatnio edytowane przez saimon035 ; 27-10-2010 o 08:58
saimon035 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2010, 09:02   #150
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Re: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Cytat:
Napisał saimon035 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.S. Tak z ciekawosci, skoro 100km starcza to jak ida 140km? hmm...
140 idzie dużo sprawniej. Nie musisz tak często redukować, bo nawet od 1200 obr. możesz spokojnie jechać.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.