Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-01-2016, 08:42   #191
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Olej silnikowy do 2.0 TDCI

Nie no u mnie zalewali castrolem fordowskim 5w30 ( znaczy z napisem ford bo tak naprawdę nie ma żadnego castrola fordowskiego )

juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 08:44   #192
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Olej silnikowy do 2.0 TDCI

A jeśli myją, to jak? Automatycznie? Jeśli tak, to można z tego zrezygnować?
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 08:44   #193
meritum69
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-01-2016
Skąd: Tarnów
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 86
Domyślnie Odp: Olej silnikowy do 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie no u mnie zalewali castrolem fordowskim 5w30 ( znaczy z napisem ford bo tak naprawdę nie ma żadnego castrola fordowskiego )
No ja minute temu rozmawiałem z ASO Tarnów i tak jak wyżej pisałem jest to inny olej. Na stronie też jest gwiazdka przy "wymiana oleju" a na dole przy gwiazdce jest napisane ford motorcraft 5w30

Znalazłem teraz jeszcze olej castrola dedykowany do fordów, w opisie jest napisane że spełnia normy fordowskie. co o tym myślicie ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez meritum69 ; 20-01-2016 o 08:50
meritum69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 08:51   #194
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Olej silnikowy do 2.0 TDCI

Nie wiem jak, bo przyjechałem po gotowe. Wiem tylko , że tak nawoskowali , że 2 tygodnie mi nawet pyłek nie siadł , a w srodku to byłem w szoku , że można mieć tak czyste auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Więc podejrzewam , że ręcznie aczkolwiek nie dam sobie uciąć ręki
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 08:51   #195
mario595
ford::average
 
Avatar mario595
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-10-2014
Skąd: Kalisz
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 138
Domyślnie Odp: Olej silnikowy do 2.0 TDCI

Weź nie szalej. Kup ten filtr paliwa i jedź do nich na serwis. Problem z głowy. Dodatkowo wpis w bazie danych Forda. Nie licz na pieczątkę w książce. Mi dali tylko wydruk a gdy spytałem dlaczego w książkę pieczątki nie wbili powiedzieli - "za tani serwis".
mario595 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 08:56   #196
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Olej silnikowy do 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc podejrzewam , że ręcznie aczkolwiek nie dam sobie uciąć ręki
Woskowanie ręczne to jest tak czasochłonne, że za samo to te 279 by tam nie wystarczyło na pół auta. ;-)

Ja tam polecam kupić olej sam i pojechać wymienić gdziekolwiek. U mnie koszt to 20-30 zł. Stówka spokojnie zostanie w kieszeni. No chyba, że ktoś chce za te stówkę mieć jakiś wpis w bazie danych - w młodym aucie to może mieć jakąś wartość.

Ostatnio edytowane przez weuek ; 20-01-2016 o 08:59
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 08:57   #197
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Olej silnikowy do 2.0 TDCI

Możliwe , ważne że klient czyli ja zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 08:58   #198
meritum69
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-01-2016
Skąd: Tarnów
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 86
Domyślnie Odp: Olej silnikowy do 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał mario595 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Weź nie szalej. Kup ten filtr paliwa i jedź do nich na serwis. Problem z głowy. Dodatkowo wpis w bazie danych Forda. Nie licz na pieczątkę w książce. Mi dali tylko wydruk a gdy spytałem dlaczego w książkę pieczątki nie wbili powiedzieli - "za tani serwis".
Nie szaleje. Chce zalać auto olejem dobrej jakości do tej pory jeździłem na CASTROL EDGE 5W-30 i byłem zadowolony. Nie wiem tylko czy ten castrol spełnia normy forda. Dlatego tutaj piszę. Cena tak taniej usługi nie bierze się znikąd a ford na pewno nie dopłaca do tego.
meritum69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 12:40   #199
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,139
Domyślnie Odp: Olej silnikowy do 2.0 TDCI

Cały czas nawiązujesz do tego że jeździłeś na castol edge , jak byś chciał otrzymać potwierdzenie że jest to najlepszy olej do S maxa .Nie masz pewności czy masz DPF i nie bierzesz pod uwagę w ogóle oleju który zaleca serwis Forda . Powiem ci że jestem na tym forum od ponad 5 lat i nie raz sie rozpisywano o olejach czy paliwie zalewanym w swoich samochodach .
Zdarzało się co niektórym że nie stosowali się do zaleceń producenta i chcąc poprawić swoją ambicję stosowali wysublimowane jeszcze lepsze oleje i różnie się to kończyło , czasami tym że przedobrzyli i i wielkie zdziwienie jak kontrolka oleju zaczęła dawać o sobie znać .
S max to nie lexus , porsche czy maybach może lepiej zejść na ziemie i zaakceptować że FORD to tylko - ford , czyli taki sam jak każdy samochód .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 13:29   #200
meritum69
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-01-2016
Skąd: Tarnów
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 86
Domyślnie Odp: Olej silnikowy do 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cały czas nawiązujesz do tego że jeździłeś na castol edge , jak byś chciał otrzymać potwierdzenie że jest to najlepszy olej do S maxa .Nie masz pewności czy masz DPF i nie bierzesz pod uwagę w ogóle oleju który zaleca serwis Forda . Powiem ci że jestem na tym forum od ponad 5 lat i nie raz sie rozpisywano o olejach czy paliwie zalewanym w swoich samochodach .
Zdarzało się co niektórym że nie stosowali się do zaleceń producenta i chcąc poprawić swoją ambicję stosowali wysublimowane jeszcze lepsze oleje i różnie się to kończyło , czasami tym że przedobrzyli i i wielkie zdziwienie jak kontrolka oleju zaczęła dawać o sobie znać .
S max to nie lexus , porsche czy maybach może lepiej zejść na ziemie i zaakceptować że FORD to tylko - ford , czyli taki sam jak każdy samochód .
Już się dowiedziałem nie posiadam dpf-a, wiem że to tylko ford a nie lexus ale zawsze staram się dbać o posiadane auto jak najlepiej za co zazwyczaj odwdzięcza mi się ono bezawaryjnością. Dlatego po prostu chciałem zalać dobrym olejem zgodnym z normami forda. Nie muszę "poprawiać swojej ambicji".
meritum69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.