Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-04-2005, 14:44   #11
mariusz_w4
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 01-04-2005
Skąd: KATOWICE
Model: C-MAX
Silnik: TDCi 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 42
Domyślnie denerwujący ten problem

Można by ten temat rozwinąć szczególnie jesli chodzi o doswiadczenai w usówaniu tych dolegliwości.
Powiem tak: w serwisach rozkładaja ręce bo nie maja gotowej recepty na ten problem,dowiedziałem sie ze musieli by wymieniac doświadczalnie części silnika odpowiedzialne za zasilanie paliwem zeby dojśc do tego gdzie lezy problem usterki.

mariusz_w4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2006, 21:31   #12
Koba
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-05-2006
Postów: 4
Domyślnie

Zajrzyjcie do tematu - Komunikat EAC FAIL (Fiesta 2002 i powyżej) - napisałem conieco o EAC FAIL
Koba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2006, 10:44   #13
Pavlis83
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Model: Ford Fiesta
Silnik: TDCi
Rocznik: 05
Postów: 181
Domyślnie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

oto link oraz wyjasnienie czego dotyczy ten blad

Cytat:
Napisał jokrzycho
tego co się zorientowałem po swoich przypadkach, wyświetlenie się napisu EAC Fail świadczy tylko o jakiejś awarii w elektronice silnika.
o awarii w elektronice silnika swiadczy pamaranczowa kontrolka silnika <taki namalowany silnik z jakby wiatraczkiem>

To co napisal Jokrzycho wg mnie jest tylko fragmentem prawdy. Komunikat ten swiadczy o i pojawia sie przy: i tu masz do wyboru- niskim stanie ladowania akumulatora, zalaniu alternatora np kaluza, wilgoc, zla mieszanka, zamarzniete paliwo <ja tak mialem>, obciazenie, przeciazenie elektryki, uszkodzenie elektroniki silnika tez ale nie tylko to.
Eac fail to nic innego jak tryb awaryjny ktory ograniczajac obroty i max predkosc pozwala na dojechanie do serwisu z minimalnym ryzykiem uszkodzenia pojazdu...
cos jak tryb awarynju w windowsie... Kompa odpalisz i sprawdzisz ale plyty cd nie odczytasz...

pozdrawiam i zapraszam do fiestyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
http://forum.fordclubpolska.org/viewtop ... 794#194794
Zapraszam do oglądania i komentowania tych dwoch filmów o wyścigach
Pavlis83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2006, 20:00   #14
jokrzycho
ford::advanced
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 21-09-2004
Skąd: Karczew
Model: SEAT Toledo III
Silnik: 1.9 TDi
Rocznik: 2008
Postów: 222
Domyślnie

Czołem,
czyli miałem rację :fcp3 , nie wiedząc o co chodzi :fcp15 . Jednak jest to "uszkodzenie", ale widocznie inne niż przypisane pomarańczowej kontrolce.
__________________
jokrzycho, FFu"100" 1.4 TDCi
jokrzycho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2006, 08:19   #15
Pavlis83
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Model: Ford Fiesta
Silnik: TDCi
Rocznik: 05
Postów: 181
Domyślnie

Powiedzailbym ze to nie tyle uszkodzenie co awaria, blad, niekorzystne warunki
Awaria jest inna niz przy pomaranczowej kontrolce Kontrolka ta obejmuje raczej tylko silnik tzn tloki, zawory, lambda, itd. Np u znajomego w lagunie v6 pomaranczowa kontrolka siecila sie gdy przestal chodzic jeden tlok. Eac fail obejmuje wiecej rzeczy i jak sie eac wyswietla to hipotez odnosnie czego dotyczy jest tyle ile czesci elektrycznych w silniku, plus paliwo Tak jak napisalem z wlasnego doswiadczenia i wg tego co poczytalem w innych zrodlach to eac dotyczy i pojawia sie przy niskim stanie ladowania akumulatora, zalaniu alternatora np kaluza, wilgoc, zla mieszanka, zamarzniete paliwo <ja tak mialem>, obciazenie, przeciazenie elektryki, uszkodzenie elektroniki silnika tez ale nie tylko to.
Pozdrawiam
__________________
http://forum.fordclubpolska.org/viewtop ... 794#194794
Zapraszam do oglądania i komentowania tych dwoch filmów o wyścigach
Pavlis83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2006, 23:46   #16
Mateush
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-04-2005
Skąd: K a t o w i c e
Postów: 29
Domyślnie

U mnie komunikat EAC FAIL pojawił się tuż po montażu Auto-Alarmu. Źle spasowane styki do odcięcia zapłonu. Proponuję sprawdzić alarm czy dobrze funkcjonuje !
__________________
Ford Fusion 1.4 - FX Silver
Mateush jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2013, 18:03   #17
aname
ford::amateur
 
Imię: Ela
Zarejestrowany: 20-07-2013
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 16V (bezyna)
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: eac fail

Cytat:
Napisał krzych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odpowiedzialna okazała się ( po teście na komputerze) przepustnica. Serwis wymienił na nową i teraz jest O.K.
U mnie po dzisiejszym błędzie EAC diagnostyka też wykazała, że przyczyną jest przepustnica (wskazało też na słaby katalizator). Nie będą jej wymieniać, tylko przeczyszczą, ale - pytanie do użytkownika krzych i innych, u których przyczyną błędu EAC była przepustnica - czy po wymianie/przeczyszczeniu przepustnicy kiedykolwiek później pojawił się jeszcze ten błąd?

p.s. u mnie błąd EAC i gwałtowny spadek mocy nastąpił nagle przy ruszaniu na światłach, ale myśl, że może się to stać przy wyprzedzaniu (jak to się zdarzyło komuś z forumowiczów na autostradzie) jest paraliżująca..

Ostatnio edytowane przez aname ; 05-09-2013 o 07:16
aname jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2014, 07:49   #18
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Komunikat EAC FAIL przy mrozie.

Witam

Mam pytanko, czy może ktoś miał taki problem jaki dzisiaj mnie się pojawił.

Warunki: Dość zimno jak wychodziłem z domu po 7 rano temperatura była poniżej 15 stopni.

Paliwo: Wiadomo jakie się leje, mogło być paskudne (zalane w Makro tydzień temu).

Podczas jazdy w korku i odpalania nie było problemu. Szarpnął po 1 podgrzaniu świec bez najmniejszego problemu.

Usterka lub też komunikat pojawił się dopiero jak się wydostałem z korka. Zapalał się na desce dość nieregularnie za każdym razem jak przyspieszałem i nie było to powiązane z obrotami jakie miał silnik w danym momencie (czasami się pokazał przy 1500 obrotach czasami przy 3000). Błędowi towarzyszyło szarpanie porównywalne do szarpania jak by miał zapchany filtr paliwa (tak miałem w starej benzynie).

Zjechałem na stację, zalałem anty żela tyle ile mówi ulotka na specyfiku i ropy z wyższej półki - uczyniłem to przed miejscem postoju, czyli efektu doraźnej naprawy jeszcze nie znam.

Teraz konkluzja, która jest zarazem pytaniem. Czy słabe paliwo nie dostosowane do mrozów może wywołać błąd EAC FAIL.

Filtry i oleje były wymienione jakieś 7 tyś kilometrów temu.
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2014, 22:58   #19
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: Komunikat EAC FAIL przy mrozie.

Witam

Dziękuję bardzo za rozwianie moich problemów z furiatem.

W moim przypadku problem dotyczył paliwa, po podłączeniu kompa wywaliło tyle błędów, że ciężko było spamiętać. Swoją drogą, że coś mam dodatkowego z elektryką ale większość (prawie wszystkie) dotyczyły za niskiego ciśnienia paliwa a każdy następny był wynikiem pierwszego czyli zła praca sterownika pompy, zła mieszanka itp.

Dzisiaj przelałem anty żelem rozgrzałem paliwo w zbiorniku oraz zatankowałem dobrego paliwa. Po tych zabiegach auto jeździ ok.
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
eac fail , fusion , kontrolka silnika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.