Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-05-2013, 15:42   #11
michu21
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-08-2009
Skąd: Wieluń
Model: Focus C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 199
Domyślnie Odp: Gluche stuki z przedniego zawieszenia

Jednak u mnie głuche stuki po wymianie amortyzatorów nie ustały. Z tego co wiem mam jeszcze do wymiany górna kocówkę drążka kierowniczego. Może on powodować głuche stuki ?
Ja się zastanawiam czy tuleje sanek nie są uszkodzone. Jest to możliwe? są tam jakieś odboje lub coś podobnego, które tłumią drgania podczas nierówności? Poza tym auto nie ściąga, reszta zawieszenia jest w stanie idealnym.....pytam bo to zaczyna być irytujące....

__________________
Mondeo MK3 2.0 TDDI 2001 KOMBI
Focus C-Max Sport MK1 2.0 TDCI GHIA
michu21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2013, 22:54   #12
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Gluche stuki z przedniego zawieszenia

Cytat:
Napisał michu21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co wiem mam jeszcze do wymiany górna kocówkę drążka kierowniczego. Może on powodować głuche stuki ?
Jak każda rzecz, która ma luzy chociaż mieć ich nie powinna, szczególnie jeśli to połączenie pracuje i przenosi niemałe obciążenia. Nawet plastikowa osłona silnika jeśli jest niedokręcona może powodować głuche stuki, tym bardziej końcówka drążka.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2013, 09:01   #13
ryszard_ochudzki
ford::average
 
Avatar ryszard_ochudzki
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: podkarpacie
Model: ford focus c-max
Silnik: 2.0tdci duratorg
Rocznik: 2004
Postów: 147
Domyślnie Odp: Gluche stuki z przedniego zawieszenia

Sprawdź kolego poduszkę silnika od strony pasażera,ja miałem podobnie ,stukało na niewielkich nierównościach a na szarpakach wychodziło wszystko ok.Najlepiej sprawdzić palcemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jesli będzie widoczny olej to ewidentnie wina poduszki .
ryszard_ochudzki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2013, 19:05   #14
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Gluche stuki z przedniego zawieszenia

Cytat:
Napisał Spascmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W zime tez "potraciłem" jakias mala zwierzyne i zniszczyla mi plyte oslaniajaca silnik. Po wymianie znacznie ciszej i nie mam "wiatru" przy podszybiu. Wczesniej byl.
Nie dopytałem się. Skąd wziąłeś osłonę na podmiankę? Używka? Dorabiane przez rzemieślnika? Zamiennik?
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2013, 14:56   #15
Spascmar
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Model: C-max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 61
Domyślnie Odp: Gluche stuki z przedniego zawieszenia

Mozna dokupic na allegro zamieniki okolo 45-80zl.
Spascmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2013, 21:48   #16
michu21
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-08-2009
Skąd: Wieluń
Model: Focus C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 199
Domyślnie Odp: Gluche stuki z przedniego zawieszenia

Cytat:
Napisał ryszard_ochudzki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź kolego poduszkę silnika od strony pasażera,ja miałem podobnie ,stukało na niewielkich nierównościach a na szarpakach wychodziło wszystko ok.Najlepiej sprawdzić palcemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jesli będzie widoczny olej to ewidentnie wina poduszki .
Fakt poduszkę mam już cieknąca, ale ona będzie dawała aż takie huknięcie? hmmm.......
__________________
Mondeo MK3 2.0 TDDI 2001 KOMBI
Focus C-Max Sport MK1 2.0 TDCI GHIA
michu21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2013, 23:24   #17
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Gluche stuki z przedniego zawieszenia

Cytat:
Napisał michu21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fakt poduszkę mam już cieknąca, ale ona będzie dawała aż takie huknięcie? hmmm.......
Ano uwalona poducha silnika daje się we znaki. Krąży taka legenda, że przy uwalonej poduszce warto wymienić wszystkie, bo urwana jedna oznacza, że pozostałe też dostały równo popalić i pewnie też dogorywają.
Tania impreza to to nie jest. Zamiennik Tedgum nie olejowy to jakieś 250PLN, a ori Ford, to tak minimum 500 olejowa i około 160 reakcyjna pod silnikiem. Ta trzecia przy skrzyni podobno się nie psuje.

Zwycięstwo! Wreszcie spokój. Tuleje głównego przedniego wahacza (te z tyłu) dokończyły symultanicznie i niespodziewanie żywota i to to badziewie tak się tłukło.
Na szczęście żadna z części wymienianych wcześniej nie była sprawna, także zbędnych wydatków nie było (no może poza łącznikiem Febi, który się spierniczył duużo za szybko). Polskie drogi - "psia krew" jak to dziadek mawiał.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com

Ostatnio edytowane przez wrzoch ; 21-05-2013 o 16:59
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 20:33   #18
michu21
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-08-2009
Skąd: Wieluń
Model: Focus C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 199
Domyślnie Odp: Gluche stuki z przedniego zawieszenia

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ano uwalona poducha silnika daje się we znaki. Krąży taka legenda, że przy uwalonej poduszce warto wymienić wszystkie, bo urwana jedna oznacza, że pozostałe też dostały równo popalić i pewnie też dogorywają.
Tania impreza to to nie jest. Zamiennik Tedgum nie olejowy to jakieś 250PLN, a ori Ford, to tak minimum 500 olejowa i około 160 reakcyjna pod silnikiem. Ta trzecia przy skrzyni podobno się nie psuje.

Zwycięstwo! Wreszcie spokój. Tuleje głównego przedniego wahacza (te z tyłu) dokończyły symultanicznie i niespodziewanie żywota i to to badziewie tak się tłukło.
Na szczęście żadna z części wymienianych wcześniej nie była sprawna, także zbędnych wydatków nie było (no może poza łącznikiem Febi, który się spierniczył duużo za szybko). Polskie drogi - "psia krew" jak to dziadek mawiał.
Widzisz, ja miałem sprawdzane zawieszenie kilka razy przed zimą i teraz podczas wymiany amorków. Mechanik stwierdził, ze mam idealne....hmmm też się zastanawiam nad tą dużą tuleją bo "uderzenie" jest przy większym "garbie" na drodze...sam już nie wiem...wymienię jeszcze drążek stabilizatora i poduchę silnika, tyle tylko że poduszkę założę używaną. W zamienniki jakoś nie wierzę o ori nawet nie myślę....

Co do tych tulei, to miałeś hałas po obu stronach ? czy tylko po jednej ? jak to się objawiało podczas jazdy ?
__________________
Mondeo MK3 2.0 TDDI 2001 KOMBI
Focus C-Max Sport MK1 2.0 TDCI GHIA

Ostatnio edytowane przez michu21 ; 21-05-2013 o 20:36
michu21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2013, 09:44   #19
Mieto-68
ford::average
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 28-06-2012
Skąd: Słupsk
Model: Ford Focus C-Max/Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 183
Domyślnie Odp: Gluche stuki z przedniego zawieszenia

Od pewnego czasu irytować mnie zaczęło "stukanie" zawieszenia po prawej stronie. Okazało się, że winne temu są gumy stabilizujące wahacz. jedna z nich była lekko wyrobiona i na nierówności "pukało" wahaczem w nadwozie.
Sugeruję sprawdzenie gum wahacza.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mieto-68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2013, 17:10   #20
michu21
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-08-2009
Skąd: Wieluń
Model: Focus C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 199
Domyślnie Odp: Gluche stuki z przedniego zawieszenia

Cytat:
Napisał Mieto-68 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od pewnego czasu irytować mnie zaczęło "stukanie" zawieszenia po prawej stronie. Okazało się, że winne temu są gumy stabilizujące wahacz. jedna z nich była lekko wyrobiona i na nierówności "pukało" wahaczem w nadwozie.
Sugeruję sprawdzenie gum wahacza.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego które to gumy ? Jeżeli możesz podaj linka do nich.
__________________
Mondeo MK3 2.0 TDDI 2001 KOMBI
Focus C-Max Sport MK1 2.0 TDCI GHIA
michu21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.