Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2016, 20:24   #171
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

z tym systemem trzeba uważać mi tez raz by przywalił tak więc uważać

biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2016, 16:01   #172
Khonamesta
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 16-08-2015
Skąd: Chełmno
Model: Ford S-Max II
Silnik: 2.0 180 Km
Rocznik: 2015
Postów: 32
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał loop_77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czasami przy rozruchu zapala mi się napis "sprawdź oświetlenie adaptacyjne , patrz instr. Obsługi ".
Podjechałem do ASO i się okazało , ze zapraszają na akcje serwisowa

Hmmmm też tak mam, początkowo myślałem, że problem z zimnem na dworze ale po zgaszeniu auta i odpaleniu ponownym było ok więc zaczęło mnie to interesować- dzięki za info
Khonamesta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2016, 22:48   #173
SAMED
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-10-2015
Model: s-max
Silnik: 1,8
Rocznik: 2015
Postów: 96
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Dziś próbowałem ustawić navi głosem - mam naprawdę brytyjską wymowę i mimo to przez 20 min spellowania nie dotarłem nawet do ustawienia nazwy miasta, wykładał się za każdym razem - ulicę pewnie ustawiłbym w czasie jazdy nad morze ...
kiedyś myślełem, że Clarkson sobie jaja robił z navi a to zwyczajny bubel

czy ktoś się z autem już dogadał?
SAMED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2016, 13:37   #174
Khonamesta
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 16-08-2015
Skąd: Chełmno
Model: Ford S-Max II
Silnik: 2.0 180 Km
Rocznik: 2015
Postów: 32
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Taaa sterowanie głosem słabe ale za chwile wchodzi sync 3, które ma mieć język polski pytanie czy będzie mona updateowac sync. Póki co zostaje nam zabawa Clarksonowa czyli wydać mu komendę głosowa i zgadywać co zrobi ponoć niezła rozrywka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Khonamesta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2016, 12:18   #175
galloper
ford::advanced
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Skórzewo
Model: S-MAX
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 359
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał SAMED Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

czy ktoś się z autem już dogadał?
Czasami sie udaje. W książce tefonicznje jest opcja, ze dany kontakt system sam czyta/wymawia i juz wiesz jak spellować. Ale rzeczywiście to działa bardzo przeciętnie. Mam porównanie z BMW. Podobnie jak podgrzewanie foteli. Tutaj muszę czekać z minutę nim coś poczuję. W BMW może z 10 sekund.

Bump: [QUOTE=Khonamesta;2546728]Taaa sterowanie głosem słabe ale za chwile wchodzi sync 3, które ma mieć język polski pytanie czy będzie mona updateowac sync. QUOTE]

Jak znam Forda to nie bedzie takiej opcji. Pytałem się u dealera i nic oczywiście nic nie wiedział.

Ostatnio edytowane przez galloper ; 29-02-2016 o 12:22
galloper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2016, 09:55   #176
SAMED
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-10-2015
Model: s-max
Silnik: 1,8
Rocznik: 2015
Postów: 96
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

czy wiecie jak sprawdzić datę aktualizacji nawigacji - jechałem wczoraj obwodnicą Wrocka (jest od roku) i jej w navi nie było - podejrzewam, że diler mi staroć wcisnął
SAMED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2016, 14:19   #177
PiotrKil
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-06-2015
Model: S-Max
Silnik: 1,5EB
Rocznik: 2015
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Po kilku przejechanych tysiącach mogę dodać kilka wad:
1. Juz gdzieś wcześniej było wspomniane, wiec się zapewne powtórzę - prawe lusterko wsteczne nie jest monochromatyczne. Zrobili wewnętrzne i lewe monochromatyczne, wiec dlaczego i tego nie zrobili. Szukam teraz jakiejś folii by samemu zrobić, ale nic nie mogę znaleźć. Ktoś już może ruszył z tym tematem?
2. Lusterko małe, to na podglądanie drugiego rzędu siedzeń projektował jakiś baran. Jest ustawione centralnie, wiec widać całe prawe okno, prawe siedzenie i środkowe, już lewego nie łapie.
3. Oświetlenie bagażnika - otwieram bagażnik i dostaje światłem po oczach. Lampka z lewej strony zamiast oświetlać bagażnik to oświetla wszystko w około. Tez trzeba pomyśleć nad jakimś rozwiązaniem by światło skierować w stronę bagażnika, a nie na twarz.
4. Rezerwa paliwa i zakładana ilość przejechanych na niej kilometrów to bajka. Zawsze tankuje na orlenie i tak też chciałem zrobić ostatnio. Włączyła się pierwsza rezerwa przy 80km, kolejna przy 37km. Przy 37km, do stacji miałem jeszcze 11km, wiec na spokojnie myślałem, że dojadę. Po 7km, zatrzymałem się na innej stacji, bo komputer pokazywał juz informacje, ze paliwa wystarczy tylko na 4km. Pierwszy raz w życiu mialem taka sytuacje i juz myślałem, że stane w polu i będę dzwonił po pomoc.
5. Nadal brakuje zamykania drzwi po ruszenia. Czy już ktoś z Was przeprogramowal komputer w s-maxie? Da się zrobić? Działa? Jeśli tak to z chęcią przyjmę instrukcje jak to zrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nawigacji nie mam, więc nie mam na co narzekać. Za to często słucham muzyki ze spotify poprzez smartfona i wszystko pięknie gra, wiec tez nie ma co narzekać.
PiotrKil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2016, 15:00   #178
Issakles
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-09-2015
Skąd: W-wa
Model: Transit Cus.Kom/Micra
Silnik: 2,2[155KM]/1.2[98KM]
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

PiotrKil a jeśli możesz to napisz proszę jak sobie daje rade silnik 1.5 EB w
S-Maxie ? (ciągle chodzi mi po głowie 2.0 240KM EB)
dzieki

Ostatnio edytowane przez Issakles ; 01-03-2016 o 15:04
Issakles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2016, 15:49   #179
SAMED
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-10-2015
Model: s-max
Silnik: 1,8
Rocznik: 2015
Postów: 96
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

1 - Faktycznie - brak ustawienia automatycznego zamykania drzwi to duży feler - niby prosta rzecz

2 - nie zrozumiałem PiotrKIll czy chwalisz rezerwę paliwa czy ganisz. W Fordach zawsze działał mi b. dobrze - raz niechcący dojechałem Focusem na ostatnim kilometrze i dojechał - w Renault po zaświeceniu rezerwy jest tylko info że już czas bez kilometrów.
SAMED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2016, 16:42   #180
PiotrKil
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-06-2015
Model: S-Max
Silnik: 1,5EB
Rocznik: 2015
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Silnik 1.5 EB troszkę słaby na niższych biegach. Żeby samochód żwawo przyspieszal trzeba go ładnie pocisnac po obrotach, ale jeszcze nie chce do końca sprawdzać bo silnik nie dotarty. Przy większych prędkościach ładnie się zbiera. Ogólnie trochę mi brakuje mocy, ale jest to w końcu samochód rodzinny a nie wyścigowy. Myślałem również o 2.0 ale ma dużo większe spalanie, wiec opuściłem.

Jeszcze spalanie. Od początku użytkowania komputer pokazuje 9,2. Ale na ostatnią przejażdżkę wyzerowalem komputer nr 2 i na odcinku 400 km (300 na szybko, 100 miasto) średnia wyszła 8,4 wiec juz rozsądnie.

Co do rezerwy to ganie. Miałem przejechać 37 km, a realnie przejechałem tylko około 10 km.

Bump:
PiotrKil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.