Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2008, 20:32   #11
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie

Poprostu plan obslugi tlumaczyl ktos kto nie mial pojecia o mechanice, stad takie niezrozumiale okreslenia.

__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2008, 20:45   #12
mario82
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-07-2007
Skąd: Kraków
Model: Chrysler
Silnik: Grand Voyager 3301cm3
Rocznik: 1996
Postów: 133
Domyślnie

nie co 150.000km tylko co 160.000km przy sprawdź czy przy okazji nie szumi łożysko napinacza tylnego paska wieloklinowego
__________________
Była : Fiesta 1,6 16v
Była : Sierra 2,0i DOHC
mario82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2008, 07:54   #13
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie

Cytat:
Napisał mario82
nie co 150.000km tylko co 160.000km przy sprawdź czy przy okazji nie szumi łożysko napinacza tylnego paska wieloklinowego
Chyba wielorowkowego :fcp3
160k km? Po 97k km mam spękane paski na brzegach i głośno chodzące rolki napinacza i co mam jeszcze czekać 60k km :fcp4 . Bez jaj, to troche za długo jak na prace pasków wielorowkowych.
kreeecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2008, 07:04   #14
Pafis72
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-08-2007
Skąd: Olsztyn
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Re:

[/quote] Chyba wielorowkowego :fcp3 [/quote]

znalazłem w sklepie takie paski:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

oba wieloklinowe :fcp2

Właśnie zamierzam je wymienić, bo mam już194kkm. Nie wiem tylko, który jest przedni, a który tylny. W sumie i tak zrobi mi to mechanik. I jeszcze ciekawostka - 2 tygodnie temu pojechałem do serwisu na przegląd (ostatni raz zrobiłem ten błąd) do Olsztyna, właśnie ze względu na dodatkowe paski napędowe. Była sobota, auto dostarczyłem o 9tej i odebrałem około południa. Mówiłem, że robię przegląd, bo trzeba wymienić paski (chciałem wymienić oba za jednym razem). Pasków niestety nie wymienili... czemu??? Facet powiedział, że wymienia sie je co 10lat, ja mu na to, że co 10 lat lub po przejechaniu 160kkm, on znowu że musi pogadać z mechanikiem, którego akurat w soboty nie ma. Miał oddzwonić w tej sprawie, choć na prawdę nie wiem po co, bo jak wół w rozpisce jest napisane, że pasek należy wymienić po 10 latach eksploatacji lub po przejechaniu 160kkm. On tego najwyraźniej nie rozumiał albo mechanik, który robił serwis. Nie oddzwonił żeby było przyjemniej, więc ja zadzwoniłem, ale do serwisu w Elblągu, tam nie mieli żadnych wątpliwości, że należy je wymienić, a prznajmiej przedni, bo tylny ostatecznie mógłby jeszcze wytrzymać do 240kkm. Zamierzam kupić te dwa z powyższych linków i zrobić to na miejscu u mechanika.
__________________
Pafis72
Pafis72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.