Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-05-2009, 18:12   #11
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Czujnik zapięcia pasów bezpieczeństwa

Cytat:
Napisał januszstom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Brzęczek to wspaniały wynalazek, nawet jak ktoś nie chce to i tak musi zapiąć pas bo pojawiający się odgłos jest tak wkurzający że nie da się tego znieść.Jak dla mnie genialna przypominajka...ale ja mam nawyk zanim odpalam zawsze zapinam pasy
A dla mnie nie ,mam nawyk zapinania pasów bez brzęczka, ale do przeparkowania na podwórku samochodu naprawdę nie potrzeba zapinać pasów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2009, 23:51   #12
adam131
Minęło 9 lat i nic
 
Avatar adam131
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: Suchy Dwór
Model: Mk4 Mondeo Ghia X automat; Fiesta
Silnik: 2.3 Duratec/161KM; 1.25/82KM
Rocznik: 2009; 2010
Postów: 324
Domyślnie Odp: Czujnik zapięcia pasów bezpieczeństwa

Jest jeszcze brzęczyk dla pasażera. "Polecam" dla zatwardziałych przeciwników zapinania pasów lekkie uniesienie d..y. Czujnik jest w siedzeniu. Można tak jechać bez pasów w nieskończoność i bardzo łatwo dostać się równierz w nieskończoność wylatując przez szybę nawet przy mocniejszym hamowaniu. Brzęczyk jest naprawdę irytujący ale myślę, że potrzebny.
__________________
Mk4 Mondeo Ghia X, 2.3 Duratec 161 KM, automat, hatchback, Panter Black + dodatki
adam131 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2009, 15:18   #13
Spiller
ford::average
 
Avatar Spiller
 
Zarejestrowany: 21-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 185
Domyślnie Odp: Czujnik zapięcia pasów bezpieczeństwa

Cytat:
Napisał mir200 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pewnie coś w tym jest. Też wolałbym takie rozwiązanie aby podczas gdy pasy nie są zapięte to poduszka byłaby zdezaktywowana. Myślę, że nie byłby to problem techniczny, a miałbym jakąś spokojną głowę jadąc , nawet na niewielka odległość bez pasów. ( naoglądałem sie troche denatów w samochodach i mam lekki podświadomy lęk przed niezapięciem pasów).Mam znajomych, którzy sporo jeżdża po mieście i po prostu siedzą na zapiętych pasach- horror.
Dostałem potwierdzenie od mojego sprzedawcy. Procedura wyłączenia brzęczyka nie dezaktywuje poduszek powietrznych.
Spiller jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2009, 17:57   #14
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Czujnik zapięcia pasów bezpieczeństwa

Cytat:
Napisał Spiller Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dostałem potwierdzenie od mojego sprzedawcy. Procedura wyłączenia brzęczyka nie dezaktywuje poduszek powietrznych.
To było do przewidzenia,dobrze że sie potwierdziło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2009, 18:17   #15
Spiller
ford::average
 
Avatar Spiller
 
Zarejestrowany: 21-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 185
Domyślnie Odp: Czujnik zapięcia pasów bezpieczeństwa

Cytat:
To było do przewidzenia,dobrze że sie potwierdziło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomijając już kwestię niedouczonych mechaników, to żaden z nas nie wpadł na tak prostą myśl, że w MDO nawet gdyby się chciało dezaktywować jakąś poduszkę to jest to niemożliwe (vide poduszka pasażera). Poza tym każda poduszka niezdolna do pracy będzie świecić komunikatem alarmowym
Spiller jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2009, 09:18   #16
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Odp: Czujnik zapięcia pasów bezpieczeństwa

Poduszkę pasażera można zdedaktywować - po domontowaniu w serwisie wyłącznika i kontrolki. Wyłącznik jest montowany w schowku, kontrolka ląduje na desce rozdzielczej w miejscu włącznika świateł awaryjnych (zmniejsza się przycisk awaryjek). Tak przynajmniej mówi procedura serwisowa, na żywo efektu nie widziałem...
Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2009, 13:03   #17
miqi
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondero MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 19
Domyślnie Odp: Czujnik zapięcia pasów bezpieczeństwa

A czy da się to wyłączyć brzęczyk podobną procedurą co powiedzmy opisaną na forum MK3? Bo dostałem od kolegi samą wkładkę do pasów wpinam i po krzyku, ale jest to trochę upierdliwe - nie zrozumcie mnie źle zapinanie pasów - zawsze tak, ale moja luba jest w ciąży i co w tym przypadku? Czasem ja czasem ona prowadzi, a brzęczyk czuwa (brzęczy)
miqi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2009, 09:21   #18
Spiller
ford::average
 
Avatar Spiller
 
Zarejestrowany: 21-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 185
Domyślnie Odp: Czujnik zapięcia pasów bezpieczeństwa

Prawidłowo zapięte pasy w żaden sposób nie szkodzą kobietom w ciąży
Spiller jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2009, 09:56   #19
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Czujnik zapięcia pasów bezpieczeństwa

Cytat:
Napisał miqi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy da się to wyłączyć brzęczyk podobną procedurą co powiedzmy opisaną na forum MK3? (brzęczy)
Da się ,ja mam wyłączony brzęczek ,ale procedura jest chyba trochę inna niż w mk3, spytaj keisima on mi kiedyś wyłączył na spocie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za to nie bardzo rozumiem negatywnych opinii dotyczących wyłączenia brzęczka. Ja zawsze zapinam pasy mam to w nawyku , ale irytuję mnie np gdy wjeżdżam do garażu ,lub wyjeżdżam z pod marketu a tu brzęczy i brzęczy.

Ps. Za to w avensisie jest dopiero meksyk, jak się nie zapnie to brzęczy ,ale po chyba 2 minutach zaczyna tak wyć że to jakaś masakra jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2009, 18:14   #20
zdzislaw22
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Model: monde
Silnik: 20
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Czujnik zapięcia pasów bezpieczeństwa

Procedura jest bardzo skomplikowana ;-)
Włączyć zapłon i 9 razy zapiąć i odpiąć pasy.
zdzislaw22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.