Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-05-2024, 12:38   #11
k_rafal
ford::amateur
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 13-02-2024
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2018
Postów: 0
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost remont?

Cytat:
Napisał MIREKTERAZPOLSKA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego hamuj trochę z tym remontem. posprawdzaj dobrze wszystko, zacznij od ciśnieniowego sprawdzenia układu chłodzeni. pęknięte bloki inny typ silnika

Możesz coś więcej powiedzieć o tych typach silnika? Z tego co ja wyczytałem to podobno silniki 2.0 w rocznikach 2017 do 2019 miały problemy po modyfikacji układu chłodzenia. Nie mówię że mam rację, chciałbym się dokształcić.
Jakby nie było, będąc w Szwecji nie znając rynku, nie robię tego. Poza tym koszty tutaj były by zbyt wysokie na jakiekolwiek naprawy.
Zatem poszukuje sprawdzonego serwisu który podejdzie do tematu kompleksowo.? Zdiagnozuje co i jak, naprawi i przy okazji nie naciągnie na niepotrzebne koszty.

k_rafal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2024, 00:39   #12
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 286
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost remont?

Niestety, ale jak faktycznie okaże się że winny blok, bo tak wychodzi po roczniku silnika, to możesz faktycznie poprawić fabrykę, montując już poprawiony blok, z tego co gdzieś kiedyś czytałem i widziałem, to faktycznie pasuje od nowszej wersji bez problemu i pozbędziesz się problemu.
Współczuje, tym bardziej że świeżo co kupiłeś auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2024, 20:13   #13
Piotr1990
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 28-07-2024
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk5
Silnik: Ecoboost 1.5 160KM
Rocznik: 2018
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost remont?

k_rafal - czy udało Ci się w końcu zrobić ten remont?

Jeżeli tak to gdzie go w końcu zrobiłeś? Co było zmieniane? Ile zapłaciłeś?

Wydaje mi się, że mam podobny problem w swoim 1.6 ecoboost z 2018 i rozglądam się za jakimś sensownym warsztatem.
Piotr1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2024, 19:34   #14
CzarsonT34
ford::amateur
 
Imię: CEZARY
Zarejestrowany: 20-08-2024
Model: Fusion
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2017
Postów: 0
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost remont?

Cytat:
Napisał k_rafal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć.

2 miesiące temu zakupiłem Forda Fusion 2.0 ecoboost 177kw, produkcja koniec 2018r. Przebieg 106 tys km.
Dzisiaj rano odpalając auto, poczułem lekkie falowanie obrotów (nierówna praca), która ustąpiła po kilku sekundach, oraz pojawił się "check engine". Po podniesieniu maski okazało się, iż poziom płynu chłodzącego jest minimalny (równo z kreską minimum).
Przeglądając tematy na forum, od razu natchnąłem się na temat związany z usterkami silnika...
Nie licząc kopcenia po odpaleniu, mam dosłownie te same objawy co ludzie opisujący problem z pękniętym blokiem silnika (zaznaczam iż nie mam modułu OBD2 aby odczytać błędy z komputera - jestem obecnie w Sztokholmie i jest ot tym bardziej problematyczne).
Reasumując, pogodziłem się już w faktem, iż najprawdopodobniej czeka mnie ściągniecie samochodu do Polski i remont silnika.
Czy jestem w stanie w jakiś sposób sam ustalić powód/typ usterki?
Czy może mi ktoś polecić jakiś warsztat na opolszczyźnie, dolnym śląsku lub śląsku, gdzie spokojnie można oddać auto celem kompleksowej naprawy (włącznie z poprawą tego co fabryka popsuła - o ile się da)?
Zdaję sobie sprawę, iż cena naprawy mała nie będzie, ale szkoda mi tak dobrze utrzymanego i zadbanego samochodu.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za konstruktywne odpowiedzi.
Napisałem wiadomość prywatną.

Bump:
Cytat:
Napisał k_rafal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć.

2 miesiące temu zakupiłem Forda Fusion 2.0 ecoboost 177kw, produkcja koniec 2018r. Przebieg 106 tys km.
Dzisiaj rano odpalając auto, poczułem lekkie falowanie obrotów (nierówna praca), która ustąpiła po kilku sekundach, oraz pojawił się "check engine". Po podniesieniu maski okazało się, iż poziom płynu chłodzącego jest minimalny (równo z kreską minimum).
Przeglądając tematy na forum, od razu natchnąłem się na temat związany z usterkami silnika...
Nie licząc kopcenia po odpaleniu, mam dosłownie te same objawy co ludzie opisujący problem z pękniętym blokiem silnika (zaznaczam iż nie mam modułu OBD2 aby odczytać błędy z komputera - jestem obecnie w Sztokholmie i jest ot tym bardziej problematyczne).
Reasumując, pogodziłem się już w faktem, iż najprawdopodobniej czeka mnie ściągniecie samochodu do Polski i remont silnika.
Czy jestem w stanie w jakiś sposób sam ustalić powód/typ usterki?
Czy może mi ktoś polecić jakiś warsztat na opolszczyźnie, dolnym śląsku lub śląsku, gdzie spokojnie można oddać auto celem kompleksowej naprawy (włącznie z poprawą tego co fabryka popsuła - o ile się da)?
Zdaję sobie sprawę, iż cena naprawy mała nie będzie, ale szkoda mi tak dobrze utrzymanego i zadbanego samochodu.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za konstruktywne odpowiedzi.
Napisałem wiadomość prywatną.
CzarsonT34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2024, 19:49   #15
radwic75
ford::amateur
 
Imię: Radoslaw
Zarejestrowany: 13-01-2021
Skąd: Tczew
Model: Ford Fusion
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2017
Postów: 0
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost remont?

Ja bym raczej obstawiał na pękniętą uszczelkę pod głowicą I to niestety w najgorszy mozliwy sposób (plyn chlodniczy w oleju silnikowym). Niestety te motorbike (2.0 Ecoboost) po lifcie I "ulepszeniu" mającym wyeliminować przegrzewanie się silnika, stay się jeszcze horsze. W USA wniesli pozew zbiorowy przeciwko Fordowi I mowi się tam o naprawie (a wlaściwie wymianie) WSZYSTKICH Ecoboostow 2.0 z lat 2015-2018(19) na nowe w namach akcji serwisowej. Sprawa jest w toku. Szczczelina pomiedzy cylindrami w bloku (mająca zapewnić lepsze chlodzenie) powoduje że uszczelka w tym miejscu jest naprawdę wąska i strzela. Silniki padają jak muchy po 100k-130k kilometrow. Masakra. Dodatkowo uchodzenie plynu chlodniczego (do komory silnika (po zgaszeniu auta) podniesienie ciscienia w zbiorniczku wyrownawczym, moze spowodiwać totalne zarznięcie silnika (jak ktoś nie zakuma I pojedzie dalej).
Zastanawiam się ile wytrzyma uszczelka jesli tylko naprawi się na starym bloku? Koszt - planowanie bloku I glowicy, nowa uszczelka, nowy rozrząd, olej, robocizna - 10-15tys? A polata nastepne 100.000 może?? I to przy oszczednym deptaniu na pedal gazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie na razie probuje zalatać "złotym specyfikiem" do uszczelniania chlodnic. Ale tak naprawde to rozwiazaniem jest tylko nowy blok "poprawiony" po 2019r.

Ostatnio edytowane przez radwic75 ; 17-09-2024 o 19:51
radwic75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2024, 15:39   #16
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,699
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost remont?

Cytat:
Napisał radwic75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silniki padają jak muchy po 100k-130k kilometrow.
Poliftowe 2017-2018 tak, przedliftowe trzymają się całkiem niezle jeszcze nie miały skopanego bloku.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.