Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-12-2006, 20:35   #11
mariusz1973
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 06-11-2006
Skąd: Wyszyna
Model: Focus MKI
Silnik: 1,6
Rocznik: 2000
Postów: 67
Domyślnie

Cytat:
Napisał adi1222
Siema Wszystkim, check this out:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

oraz jeszcze to:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Merri krismass
Witam, fajne te linki ale nadal nie znalazłem konkretnego FAQ (czytaj z opisami i zdjęciami) co do czyszczenia tego krokowego.
Pozdrawiam

mariusz1973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2006, 06:18   #12
adi1222
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-09-2006
Skąd: Gdynia
Postów: 108
Domyślnie

Cytat:
fajne te linki ale nadal nie znalazłem konkretnego FAQ (czytaj z opisami i zdjęciami) co do czyszczenia tego krokowego
Jedyne co znalazłem używając opcji szukaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pzdr
adi1222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2006, 12:20   #13
Marqus
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Katowice
Model: Focus III
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie

mam dokładnie taki sam problem jak aga i inni....serwis w KAtowicach tylko diagnozuje, podobno aktualizował program w kompie...właściwie troche pomogło bo teraz obroty skaczą tylko przy włączonej klimie...serwis twierdzi, że nic więcej sie nie da zrobić.....niestety typowe dla serwisu w Katowicach...acha, mycie silnika krokowego nic nie dało
Marqus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2007, 08:42   #14
rejmont
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2007
Skąd: z kraju
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2000
Postów: 114
Domyślnie

Cytat:
Napisał adi1222
Witam, fajne te linki ale nadal nie znalazłem konkretnego FAQ (czytaj z opisami i zdjęciami) co do czyszczenia tego krokowego.
Pozdrawiam
Witam,
mam juz drugiego forda (pięć lat fordem Ka) a teraz przesiadłem się na focusa i miałem już styczność z silnikiem krokowy.
Czyszczenie tego silniczka robiłem tak:
1. czyszczenie środkiem do układów dolotowych lub benzyną - wlewałem do silniczka (oczywiście po zdemontowaniu go) poruszałem nim i potem sprężonym powietrzem wydmuchiwałem - i tak kilka razy w kółko.
Pomagało na jakieś 2 miesiące. Po 3 kolejnym myciu nie pomogło i zacząłem się zastanawiać co jest ?? i tu jest punkt 2
2. po czyszczeniu silniczka smarowałem go w środku WD40 (napryskać do środka i nie czyścić już) - najczęściej silniczek ulega przytarciu a więć brak smarowania i dlatego się zacina - po smarowaniu wd40 działał ponad rok bez zacięcia (może i działa dalej ale sprzedałem żabkę).
Teraz mam focusa i dziś zrobiło mi się to samo - gaśnie na wolnych obrotach, więc wieczorkiem będzie demontaż silniczka i czyszczenie a właściwie smarowanie wd40.

Pozdrawiam i powodzenia z silniczkiem (nie wydawać odrazu 300 zł na nowy bo stary może jeszcze troche pośmigać) - no a w ASO napewno będą kazali wymienić bo tego się "nie czyści i nie da naprawić".
__________________
"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo na co się trafi..."
rejmont jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.