Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2019, 23:17   #11
krczydar
ford::beginner
 
Avatar krczydar
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 09-05-2012
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 03/2017
Postów: 29
Domyślnie Odp: DVD visteon mb800 - jak to zamontowac w mondeo?

Witam. Wiem, że temat już stary. Ale czy coś się wyjaśniło, udało się uruchomić?

krczydar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2019, 06:09   #12
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,734
Domyślnie Re: DVD visteon mb800 - jak to zamontowac w mondeo?

A z czym konkretnie jest problem? Niezbędny jest do działania oryginalny pilot.
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2020, 21:26   #13
krczydar
ford::beginner
 
Avatar krczydar
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 09-05-2012
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 03/2017
Postów: 29
Domyślnie Odp: DVD visteon mb800 - jak to zamontowac

Problem w tym, że nie do końca chyba wiem jak podłączyć tą wtyczkę zasilającą sterownik monitorów, do której podłącza się DVD i panel z gniazdami słuchawkowymi i przyciskami sterowania. Wyjąlem całość z samochodu i mam to na stole. W samochodzie nie było żadnej reakcji na nic. Na stole, po podaniu masy i dwóch + włącza się DVD, podświetla się monitor, ale obrazu na monitorze nie ma. Przyciskiem na DVD mogę włączyć i wyłączyć DVD, ale monitor wciąż się podświetla, nawet po wyłączeniu DVD. Obraz z DVD przez chinch na tv idzie, więc działa poprawnie. Całość nie reaguje wcale na panel sterowania z przyciskami, ani na pilota. Mój zestaw jest z Galaxy, ale to chyba bez znaczenia... Jak widać po datach, walczę z tym już długo...
krczydar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2020, 22:57   #14
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,734
Domyślnie Odp: DVD visteon mb800 - jak to zamontowac

DVD jest tylko źródłem nadawania, nie jest niezbędny do działania. Podstawa to zagłówki, pilot oraz moduł sterujący. Pilotem uruchamiałeś każdy z zagłówków czy tylko jeden? Przewody są podłączone ok? Zapodaj jakiś filmik lub zdjęcie. Możliwe jest, że sam moduł nie jest sprawny ale to można akurat sprawdzić podłączając drugi... o ile się ma.
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2020, 00:18   #15
krczydar
ford::beginner
 
Avatar krczydar
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 09-05-2012
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 03/2017
Postów: 29
Domyślnie Odp: DVD visteon mb800 - jak to zamontowac

Tak jak pisałem wcześniej, po tak długim czasie i braku pomysłów wywaliłem to na stół, więc nie wygląda to pięknie. Póki było w samochodzie nie reagowało na nic, ani na przyciski, ani na pilota. Na stole, podałem minus na czarny kabel kostki zasilającej centralkę, i plus na czerwony i pomarańczowy, chociaż na jednym już rusza. Po takim podłączeniu monitor się podświetla, przyciskiem na DVD mogę włączyć i wyłączyć zestaw, płyta rusza, film leci, ale na monitorach wciąż nic nie ma poza podświetleniem. Nawet w panelu sterującym gdy podłączę słuchawki, nie ma dźwięku. W tej wtyczce zasilającej centralkę jest kupa kabli, normalnie wiązka wchodzi pod fotel pasażera i leci gdzieś do przodu, ja podłączyłem tylko te trzy, nie wiem do czego jest ta reszta. Centralkę druga mam, niby sprawna, dokładnie ten sam numer, ale ten sam efekt.

Bump: Tak jak pisałem wcześniej, po tak długim czasie i braku pomysłów wywaliłem to na stół, więc nie wygląda to pięknie. Póki było w samochodzie nie reagowało na nic, ani na przyciski, ani na pilota. Na stole, podałem minus na czarny kabel kostki zasilającej centralkę, i plus na czerwony i pomarańczowy, chociaż na jednym już rusza. Po takim podłączeniu monitor się podświetla, przyciskiem na DVD mogę włączyć i wyłączyć zestaw, płyta rusza, film leci, ale na monitorach wciąż nic nie ma poza podświetleniem. Nawet w panelu sterującym gdy podłączę słuchawki, nie ma dźwięku. W tej wtyczce zasilającej centralkę jest kupa kabli, normalnie wiązka wchodzi pod fotel pasażera i leci gdzieś do przodu, ja podłączyłem tylko te trzy, nie wiem do czego jest ta reszta.
Czy ta centralka jest podpięta pod jakiś moduł komfortu czy inny komputer, i sterowana z niego, czy
"żyje własnym życiem" i jest niezależnym elementem?

Sprawa rozwiązana, żaden pilot nie jest potrzebny, monitory włącza się przyciskiem na panelu, przynajmniej u mnie. Zajęło mi to trochę czasu, ale było warto, działa jak powinno, drugie zdjęcie ;-)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_5329.jpg (97.7 KB, 14 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_5334.jpg (92.9 KB, 3 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez krczydar ; 04-11-2020 o 07:47
krczydar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.