Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-04-2010, 08:59   #161
dziadol15
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-12-2009
Skąd: Rumia
Model: Focus
Silnik: 1,6 gaz
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Witam co do blednego wskazywania temperatury problem sam mi sie rozwiazal sa 2 mozliwosci. 1) wymienilem zarowke w lampie stop 2) zrobilo sie cieplo. Przez cala zime temperatura mi skakala na wskazowce i szukalem powodow, nic nie znalazlem az wlasnie samo sie rozwiazalo. Proponuje wam poszukac czy jakiejs zarowki nie macie przepalone poniewaz ona mogla robic zwarcie i wlasnie dlatego skakala tempGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dziadol15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2010, 20:45   #162
rafi0rh
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-09-2007
Skąd: szczecin
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Cytat:
Napisał mrozilla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a więc tak, u mnie rozwiązanie (tymczasowe, które muszę jak najszybciej doprowadzić do końcowego efektu) jest to wyjęcie z termostatu odpowietrznika (gdzieniegdzie taki metalek gdzieniegdzie kuleczka, zależy jaki termostat) tylko, że efekt jest taki, że samochód dłużej się nagrzewa (mam gaz i dłużej na benzynie jeżdżę zanim się przełączy, więc średnio dobre) i w samochodzie nie jest tak gorąco z nawiewów bo temperatura przy około 90km/h nie wejdzie wyżej jak 82 st. przy 140 dochodzi do 98 i chyba się wtedy termostat otwiera bo spada, czyli wszystko ok, ale chodzi o to, że jak ten odpowietrznik jest w termostacie to układ nie da rady się odpowietrzyć do końca i dlatego chłodnica jest zimna bo się wtedy termostat nie otwiera (według mnie ten układ robił inżynier który z miesiąc pił, jednego dnia zrobił przerwę, wymyślił układ i dalej opijał, że ford to zaakceptował, ale nawet mało znający się człowiek znajdzie tyle tam dziwnych rozwiązań, że głowa mała, ale to tylko moja opinia) tak więc pozostaje kwestia 100% odpowietrzenia układu, tylko właśnie jak, skoro sam układ nie da rady, a manualnej opcji nie ma...
to już wiem dlaczego w mojej foczce nie było termostatu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.((( ale to na dłuższą metę tobie nie pomoże bo termostat założyłem po tym jak zaczął występować mi ten problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
rafi0rh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2010, 21:06   #163
rafi0rh
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-09-2007
Skąd: szczecin
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Cytat:
Napisał rejmont Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No dobra ale jaki jest ten patent na odpowietrzenie układu ??? Jak to zrobić skutecznie ???
No i może mi dokładnie ktoś opisać gdzie ten czujnik temp jest (wiem, że na głowicy ale nie widzę go) i jak go wyjąć bo muszę go sprawdzić ?
jest po środku pomiędzy świecami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale bez klucza (z "głębokim gardłem" tego nie poczynisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )))) odpinasz wtyczkę z kabelkami (kleszczyki z długimi chwytami) i odpowiednia nasadka i problem sam znika oczywiście ten z odkręcaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.













'
rafi0rh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2010, 21:09   #164
rafi0rh
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-09-2007
Skąd: szczecin
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Cytat:
Napisał GrzegorzKrosno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czujnik jest pod plastikową osłoną która jest na głowicy. Po jej odkręceniu między świecami 2 i 3 znajduję się czujnik. Do czujnika podłączone są dwa przewody. Należy odpiąć wtyczkę z tymi przewodami i można już wykręcić czujnik. Potrzebny jest klucz 24mm i przedłużka bo czujnik jest dość nisko.
24mm ale taki głębszy bo zwykłym nie dasz rady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


moi drodzy parafianie

po pierwsze uno jak już wspomniałem nie dałem rady odkręcić czujnika temperatury ((

po drugie próba z zagrzaniem płynu i odkręceniu korka od zbiornika wyrównawczego przegazowaniu silnika i zrobieniem podciśnienia nie powiodła się płyn nawet nie drgnął

a po trzecie odpiąłem wężyki na wejściu do zbiorniczka wyrównawczego (oczywiście na przemian) przedmuchałem jeden i drugi no i zobaczymy co się będzie działo, a no i dolałem z 250ml wody by rozcięczyć BORYGO i jak na razie jest ok przegoniłem autko po mieście z 15km i na autostradzie około 6-km z większą prędkością niż jest dozwolona i wskazówka ani razu się nie wychyliła, ale znając złośliwość rzeczy martwych potwierdzę po weekendzie jak wiecej autkiem pohulam pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Assan ; 26-05-2010 o 04:25
rafi0rh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2010, 19:10   #165
rafi0rh
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-09-2007
Skąd: szczecin
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

no przedmuchanie przewodów nie pomogło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(( termotat powinien mieć dziurkę [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

no podglądzie temp na serwisowym idzie do 95 stopni idzie w górę i tak do około 110, wskazówka jeszcze nie drga dopiero przy 112-114 rusza w górę gwałtownie i dochodzi do maxa a temperatura na 120 i więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(( i to przy różnych prędkościach przy 160-170 km/h było ok a jak nogę odjąłem z gazu to od razu skok na 115 i jest kicha szukam jak wymontować samemu termostat i chce zobaczyć jak się będzie zachowywał bez niego i czy mój ma dzurkę
rafi0rh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2010, 18:19   #166
rafi0rh
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-09-2007
Skąd: szczecin
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

kupiłem termostat z dziurką i jutro go będę wymieniał i dam znać czy pomogło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rafi0rh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2011, 21:49   #167
lazanek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Skąd: Kraków
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2001
Postów: 2
Thumbs up Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

U mnie wyglądało to tak... po wymianie uszkodzonej uszczelki przed termostatem i zalaniu nowym płynem, zegar sugerował wysoką temperaturę w układzie chłodzenia ale tylko przy większym obciążeniu silnika, czyli na autostradzie powyżej 100km/h lub dłuższym podjeździe. Jak zwalniam (zatrzymuję) auto, wskazówka wraca na środek. W trybie serwisowym temperatura w mieście 100-105C. Przy obciążeniu od 100 do 108C płynnie rośnie, następnie skok do 114 i 120. Chłodnica i przewody gorące, płyn się nie gotuje, wiatraki działają.
Zmiana termostatu nie pomogła. Natomiast po zmianie czujnika w głowicy, problem został rozwiązany. W mieście maksymalnie dochodzi do 100 a na trasie spada do 90.
Dodatkowa uwaga. Na forum doczytałem, żeby czujnika nie dokręcać do końca tylko wkręcić lekko palcami i tego przypilnowałem przy wymianie.
lazanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2013, 18:55   #168
zapadek1983
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 02-02-2013
Skąd: Szczytno
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Witam,
Koledzy ma, takie pytanko. Mianowicie wymieniałem termostat w focusie 1,6 2002 rok. Odpowietrzałem układ zgodnie z zaleceniami znalezionymi na forum, czyli zalewanie płynu wężykiem przy zbiorniczku nie przez sam zbiorniczek. Odpaliłem autko pracowało kilka minut po czy włączył się wentylator autko nadal pracowało i po kilku minutach ze zbiorniczka, który był otwarty zaczął "kipieć" płyn jak jakby się gotował. Ubyło troszkę płynu. Zgasiłem autko uzupełniłem płyn i po ponownym odpaleniu już było spokojnie. Macie może jakieś pomysły. Co mogłem zrobić źle.
zapadek1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2013, 06:11   #169
Locuta
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2011
Model: focus I
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 22
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Normalnie korek na zbiorniku jest zakręcony. Wówczas w układzie wytwarza sie nadciśnienie a jak wiadomo przy wyższym cisnieniu płyn wrze w wyższej temperaturze. Przy odkręconym zbiorniczku cisnienie było normalne i woda mogła sie zagotować . Myślę że w ten sposób dokladnie odpowietrzyłeś układ.
Ale sprawdź jak się zachowuje wskażnik temperatury w czasie jazdy i przy różnych prędkościach.
Locuta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2013, 08:23   #170
avetd
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 03-01-2013
Model: Focus MK1
Silnik: 1.4 16v
Rocznik: 1999
Postów: 22
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Witam

Odpowie ktos konkretnie jak odpowietrzyc ten układ chlodzenia w silniku 1.4 16v 99r?

dzisiaj zabieram sie za wymiane termostatu

Pozdr.
avetd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.