Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-12-2010, 13:51   #11
zielonyshrek
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2010
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 Duratorq DI (115PS)
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: Brak przyśpieszenia, diagnostyka nic nie wykryła...

Zaczne od tego że EGR był taki czysty że praktycznie nie było co w nim czyścić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeszcze lepiej sprawa miała się z przepływomierzem i czujnikiem doładowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale nie ma się co cieszyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo w niczym to nie pomogło.

Pomimo że we wrześniu br. wymieniałem rure przy intercoolerze (dokładnie tą: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) i jak zawsze kiedy leże pod jakimkolwiek autem wszystko dokręciłem i sprawdziłem.

Aż tu dzisiaj z pomocą latarki zauważyłem coś takiego:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zblizenie

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dalbym glowe ze dokrecalem ta rure przy okazji wymiany tej od intercoolera. Podjechałem jednak do mechanika a on stwierdzil ze to jest wlasnie powod, dlaczego auto sie toczy a nie jedzie. Tylko czy aby napewno ? (opaska wogóle nie trzyma tej rury co za tym idzie powietrze nie trafia tam gdzie powinno)

W żaden sposób nie moge tam włożyć ręki żeby dokręcić opaske i założyć rure, dlatego też w piątek w/w mechanik ma mi to zrobić za flaszkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale... pod autem można zawsze znaleźć coś ciekawego ja znalazłem taką wtyczkę:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zwisała ona swobodnie gdzieś między zbiornikiem płynu do spryskiwaczy (widocznym na zdjęciu) a błotnikiem lub zderzakiem od strony pasażera. Czy ktoś wie od czego ta wtyczka może być ?

Ja wychodze z założenia że każda wtyczka w aucie powinna być gdzieś wpięta, jak widać nie u mnie...


Ostatnio edytowane przez zielonyshrek ; 07-12-2010 o 14:11
zielonyshrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2010, 14:29   #12
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Brak przyśpieszenia, diagnostyka nic nie wykryła...

np do pompki spryskiwaczy reflektorów
Cytat:
Napisał zielonyshrek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aż tu dzisiaj z pomocą latarki zauważyłem coś takiego:
może opaska już nie dała rady i puściła. dla pewności wymień na nową. przy takiej nieszczelności powinien ci mocno kopcić.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2010, 16:17   #13
zielonyshrek
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2010
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 Duratorq DI (115PS)
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: Brak przyśpieszenia, diagnostyka nic nie wykryła...

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
np do pompki spryskiwaczy reflektorów
może opaska już nie dała rady i puściła. dla pewności wymień na nową. przy takiej nieszczelności powinien ci mocno kopcić.
A wiesz jendrek że to możliwe. Przy reflektorach dzisiaj zauważyłem (nie wiem jak mogło mi to umknąć przy zakupie) "drugie" wtyczki. Domyślam się że skoro jest wtyczka od spryskiwaczy i są zabezpieczone taśmą dodatkowe wtyczki ukryte pod reflektorami to możliwe że w aucie były xenony.

Wiesz może w jaki sposób można sprawdzić co było na wyposażeniu standardowym, a co "wzięte" jako wyposażenie dodatkowe w moim MKIII ?

Autko mam sprowadzone z Francji 2lata temu i w książce jest napisane tak:

Typ: Mondeo Trend SP, Silnik: 2.0 Di IISCH cokolwiek to znaczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale nie ma nic o wyposażeniu, przynajmniej nie widzę.
__________________
Wersja: Seria 40 Przekładnia: 5-biegowa ręczna - MTX75
Lakier: Panther Black Metalik Materiał we wnętrzu: Mars
zielonyshrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2010, 16:23   #14
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Brak przyśpieszenia, diagnostyka nic nie wykryła...

Cytat:
Napisał zielonyshrek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Domyślam się że skoro jest wtyczka od spryskiwaczy i są zabezpieczone taśmą dodatkowe wtyczki ukryte pod reflektorami to możliwe że w aucie były xenony.
dodatkowe wtyczki pod reflektorami nie wiem od czego są bo jeśli chodzi o spryskiwacze to pompka w zbiorniku wytwarza ciśnienie a spryskiwacze po prostu się pod jego wpływem wysuwają. nie potrzebują żadnego zasilania.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2010, 16:26   #15
dzimi75
ford::advanced
 
Avatar dzimi75
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0TDCI 140 KM
Rocznik: 2011.10
Postów: 253
Domyślnie Odp: Brak przyśpieszenia, diagnostyka nic nie wykryła...

Napisz na priv do 12345mario podaj mu Vin i maila on ci podesle co powinienes miec w wyposarzeniu i rozwiaze sie problem czy powinny byc xenony czy nie i jeszcze sie dowiesz co masz na wyposarzeniuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzimi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2010, 16:30   #16
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Brak przyśpieszenia, diagnostyka nic nie wykryła...

teraz zwłaszcza Fresh Air Heater - podgrzewacz cieczy chłodzącej
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2010, 16:46   #17
zielonyshrek
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2010
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 Duratorq DI (115PS)
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: Brak przyśpieszenia, diagnostyka nic nie wykryła...

Cytat:
Napisał dzimi75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisz na priv do 12345mario podaj mu Vin i maila on ci podesle co powinienes miec w wyposarzeniu i rozwiaze sie problem czy powinny byc xenony czy nie i jeszcze sie dowiesz co masz na wyposarzeniuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Napisałem, poczekam na wyniki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki
__________________
Wersja: Seria 40 Przekładnia: 5-biegowa ręczna - MTX75
Lakier: Panther Black Metalik Materiał we wnętrzu: Mars
zielonyshrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2010, 16:47   #18
zielonyshrek
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2010
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 Duratorq DI (115PS)
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: Brak przyśpieszenia, diagnostyka nic nie wykryła...

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dodatkowe wtyczki pod reflektorami nie wiem od czego są bo jeśli chodzi o spryskiwacze to pompka w zbiorniku wytwarza ciśnienie a spryskiwacze po prostu się pod jego wpływem wysuwają. nie potrzebują żadnego zasilania.

A wiesz może ile kosztują spryskiwacze do MKIII ? A zwłaszcza jaki może być koszt ich montażu i czy dałoby się je założyć do auta które obecnie spryskiwaczy nie posiada ?

P.S. Jendrek tobie już w Mondziu stuknęło 326tyś ?
__________________
Wersja: Seria 40 Przekładnia: 5-biegowa ręczna - MTX75
Lakier: Panther Black Metalik Materiał we wnętrzu: Mars
zielonyshrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2010, 20:36   #19
Dawid849
ford::advanced
 
Avatar Dawid849
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 15-09-2007
Skąd: Głogów
Model: S-Max
Silnik: TDCI 2.0 140km Power Shift
Rocznik: 2012
Postów: 398
Domyślnie Odp: Brak przyśpieszenia, diagnostyka nic nie wykryła...

Panowie a to nie jest przypadkiem kostka do czujnika ilości płynu w spryskiwaczach ?
__________________
Były: Vectra A 90r 115km, Mondeo mk II 99r 90km. Mondeo mk III 03r 115km , Fiat Stilo 06r 120km, Mondeo mkIV 2.0TDCI 140km
Jest: S-Max 2.0 TDCI 140km Power Shift 2012
Dawid849 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2010, 22:39   #20
zielonyshrek
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2010
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 Duratorq DI (115PS)
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: Brak przyśpieszenia, diagnostyka nic nie wykryła...

Cytat:
Napisał Dawid849 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie a to nie jest przypadkiem kostka do czujnika ilości płynu w spryskiwaczach ?
Też możliwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale gdzie ją podłączyć ? Bo ja u siebie nie znalazłem wolnego miejsca. Nie wiem jak jest u was ale u mnie jeśli skończy się płyn do spryskiwaczy to żadna kontrolka się nie świeci. A powinna ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wersja: Seria 40 Przekładnia: 5-biegowa ręczna - MTX75
Lakier: Panther Black Metalik Materiał we wnętrzu: Mars
zielonyshrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.